anrim

Barselona, opšta tema

415 poruka u ovoj temi

odlican opis. Ja sam bio u Barseloni krajem oktobra i dodao bi da Magic Fountain u to vreme radi samo petkom i subotom - nezaboravno. Blizu samih fontana je CaixaForum koja trenutno ima izlozbu Alphonse Mucha, ulaz besplatan. Na kraju same ramble kod mora takodje odlican muzej Museu Maritim sa galijom u punoj velicini (ulaz 7.5Eur sa posetom vidikovca na vrhu Kolumbusovog tornja). Cene ulaznice izgleda malo skocile u medjuvremenu. La Pedrera 9.50 Eur, Sagrada Familia 10eur + 2.5 za lift u toranj (ima ih dva tako ako kod te kod ulaza red (bio 1 sat cekanja) pokusajte stim kod izlaza iz crkve). Ovo su cene bez popusta. Uz rizik da budem kamenovan, smatram da cena ulaznice u SF je malo preterana i da ono sto stvarno vredi videti se lepo vidi i sa spolja bez ulaznice, pogledajte je i danju i nocu. Interesantna je i Liceu (opera, nalazi se na rambli) 20 minutna tura 4 EUR. Gondole iznad luka jesu za prevoz turista za cenu od 9 eura u jednom smeru. Vredi takodje pogledati Hospital de la Santa Creu, tesko cete poverovati da je to stvarno bolnica, ulaz takodje besplatan iz ociglednih razloga.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Barcelona......magican grad! Imao sam tu privilegiju da ukupno nekih mesec dana provedem u ovom gradu i rastanak od njega mi je teze pao od rastanka sa devojkom sa kojom sam bio u vezi 2 god:-) Obisao sam dosta gradova ali definitivno nijedan me nije fascinirao poput Barce! Tako mi nedostaje La Rambla, Nou Camp, kafa u Starbucks-u u Maremagnum-u, leskarenje pored luke......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jooooj, sad se podsetih kako je Barselona fenomenalna! To je grad u koji bih sutra otisla da zivim. Sve sto je Nonamed napisao je tacno-arhitektura, ljudi, atmosfera, klima!

Jedino sto imam da dodam kao savet je rent-a-car koji je u Spaniji prilicno isplativ, pogotovo ako ide vece drustvo. Mi smo iznajmili auto preko neta i uzeli ga na aerodromu na 7 dana za 120evra, sto kad se podeli na 4-5 ljudi izadje kao da se vozis busom s tim sto, naravno, imas mnogo vecu slobodu. Jedino sto je neophodno je navigacija i naravno parkiranje van centra, posto su u centru zone i mnogo je skupo. U svakom slucaju, ako ste smesteni npr. u Ljoretu, razmislite o ovoj varijanti, mozete da obidjete i male gradice na Costa Bravi kao i Gironu koja se meni licno mnogo svidela, a cula sam da je prema nekim procenama to najbolji grad za zivot u Spaniji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno posetiti Tossa De Mar-jako zivopisan, stari gradic na Costa Brava a sto se Girone tice-grad je stvarno jako dobar za zivot a o lokaciji ne treba trositi reci:-) Uskoro putujem za Barcelonu pa se nadam da cu bar par dana provesti kod prijatelja u Gironi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bezimeni, ti si moj idol! :)

ja sam u barsu iskreno zaljubljena, kada citam ovaj text ili jos gore gledam slike imam iste sindrome koji su me mucili u osnovnoj skoli kada se zaljubim- prevrce mi se stomak, histericno se smeskam i malo mi se place! :lol:

hvala za tekst, totalno je nebarselonski ali je sjajan!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zelim da se zahvalim Nonamedu na prelepom opisu i samo cu reci da sam pored knjige Top 10 Barselona, odstampala i ponela i tvoj opis. Jako korisne i pre svega tacne informacije.

Hvala jos jednom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Braselona-Ljoret de mar PITANJE??? Moze li mi neko iz svog iskustva odgovoriti da li je prakticnije, udobnije...leti biti par dana u Barseloni i onda letovati u Ljoret de maru ( znam da Lufthanza pravi ta individualne aranzmane gde se rezervisu hoteli u danima i kombinacijama koje odgovaraju individui), ili posto su u blizini, konstantno uzeti hotel u Ljoret de maru pa sa vremena na vrema kada dosadi plaza odlaziti do Barselone???

zahvaljujem

Izmenjeno (BOJKO)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojko, ako volis vise da se kupas, onda bolje da budes u Ljoret-u, imas veliki izbor hotela...a onda povremeno skocis do prelepe Barse.... srce.jpg

Obavezno poseti Figueras, gde se nalazi otkaceni Dalijev muzej

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojko, nisam sigurna sta to Lufthansa nudi, ali u principu zavisi sta ti zelis, koji tip odmora, koliko ostajes, jesi li vec bio u Barseloni, itd.

Ja licno ne znam koja je prednost Ljoreta u odnosu na Barselonu, osim sto su mozda hoteli malo jeftiniji, mada i to zavisi kakav smestaj zelis. Samo ih ima vise skoncentrisanih na jednom manjem mestu.

I Barselona ima lepe plaze, i gradske i prigradske. Nocni zivot mi se cini da je takodje bolji u Barseloni, ako te to interesuje. O shoppingu, znamenitostima itd ne treba raspravljati.

Imaj u vidu da bus izmedju ova dva grada ide sat vremena, na svakih par sati otprilike i povratna karta je oko 20 evra.

Ako nisi obisao Barselonu ranije, za dva dana moras dobro da se organizujes i izaberes sta zelis da vidis, jer neces moci sve da obidjes.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala Ljerka, hvala lutalice

evo da kazem malo blize sta bi ja po Barseloni i Ljoretu.Lufthansa mi se ucinila povoljnom samo iz razloga sto omogucuje mixanje destinacija i vesto uklapanje datuma razlicitih destinacija.

licno volim urbanija mesta za odmor ne bas epi centar grada , ali vremenom sam zavoleo manje hotele jer su obicno blize gradu, za razliku od onih sa vise zvezdica .Na plazu putovati ako treba ( ima dana kada me plaza i ne vidi a dan mi bude ispunjen.a ima dana kada ne izlazim iz mora , e tu mi znaci Ljerka tvoj savet za Ljoret).Mislio sam odmor oko 12 dana, Pa da li reciom 4 dana da posteno spadnem sa nogu po Barseloni ( Dalijev muzej mi je zivotna zelja, Gaudijeva arhitektura takodje da vidim) i onda 8 dana da vise slow ritam imam u Ljoretu, kupanje, provod pa ako se uzelim Barselone da opet na jedan dan skoknem. Nisam bio u Brasleloni ranije.Znam da mi obicno svi preporucuju da se Spanija moze doziveti na pravi samo nacin ako se cela obidje, ali dani god, odmora su nazalost ograniceni.

Hvala lutalice na informaciji o prevozu, puno mi znaci ta informacija oko suma sumare....

Konacno ima li smisla ova moja kombinacija 4 dana Barselona i 8 Ljoret? Moze li neka preporuka za hotel u Barseloni, neki manji gradski hotel makar sa mini bazenom ali dobro lociran za prevoz i sl. Za Ljoret sam davno merkao Don Zuan hotel, ako imate iskustva sa nekim drugim hotelom ne insistiram na Don Zuanu-molim vas recite mi samo da nije kiloooometre od centra i kiiilometre od plaze, nije mi neophodan bazen, tv i sl Voleo bi polupansion i u Barseloni i Ljoretu

Hvala jos jednom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u hotelu Don Huan, ali je to bilo jako davno... solidan hotel, plaza nije daleko....verovatno su ga vec i renovirali. Sto se tice broja dana, mislim da je 4 dana solidno za Barsu, mada nje nikad nije dosta rolleyes.gif, ako ti ostane vremena mozes da odes i do manastira Monserat, Gerone.... ako preferiras grad, onda budi sve vreme u Barseloni, neces se pokajati....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojko, mislim da ti kombinacija nije losa, no sve zavisi sta hoces... Ljoret nije nista posebno, pravo turisticko mesto prepuno hotela i diskoteka. Ja sam bila smestena u hotelu Festa Brava koji se nalazi pored Don Huana, sasvim su ok i jedan i drugi. Figueras, mesto gde se nalazi muzej S. Dalija, blizi ti je naravno iz Ljoreta. Negde izmedju ta dva, nalazi se i mesto koje zovu spanska Venecija, zaboravila sam tacan naziv. Barsa je prelepa i da sam na tvom mestu odvojila bih bar jos jedan dan vise za sam grad, u Ljoretu nemas sta da vidis, ali ako zelis vise da odmaras to je vec druga prica. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojko, ako si ljubitelj prirode, u blizini Ljoret-a je mesto Blanes, sa botanickim bastama sa pogledom na more....lepe su...

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moze li neko da mi preporuci hotel u Barseloni,isla bih za Uskrs...3* bi bile sasvim dovoljne...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila u oktobru , hotel '' Next to'' , odlicna lokacija , skoro da sve mozes odatle peske , jedina napomena je da je totalno nepusacki osim na

velikoj terasi (basta )na drugom spratu .

Pogledaj cene na vise sajtova jer se razlikuju . Meni je tad najjeftinija opcija bila na venere.com za isti smestaj .

Slike mozes ovde videti http://www.venere.co...276847#pictures

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka