marina_g

Hotel Regina Swiss Inn, Hurgada

215 poruka u ovoj temi

I ja se slazem sa svima Vama! Boravila sam u ovom hotelu pre 2 godine i nosim samo lepe uspomene( pisala sam u nekim o postovima o hotelu). Mi smo bili smesteni u centralnoj zgradi sa pogledom na prelep vrt i bazen.

Meni je lokacija savrseno odgovarala, iako mnogi izbegavaju Sakalu zbog guzve. Da sam bila smesetna u bilo kod drugom delu, u nekoj nedodjiji gde sem hotela nema nista mislim da bih upropastila sebi letovanje i odmor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kate81 i meni se vise dopala Sakala posto tu mozes da vidis kako oni stvarno zive i da osetis pravu atmosferu.

Memsa mi je maro sterilna i fency,ali bitno je da ljudi imaju izbor,da mogu da vide i nesto skroz drugacije,a samo na nekih mozda 5km od Sakale...Jedino me je malo razocaralo sto i u tako skockanoj Memsi oni dok sede na klupicama bacaju djubre oko sebe i plasticne flase..znaci....Inace samo da dodam da me je kod Regine fasciniralo sto uvece kad izadjete iz hotela odmah ste u kosnici u kojoj sve vri,taksisti sviraju,prodavci su u akciji,turisti setaju,mesaju se razni mirisi,a kad se vratite i izadjete u dvoriste gde se inace i nalaze bungalovi,odjednom nastane mir...Ma sto se mene tice za svaku preporuku!!!!!Pozzz!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago mi je da se pronadjose ljudi istih kriterijuma po pitanju ovog hotela.smajl.jpg

U svakom slucaju,bilo nam je lepo ,a ko ne veruje...hm..put pod noge i pravac HURGADA...

Pozdrav svima...

Epa, ljudi, svaka vam cast, svima.Ovo je pravi nacin da se pomogne onima koji jos nisu izabrali hotel za letovanje.I sama sam se, upravo zbog pozitivnih komentara na ovom sajtu opredelila za Reginu, a onda sam nasela blagoglagoljivosti subagenta Argusa, koji mi je preporucio hotel u kojem, inace, nikada nije ni bio, kao ,navodno, mnogo noviji od Regine.Da bi se ispostavilo da je doticni hotel bio skoro iste starosti kao Regina, ali sa mnogo gorom ponudom.Jedino je bio skuplji.

Ja sam i od svojih saputnika u jednoj junskoj grupi cula sve najbolje o tome hotelu, uporedjivali smo ko je sta dobio za ono sto je platio, pa sam sve to sabrala i napsiala tamo gde je bilo reci o inkriminisanom, mom hotelu, upravo s a ciljem da onima koji su bili neobavesteni kao i ja pomognem da za manje ili iste pare dobije nesto bolje.I zamislite, umesto da se to ceni, popljuvana sam kao neko ko obmanjuje ljude i unosi paniku, jer je, zaboga, tamo sve blistavo cisto, hrana je najukusnija na svetu, a osoblje najljubaznije, izt itd

ZASTO o ovome pisem ovde, pitace se neko.Upravo zato sto je ovo primer civilizacijskog odnosa prema sagovornicima na forumu, gde nema ostrascenosti i vredjanja, nego je u pitanju jedna lepa diskusija sa preporukama o tome sta tu i tu valja ili ne valja, sta je bolje, skuplje ili jeftinije....

Jos jednom svaka vam cast, forumasi,i samo tako nastavite.

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cool.jpg ..hm...sta reci...jednostavno se ne optrecuj takvim stvarima...koliko ljudi - toliko cudi,sve je to normalno..

U svakom slucaju mislim da smo razresili ovu temu bar za ovu sezonu.Kakav ce hotel biti u narednoj godini ,to ne bi znali,razliciti ljudi ce boraviti u istom.

Misljenja sam da ce zadrzati trenutno stanje ,posto ,kao i sto ste svi vi koji ste tamo bili,mogli da vidite da se bungalovi u centralnom delu parka hotela u potpunosti renoviraju.A to znaci da hotel moze biti samo bolji...

eto toliko o tome..pozz svima...

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa ovako, da napisem par reci o ovom hotelu, posto sam u istom boravila od 18.10. do 28.10.

1. Sobe - prvi dan su nas smestili u neki apartman, koji je sve samo nije apartman, otpadao je malter sa plafona, u kupatilu je smrdelo , ma uzas, sve se osecalo na budj... Zatim su nas ujutru prebacili u drugu sobu, tj bungalov, koji je bio ok.

Higijena im nije bas na zavidnom novu, tj dolaze da ti spremaju sobu ukoliko ih zoves, tj molis da ti zamene peskire, donesu toalet papir, i ostalo.. Ciscenjem sobe oni smatraju zatezanje kreveta i bacanje djubreta, za ostalo moras da ih zivkas...

2. Hrana - OCAJ... Katastrofa, kakve splacine su oni spremali, bljutavo, nezacinjeno, bezukusno... Za dorucak sluze i hranu od juce (u to spadaju neke njihove kobasice, koje su ocaj, omleti, musli i mleko u prahu razredjeno vodom, sokovi su isto oni na razredjivanje, neki sirevi kao za mazanje itd). Za veceru uglavnom piletina, neki pasulj smuljan, rakovi, isto ti sirevi i salate tipa kupus, paprika, sargarepa i sl.

3. Plaza - prvi dan je u vodi bilo kamenja da nisi mogao da udjes da se kupas, medjutim sutradan je kamenje otislo, hhehehehe, more je toplo, plaza ok, polu pesak polu kamencici. Basta hotela je najbolje sto ima taj hotel.

4.Grad - posto sam bila smetena u starom delu grada, dobila sam slom zivaca od onih arapa, koji ti sede na glavi samo da nesto kupis, al dobro to sam i ocekivala, tako da se nisam puno iznenadila po tom pitanju... Bila sam i do novog dela, koji je pristojan za razliku od starog.. Prosto mi je bilo muka kad pomislim da treba da izadjem iz hotela da idem do radnje da kupim nesto i sl.

Zakljucak - Hurgada = nikad vise, ne NIKAKO..

Ko voli nek izvoli, ja vise tamo ne idem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo kratko da prokomentarisem, posto potpuno razumem sve sto si napisala. Ja sam u avgustu bio i Regini, i manje-vise sam doziveo slicno, ali nekako sam ja na sve to gledao iz drugog ugla.

1. OK, ovde smo imali malo vise srece, posto smo odmah dobili bugalov. Doduse, u prvom nam nije radila klima, ali smo ga brzo zamenili za drugi, u kome je sve radilo. Nama su menjali peskire redovno, a cisitili bar svakog drugog dana. Posto nismo provodili mnogo vremena u sobi, ovo nam apsolutno nije smetalo.

2. Za hranu se slazem, s tim sto sam ja za dorucak jeo peciva, koja su mi bila odlicna, tako da sam ziveo od toga. Za veceru je moglo nesto da se nadje, ali ne svakog dana smajl.jpg. Mleko sam jednom probao i odustao od istog, a sokovi su razvodnjeni, ali sam ih ipak pio u nedostatku neceg boljeg. Srecom, hotel je u centru grada, pa restorana ima koliko hoces, a nije skupo, pa nas ni hrana nije poremetila.

3. Plazu si odlicno opisala. Ja bih rekao, podnosljivo. Onaj desni deo, prema hotelu Le Pacha je OK, ali veci deo plaze je kamenit.

4. Ovde se ne bih slozio, ali to je stvar licne percepcije. Ti Arapi su jedan od razloga zasto sam se odlucio za Egipat, da nisam hteo da gledam Arape otisao bih u Grcku ili Spaniju. Ja sam zeleo da upoznam tu kulturu i da se zezam sa njima na ulici. Sa svima sam lepo popricao, od nekih sam nesto i kupio i uglavnom imam pozitivna iskustva sa ulica Hurgade.

Zakljucak, Hurgada verovatno ne ponovo, ali zato sto ima jos mnogo mesta na ovom svetu na kojima nisam bio, pa bi bilo steta jos jedno leto potrositi na Hurgadu. Inace, nosim veoma pozitivne utiske i jos dugo cu pamtiti ovo letovanje.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa letovala sam ja i u nekim drugim arapskim zemljama, tako da u poredjenu sa tim, Hurgada je nesto sto se meni uopste ne dopada, nisam ja taj tip osobe, ne volim da me gnjave,ne volim da se cenkam,da me jure po radnji i sl.

Shvatam ja da je to deo kulture i ne osudjujem njih sto je to sve tako, samo jednostavno to nije moj izbor i to je to.

Dzabe sve sto je more lepo, kad me muka hvata kad treba nesto da kupim il da prosetam gradom. Inace letovala sam sa mamom, tako da dve zene gnjave sigurno vise nego dva muskarca ili parove..

Ne zelim nikoga da odgovaram svojim postovima od Hurgade niti od ovog hotela, samo sam iznela svoje iskustvo i misljenje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Egipat se ipak ide da se nesto vidi i upozna neka druga kultura, a sto se letovanja tice glasacu uvek za Grcku! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko možda bio u ovom hotelu skorije - ove godine?

Pročitao sam sve do sad napisano, devojka i ja smo se odlučili za ovaj hotel termin 02.08. i trebalo bi da ovih dana rezervišemo u agenciji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam se vratila sa letovanja /boravila sam sa porodicom u Royal Regini od 16.6.-27.6. preko United-a/.

Utisci su nam dobri. Dopala mi se plaža, vrt kroz koji prolaziš od glavne zgrade do bazena i plaže, osoblje koje čini sve da se osećaš dobrodošlim. Izuzetno vole decu. Hrana je raznovrsna, ponedeljkom i četvrtkom večera se služi u restoranu kod bazena /ponedeljkom gostuje trbušna plesačica a četvrtkom derviš/.

Jedina zamerka je čistoća WC kod plaže/bazena. Budući da samo muškarci čiste, tokom dana ne ulaze u isti da bi proverili ima li papira, sapuna itd. i da li treba dodatno čistiti...

Neki naši ljudi su pričali da im se hrana ne dopada ali takve smatram razmaženim - ako u svakodnevnoj ponudi 15 vrsta peciva, testenina, supa, ribe, krompira, pilećeg mesa/govedine, raznih salata i kolača ne mogu da se najedu, onda...

Za doručak pred tobom prave palačinke i prže jaja /omlet sa i bez dodataka, jaja na oko/, ima muslija, džemova, sutlijaša, kroasana, ostalih peciva, kobasica /dinstanih sa paprikom i lukom/,...

Na baru na plaži i kod bazena od 10-18h all inclusive ponuda je sledeća: pića /kola, sprajt, fanta, pivo, nes kafa koju sam spremaš, voda/ a donesu i 2-3 ovala peciva /ponekad i male senviče/. Za decu je u holu od 10h besplatan sladoled na štapiću. Piće takođe od 10-23h možete uzimati u Shark baru.

Položal hotela je odličan s obirom da si u strogom centru i možeš do kasnih sati da šetaš i kupuješ...

Pozzz

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mimi28, molim te napisi kakva je plaza, da li je plitka 300m od obale, da li su neophodne one baletanke za vodu ako ima korala, da li je plaza dovoljno velika za sve goste? Da li se voda /pice sluzi u plasticnim casama sa automata ili flasirana? Sem peciva/sendvica sta jos ukljucuje ALL (pored dorucka, rucka, vecere)? Da li ALL vazi na plazi i moze li da se ruca na plazi? Hvala puno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza je ok /slike u prilogu/. Do prvih bova dubina je 1,5 m a kod drugih recimo 2-3m. Levi deo je kamenit ali je desni sasvim ok /sitan pesak/. Guzve nema tako da je dovoljna za sve goste. Petkom je malo veca guzva jer tada arapi dolaze sa porodicama na plazu. All vayi na plazi - vodu sipate sa automata dok vam pice sipaju iz flasa u plasticne case /pivo, kola i ostali napici/. Rucak ne mozete da dobijete na plazi ali restoran nije daleko 200m otprilike / u glavnoj zgradi/

post-25052-1309356435,6_thumb.jpg

post-25052-1309356476,96_thumb.jpg

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u ovom hotelu skoro, moram hitno da se odlucim za njega ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li moze u hotelu da se uzme voda u plasticnim flasicama i ponese u sobu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobijas samo vodu,tj sva pica u malim plasticnim casama :-s Na baru na plazi mozes da natocis vodu iz aparata u flasicu i da je setas gde hoces :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka