micojak

Skotska

13 poruka u ovoj temi

Da li bi neko mogao da mi kaze sta i kako vezano za Skotsku, tj. Edinburg i Glazgov, jer planiram da u julu idem tamo u svojoj reziji, bez agencije pa bi mi svaki savet dobro dosao!

Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Reci nesto vise o Skotskoj bi zahtevalo par sati pisanja. Ukratko, retko lepa zemlja i neponovljivi ljudi. Ja u Skotsku odlazim skoro svake godine i uvek me iznova odusevi. Glasgow nije po mom ukusu i ja sam tamo bio samo jednom. Suvise je industrijski grad sa mnogo boljim sopingom nego Edinburgh. Mada sumnjam da ides u Skotsku zarad sopinga. Ne postoji grad u EU slican Edinburgu. Napisi mi kako putujes u Skotsku. Dali letis za London pa odatle vozom ili busom za SCO ili pak nastavljas avionom na sever? Dacu ti par saveta. Ja cu za par dana postaviti na MFT slike iz Edinburga i severa Skotske pa ces imati neku predstavu koliko-toliko o tome sta te ceka u zemlji kilta. Ukoliko zelis da sto pre vidis slike iz SCO ja ti ih mogu poslati na mail. Meni mozes pisati na BEARDSLEYT@YAHOO.COM. Pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja sma zainteresirana za skotsku, vratil asam se iz britanije pre par dana i obisl asam jug, lai mi nekako ostao taj sever sa svojim vetrovima i visokim travama neostavren san...

i meni je edinburg izgledao kao bolj aopcija, kad se uzme u obzir da je zadnjih 20-30 godina postao jedan od najvecih kulturnih centara kraljevstva, zovu ga i atina sjevera, a to valjda nesto znaci :)

nisam jos gledala letove i vozove, te ne znam d ali se vise isplati let do londona p avozom, da se vidi krajolik malo, ili produziot let ka sjeveru?

...ha! tek sad vidim d aje 2008 post,

p ati si se vratio, aaaaa....hocu utiske! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Edimburg je divan grad, ali Skotska je mnogo vise od toga. Da bi se obisla, potreban je auto. Ja se u Glazgovun nisam ni zadrzavala, nego je prvo nocenje bilo u pored Loh Lomond jezera. Odatle, kroz nacionalni park Loh Lomonda do Obana, luke i mesta cuvenog po proizvodnji molta (viskija) Oban. Iz Obana se moze otici do nekog od unutrasnjih Hebrida, ja sam bila na ostrvu Mul. Od Obana do gradica Fort Vilijam, odakle sam se zicarom popela do najviseg skotskog (i britanskog) vrha Ben Nevis. Prateci dolinu reke Nes, dolazi se doFort Augustusa, gde pocinje Loh Nes. Glavno mesto je Dramnadrohit, odakle mogu da se obidju okolina jezera i ostaci dvorca Arkat (Urquhart). Prateci jezero, dolazi se do grada Invernes, na uscu reke Nes u Severno more. Odatle sam se, preko Hajlenda i Glenmor parka spustila ka Pertu. Usput se moze obici, kao sto sam i uradila, neka od destilerija viskija i degustirati ga. U blizini Pitlokrija nalazi se jedan od mnogobrojnih skotskih dvoraca koji se moze obici, Bler, predivan, Od Perta do Edinburga, sa prelaskom estuarija reke Fort (Firth of Forth), pa boravak i obilazak Edimburga. Zatim ka jugu, do Berika i Adrijanovog zida ka Njukaslu, ali to vec nije Skotska. Skotska je predivna, neverovatna priroda, duboki fjordovi i jezera, brda prekrivena vresom i guste sume, tesko je razlikovati morske zalive od jezera i mocvara. Zaista preporucujem, a sigurna sam da je i sve ono (i cega je mnogo vise) sto nisam videla, prelepo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

planiram sledece godine, ima li neko neki savet?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Škotska nije jeftina, barem za nas uz ovakav tečaj funte.Ja sam bio prije nekoliko godina i trebaš računati na dnevni trošak od minimalno 50 eura(kad se pretvori u funte i nije puno).Ukoliko vas se skupi više onda se isplati rentati auto, jer za vidjeti i doživjeti Škotsku treba obići manja mjesta  i krajolik koji je prekrasan.Svakako ne zaboraviti otoke, mi smo bili samo na Isle of Skye i to samo dnevni izlet i ručak, jer nismo to prije planirali.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav,

kako iz Bg-a do Edinburga najjeftinije, da li neko zna? Nije toliko bitan datum....

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pljunuti Lenon :)

ove fotografije imaju dušu :klap:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lenon živi!! ;-) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka