S_BG

Reunion island u Indijskom okeanu

3 poruke u ovoj temi

Ne znam kako se to ostrvo "zove" na srpskom, ali u pitanju je francuska kolonija u Indijskom okeanu... da li je bio neko tamo... da li je dovoljan samo francuski shengen ili je potrebno jos nesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila na Mauricijusu a to malo ostrvo Reunion spada pod istu skupinu, treba ti viza FRANCUSKA...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

REUNION bi trebalo da ide pod Afriku ali ajde moze da prodje i ovde u Aziji...

Reunion zajedno sa Mayotte i Comoros spada u Francuske Prekomorske Departmane..

Za ulazak u prekomorkse departmane potrebna je viza koja se izdaje u Ambasadi Francuske i vazi iskljucivo za tu teritoriju.Svima koji imaju vizni rezim sa Francuskom potrebna je i ova viza.

Ranije je bila dovoljna Francuska viza ali kako departmani nisu u Schengen zoni danas se izdaju posebne vize za ove departmane i teritorije..Ukoliko ides na neko proputovanje,krtarenje preko agencije ili u isto vreme posecujes jos neke bivse kolonije moze da bude dovoljna i Schengen visa ( masa bivsih kolonija po Africi ima isti vizni rezim kao Fr iako su nezavisne drzave ) ,ali ako ides individualno na Reunion obavezno u ambasadi naglasi da ti pored Fr daju i drugu vizu ili u okviru postojece Schengen napisu da vazi i za prekomorske teritorije...Iskreno ne znam bas te tehnicke detalje jer Francuzi stalno menjaju pravila ali svakako znam da je ogoroman rizik uputiti se samo sa Schengen vizom...

Ja iskreno tamo nisam isao ali znam mnoge koji jesu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka