Zorbas

Gostoljubivost Grka

115 poruka u ovoj temi

U principu mislim da generalizacije tipa crnogorci su ovakvi a grci onakvi ne stoje.

Tri godine za redom sam letovao u CG i ne mogu da kažem da su bili neljubazni, ovakvi ili onakvi.

Sasvim ok iskustva. Došli smo u restoran da se raspitamo za mogućnost da se uplati ručak, gazda kaže ajde sedite, pa nećemo s nogu pričati. Počastio nas pićem, nismo se dogovorili za ručak (bilo nam nešto skupo) - rukovali se i sve ok.

Poslednje dve godine u Grčkoj. Ništa ni bolje ni lošije nego u CG što se odnosa prema gostima tiče (ograđujem se - reč je samo o mojim iskustvima). Korektno i šta bi više od toga. Da nam se bacaju u zagrljaj kad nas vide. Ljudi rade posao, oće da zarade dovoljno da prežive do sledećeg leta i to je to.

Gazda na Tasosu je bio vanredno ljubazan. Lečio ćerkici nogu posle uboda ose. Fotografisao se sa nama. Ljudi mi prilazili na plaži da pitaju odakle sam, kako je u Srbiji i tako to. Nisu sekli vene ali se ipak primeti blaga naklonost, što je pravo osveženje posle svog animoziteta koji razni Holanđani i ostali Nemci često iskazuju.

Zanimljivo mi je bilo - 2 puta mi se desilo da tražim u ulici mesto za parkiranje. Jedino mesto je tačno ispred ulaza u restoran. Ja krenem, pa odustanem, rekoh glupo da čoveku zagradim ulaz u restoran, od toga živi (a može i da mi izbuši gume :bez-zuba: ) i onda sam gazda priđe kolima i kaže da slobodno parkiram. Naravno posle toga je iskoristio priliku da me pozove da uđem ali se nije ljutio na moj odgovor da smo već ručali i da možda navratimo neko veče.

Grcima a i Makednocima jedno sigurno neću zaboraviti. Za vreme bombardovanja koliko su bili uz nas. Kakve su demonstracije pravili na ulicama svojih gradova i tukli se sa svojom policijom koja je branila američke ambasade. Jesu to kod Grka uglavnom komunisti, ali i oni su ljudi zar ne? ;)

A definitivno su me kupili kada su se dva dana posle bombardovanja RTS-a pojavili u Beogradu i održali miting podrške na platou u Takovskoj. Da ste videli sa kolikim gnevom su uzvikivali parole. Mislim da bi američkim pilotima bilo tri put bolje u tom trenutku da su pali u ruke Srbinu nego nekom od tih Grka. Nije mala stvar zapucati 1000 km u zemlju pod bombama da se iskaže solidarnost. To im nikad neću zaboraviti.

A što se tiče mora - u Grčku idem jer mi više odgovara. Tasos je sve što mi treba i što želim od letovanja. Čisto i toplo more, čiste plaže, peščane. Nema gužve i slobodno mogu da dišem na plaži.

U CG ne mogu da smislim da mi neko jaše po leđima ili da ja nekom stanem na nogu u pokušaju da dođem do vode.

"Priceless" :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema gužve i slobodno mogu da dišem na plaži.

U CG ne mogu da smislim da mi neko jaše po leđima ili da ja nekom stanem na nogu u pokušaju da dođem do vode.

hmm,ocigledno nisi bio u paraliji katerinis :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Istina, nisam.

Dođi na Tasos, u sred sezone plaže su poluprazne toliko da ti je pomalo neprijatno i pitaš se šta nije u redu. :huh:

Izmenjeno (hasek)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Istina, nisam.

Dođi na Tasos, u sred sezone plaže su poluprazne toliko da ti je pomalo neprijatno i pitaš se šta nije u redu. :huh:

ja (jos uvek) vise volim guzve :smorilo: ionako na plazi provedem najmanje vremena!

hasek,joj kakav avatar!! hahaha!

Izmenjeno (summmer.lady)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Joj, Hasek, ti izgleda nisi bio na Alikiju u podne :smorilo: . Kad tamo krenu Grci i ini turisti da mi se uvaljuju u krilo..... Bezali smo glavom bez obzira...Aliki - raj ali samo u ranim jutarnjim casovima :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Joj, Hasek, ti izgleda nisi bio na Alikiju u podne . Kad tamo krenu Grci i ini turisti da mi se uvaljuju u krilo..... Bezali smo glavom bez obzira...Aliki - raj ali samo u ranim jutarnjim casovima

1001432dy3.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Dscn0879.jpg
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio i na Alikiju ali do podne. Tad još uvek nema gužve i može da se navata prirodni lad. A onda oko 1 pravac Teologos na jagnjetinu pa poslepodne na neku drugu plažu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio i na Alikiju ali do podne. Tad još uvek nema gužve i može da se navata prirodni lad. A onda oko 1 pravac Teologos na jagnjetinu pa poslepodne na neku drugu plažu.

E ta ti je na mestu :smorilo: . Mi smo na Aliki dolazili ujutro kad nema zive duse, tad je stvarno raj na zemlji.... U podne, sto bi rekao Djogani sedamo u kola i okrecemo se za 360 stepeni :hehe:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U podne, sto bi rekao Djogani sedamo u kola i okrecemo se za 360 stepeni :hehe:

e010.gif Dobra fora, cula sam za mnoge njegove provale, ali ova mi je novina..

A sto se Alikija tice, mi smo kad navale turisti, uvek begali na tzv. vetrovitu uvalu Alikija gde obicno nije bilo zive duse, talasici zapljuskuju, vetar pirucka...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se sa g-djom "Putnicom" samo ima i drugaciji vid boravka u ovom zalivu, a upravo ova gore druga slicica pokazuje jedna brodic, gde malo pecas, puno kupas, malo suncas, malo ruckas (dorucak i rucak), ... I tako ceo dan "u krug".

Svima koji idu prema Potosu ili Pefkariju toplo preporucujem izlet brodom prema ovoj plazici.

I nemojte ici u organizaciji nasih agencija, nego slobodno pitajte posto je isto kod grckih agencija.

Iznenadicete se sto se tice cene.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad' se samo setim tih guzvi - ali ih obozavam, bas su po mojoj meri i ukusu... :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad' se samo setim tih guzvi - ali ih obozavam, bas su po mojoj meri i ukusu... :bez-zuba:

aaaah...i bja jedva cekam da se opet tamo "guzvam" :stidljivko: :P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ja ću da rezimiram, :bez-zuba: !

Grci nas pomalo gotive (neki manje neki više) ali neki nas i sažaljevaju. :tuzni: Ali ne možemo da im ne priznamo da im je turizam zavidno dobro organizovan. U svakoj selendri prodavnice, dobro snabdevene, aerodromi na svakom ostrvu i sl...

Crnogorci su nam ipak bliži i sa mnogima imamo veom bliske veze, pa otuda i veće gotivljenje (neću da pominjem negativne ekstreme što je glupost)! Međutim, Crnogorci ima još da porade na popravci usluge u turizmu, u čemu se svi slažemo, a već se vide pomaci nabolje.

Crnogorska obala ima par lepih starih gradića, velikih četinara koji šire lekoviti miris, više zelenila i to su neke od prednosti ove obale. Meni se lično više sviđaju Grčke plaže, ima ih više, ima ih veoma različitih, velikih, malih, pored grada, u malom mestu, u selu i kao šlag na tortu (bar za mene) PEŠČANIH. Tako, dok ne prođem celu Grčku sigurno se neću vraćati u Crnu Goru...

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ja ću da rezimiram, :bez-zuba: !

Grci nas pomalo gotive (neki manje neki više) ali neki nas i sažaljevaju. :tuzni: Ali ne možemo da im ne priznamo da im je turizam zavidno dobro organizovan. U svakoj selendri prodavnice, dobro snabdevene, aerodromi na svakom ostrvu i sl...

Crnogorci su nam ipak bliži i sa mnogima imamo veom bliske veze, pa otuda i veće gotivljenje (neću da pominjem negativne ekstreme što je glupost)! Međutim, Crnogorci ima još da porade na popravci usluge u turizmu, u čemu se svi slažemo, a već se vide pomaci nabolje.

Crnogorska obala ima par lepih starih gradića, velikih četinara koji šire lekoviti miris, više zelenila i to su neke od prednosti ove obale. Meni se lično više sviđaju Grčke plaže, ima ih više, ima ih veoma različitih, velikih, malih, pored grada, u malom mestu, u selu i kao šlag na tortu (bar za mene) PEŠTČANIH. Tako, dok ne prođem celu Grčku sigurno se neću vraćati u Crnu Goru...

Milena (i Daki) :bez-zuba: ... Ti volis Montenegro i ja to postujem - ali bih samo da dodam nesto i sa moje strane - sve dok Grcka postoji - Montenegro ne postoji - ... - za mene-----

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25998
    Ukupno tema
    867486
    Ukupno poruka