Zorbas

Gostoljubivost Grka

115 poruka u ovoj temi

Pa, moji utisci su da se osećam dobrodošao taman koliko i treba da se oseća neko ko je došao da potroši pare u njihovoj zemlji i to mi prija taman koliko treba. Naravno, postoje odstupanja na jednu i na drugu stranu. Ne mora niko da me usvaja ili da mi nudi ćerku ili ženu za noć da mi greje postelju (hm, iako, možda to i ne bi bila loša ideja), ali generalno, ne podnosim ni stav "što ste dolazili, što niste samo poslali pare Western Unionom".

Što se tiče Crne Gore, na mojoj karti tu piše "hic sunt dracones", tamo ne zalazim i nemam nameru manj da sva mora presuše a ostane samo Boka i taman se nikad više ne umočio u more. Postoji toliko zanimljivijih načina da ja spiskam svoje teško zarađene evriće od odlaska u Montenegro, npr. da palim Cohibu sa novčanicama....

YEEEAH !!! :cool:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Crna gora - Sta je to? :D

Jel' mislite na Montenegro ?!?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma nemam ja ništa protiv Grka mada nisu mnogo bolji od Crnogoraca ... Ali.... verovatno ni mi ne bi bili mnogo bolji da imamo more!!! Ma mentalitet je sličan]

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma nemam ja ništa protiv Grka mada nisu mnogo bolji od Crnogoraca ... Ali.... verovatno ni mi ne bi bili mnogo bolji da imamo more!!! Ma mentalitet je sličan]

Necu komentarisati ceo post, vec ovaj deo gde se govori da Grci nisu mnogo bolji od Crnogoraca...

Ne kazem da su "GeneralnO" Grci dobri, ali su zato od Crnogoraca Mnooooogooooo bolji!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre nekih 10-12 godina neki moj prijatelj nece pa nece u Grcku i ode u dukljaniju.

Strpa zenu i dvoje dece uvece u auto i stigne u Budvu negde oko 8 izjutra.

Parkira ispred vile gde ce biti smesten i ode preko puta da popije kafu sa zenom, a deca da pojedu nesto od peciva.

Kad su seli vidi on konobara sa "nogama na stolici" i zamoli ga izdaleka za dve kafe i dva kroasana sa jogurtom.

"A oli lozu, sto ce ti kafa jado"? - odgovara konobar ne pomerajuci se iz nirvane.

"Pa ne bih bas, celu noc sam vozio, ako moze kafa molim Vas"! - ljubazno ce ovaj moj prijatelj.

"Vala bi je i ja popia, samo da je ima ko skuvat"!! - odgovara mu konobar.

Moj ti prijatelj poludeo, strpa decu i zenu u auto i smesta oplete put Zlatibora i tu ostao dva-tri dana da se "oporavi" od letovanja i poslovnosti "juzne nam brace".

Ne znam zasto sam Vam ovo ispricao, da skodi ne moze - a mozda ce nekom i da koristi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eh da ne zaboravim.

Svi koji krecu put milolenda - sretan put i lep provod (a uz put da znate da necete nista vise od sendvica moci uneti tamo, o ekoloskoj taksi da ne divanimo).

A ja cu ipak krenuti put ovih "lenjih i pokvarenih Grka".

OPET!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eh da ne zaboravim.

Svi koji krecu put milolenda - sretan put i lep provod (a uz put da znate da necete nista vise od sendvica moci uneti tamo, o ekoloskoj taksi da ne divanimo).

A ja cu ipak krenuti put ovih "lenjih i pokvarenih Grka".

OPET!

Apsolutno se slazem sa tobom :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:bez-zuba:

Ma OK su Grci, ljubazni su, ne smaraju kao u Turskoj npr... Predusretljivi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma OK su Grci, ljubazni su, ne smaraju kao u Turskoj npr... Predusretljivi...

:rolleyes:

Nema gorih od onih u Egiptu ili Tunisu, prosto se bacaju pod noge da im obidjes butigu.

Ne mozes opstati, ali traje samo par dana dok ne dobijes "farbu".

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre nekih 10-12 godina neki moj prijatelj nece pa nece u Grcku i ode u dukljaniju.

Strpa zenu i dvoje dece uvece u auto i stigne u Budvu negde oko 8 izjutra.

Parkira ispred vile gde ce biti smesten i ode preko puta da popije kafu sa zenom, a deca da pojedu nesto od peciva.

Kad su seli vidi on konobara sa "nogama na stolici" i zamoli ga izdaleka za dve kafe i dva kroasana sa jogurtom.

"A oli lozu, sto ce ti kafa jado"? - odgovara konobar ne pomerajuci se iz nirvane.

"Pa ne bih bas, celu noc sam vozio, ako moze kafa molim Vas"! - ljubazno ce ovaj moj prijatelj.

Moj ti prijatelj poludeo, strpa decu i zenu u auto i smesta oplete put Zlatibora i tu ostao dva-tri dana da se "oporavi" od letovanja i poslovnosti "juzne nam brace".

Ne znam zasto sam Vam ovo ispricao, da skodi ne moze - a mozda ce nekom i da koristi.

Право да ти кажем, та твоја прича је чак и симпатична. Такво понашање је практично део њиховог мелоса, и ја им то и не замерам. Проблем је кад постану агресивни. Ја Црну Гору волим, у ствари, Боку обожавам и тамо волим да летујем, мада у Боки су и мало другачији људи.

Али ипак је Монтенегро, још увек, неупоредив са Грчком. Мада ја верујем да ће се и ЦГ развити, и да ће постати конкурентна у наредних неколико година.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Право да ти кажем, та твоја прича је чак и симпатична. Такво понашање је практично део њиховог мелоса, и ја им то и не замерам. Проблем је кад постану агресивни.

Mnogi su imali dosta problema u milolendu zadnjih godina i nije im bilo ni malo simpa.

Licno sam se uverio u to videvsi ostecena kola nekih ljudi iz Novog Sada. Nesto je razbijeno, a uglavnom se djetici bave "pisanjem" grafita po kolima - AL EKSEROM!?!

Мада ја верујем да ће се и ЦГ развити, и да ће постати конкурентна у наредних неколико година.

Mislim da gresis. Ruje su pokupovale sve zivo i sad im treba samo radna snaga, a po cemu su dukljani inace poznati sirom sveta - po marljivosti.

Za par godina sve ce ih vratiti u brda da se bave - ukljevima i kastradinom.

Bas zbog one "agresivnosti".

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mnogi su imali dosta problema u milolendu zadnjih godina i nije im bilo ni malo simpa.

Licno sam se uverio u to videvsi ostecena kola nekih ljudi iz Novog Sada. Nesto je razbijeno, a uglavnom se djetici bave "pisanjem" grafita po kolima - AL EKSEROM!?!

Mislim da gresis. Ruje su pokupovale sve zivo i sad im treba samo radna snaga, a po cemu su dukljani inace poznati sirom sveta - po marljivosti.

Za par godina sve ce ih vratiti u brda da se bave - ukljevima i kastradinom.

Bas zbog one "agresivnosti".

Da... teško će oni da se promene. Jedne godine kada smo išli u Petrovac u sred sezone odemo do mesare da kupimo meso za ručak negde oko 15h, kada tamo zatvoreno, imaju dvokratno radno vreme... :ljutko: Malo ujutro, malo uveče i dosta.... ko šiša turiste.

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jaoj, ja sam totalno alergicna na Crnu Goru!!! Volodja apsolutno si u pravu!!!

U Grckoj se nekako osecam kao kod kuce, vec godinama, nikakvih losih iskustava nisam imala!!!

Pa prosle godine na Tasosu je gazdarica kafica zabavljala moje klince, dok smo muz i ja na miru pijuckali kaficu!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Grckoj se nekako osecam kao kod kuce, vec godinama, nikakvih losih iskustava nisam imala!!!

Pa prosle godine na Tasosu je gazdarica kafica zabavljala moje klince, dok smo muz i ja na miru pijuckali kaficu!!!

Upravo!

a115.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pre tri godine smo prvi put letovali u Grckoj

stigli smo u Pefkohori bas rano oko 6h i sa dvoje male dece seli u neku pekaricu da doruckujemo

gazda nas je pitao odakle smo i kada je dobio odgovor otisao je i doneo deci po cokoladu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25949
    Ukupno tema
    865790
    Ukupno poruka