Zorbas

Gostoljubivost Grka

115 poruka u ovoj temi

kakva su Vaša iskustva sa gostoljubivošću braće Grka ? Moja su različita ali do pre tri godine su se pravili da ne znaju Srpski a već od prošle je situacija sasvim drugačija ! Očigledno su se probudili iz stanja hibernacije ili ih je prošlo stanje totalne i hronične amnezije od 80-tih godina . Sada već na više mesta sam primetio srpsku zastavu u prodavnicama kao i Grke koji nose majce sa natpisima ''Volim Srbiju'' mada se i čuju uzvici negodovanja kada naš čovek pita za cenu neke džidžu-midže u stilu '' Eh Jugoslavo oće jeftino - nema više '' !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cini mi se da su indiferentni prema tome odakle je neko...

Prosle godine smo se izgubili u Solunu i pitao za pravac neku zenu koja je uspela da se posvadja sa drugim Grkom dok je i njega uvukla u raspravu pokusavajuci da utvrde gde mi to uopste hocemo da idemo...

Pitali su nas odakle smo(bili su stariji ljudi) mi rekli Srbija - oni nista, mi rekli Beograd - oni nista, mi rekli Jugoslavija - a zena se kao kroz maglu nesto setila (mada mi se cini da nas je pomesala sa Poljacima!?!). Ja taman pomislio da ce nam sada reci kuda treba da idemo ali nije se desilo nista...

Totalno im je bilo svejedno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma vole oni nas. mene kad god su pitali, odakle sam, ja kazem iz Srbije, i onda u zavisnosti, ako je fan olimpijakosa, bilo je "DJORDJEVIC good good" a ako je fan panatanaikosa "obradovic, tomasevic....GOOD GOOD" :))

ma grci su nasa braca

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma vole oni nas. mene kad god su pitali, odakle sam, ja kazem iz Srbije, i onda u zavisnosti, ako je fan olimpijakosa, bilo je "DJORDJEVIC good good" a ako je fan panatanaikosa "obradovic, tomasevic....GOOD GOOD" :))

ma grci su nasa braca

I moja su iskustva pozitivna, mada kao i svugde - i tamo ima i dobrih i losih ljudi...

Izgleda da nisam naletao na ove druge :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U principu su ok al ima i onih drugih [bas kao i mi Srbi] !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cini mi se da su pre bili gostoljubiviji, vise su se trudili da ti izadju u susret oko raznoraznih gluposti, a zadnjih par godina su nekako splasli. Sve vise lice na nas ... xe,xe

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nesto mnogo i ne obracam paznju...nikada nismo imali neprijatnosti,pamtim jako srdacne i ljubazne face,a ostalo-obicne,neutralne..ljudi rade svoj posao,njima je leto naporan deo godine...sve u svemu-meni su nekako gotivni Grci (dobro..i Grkinje :D )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cini mi se da su pre bili gostoljubiviji, vise su se trudili da ti izadju u susret oko raznoraznih gluposti, a zadnjih par godina su nekako splasli. Sve vise lice na nas ... xe,xe

Pa, nekada smo mahom samo i mi (Srbi) isli po Grckoj - Govorim o ovim priobalnim mestima - koja sada sve vise dobijaju na popularnosti, ne o ostrvima... Tako da za taj njihov uspon najvise nama i moze da zahvale... E, sada tu ima i gomile Rusa, pa i Rumuna, Madjara,...-"Svega i svacega",tako da njihovo ponasanje i ima neku logiku-koja nama mozda bas i ne prija, jer smo navikli da nas vise titraju :D:stidljivko:

meni su nekako gotivni Grci (dobro..i Grkinje :D )

Vidis - meni su samo Grkinje (manje je ohih "dobrih"), ali znas da nisam ni mislio na te :stidljivko: :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I meni su nekako Grkinje gotivnije :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro je...svi smo zdravo orjentisani... :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cini mi se da su indiferentni prema tome odakle je neko...

Prosle godine smo se izgubili u Solunu i pitao za pravac neku zenu koja je uspela da se posvadja sa drugim Grkom dok je i njega uvukla u raspravu pokusavajuci da utvrde gde mi to uopste hocemo da idemo...

Pitali su nas odakle smo(bili su stariji ljudi) mi rekli Srbija - oni nista, mi rekli Beograd - oni nista, mi rekli Jugoslavija - a zena se kao kroz maglu nesto setila (mada mi se cini da nas je pomesala sa Poljacima!?!). Ja taman pomislio da ce nam sada reci kuda treba da idemo ali nije se desilo nista...

Totalno im je bilo svejedno...

Da li su oni išli u neku školu? Svi Grci znaju nas i mnogi nas gotive a i malo sažaljevaju....što ja ne volim... :ljutko:

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mada se i čuju uzvici negodovanja kada naš čovek pita za cenu neke džidžu-midže u stilu '' Eh Jugoslavo oće jeftino - nema više '' !

Mislim da je ovo prava retkost da je Grk rekao "Jugoslavo". Iskreno receno ja to prvi put cujem.

Mnogo cesce sam cuo naziv "Srbija" ili "Srbi".

Pre svega oni (velika vecina Grka) odlicno poznaju prilike bivse Jugoslavije, a kao prilog tome ide cinjenica da je 90% turista iz bivse Juge bilo iz Srbije i Makedonije (koju ce oni nazvati svakako samo ne Makedonijom iz poznatih razloga).

Sto se tice gostoljubivosti, eto uporedite iskustva recimo sa Crnom Gorom pa ce biti malo jasnije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se tice gostoljubivosti, eto uporedite iskustva recimo sa Crnom Gorom pa ce biti malo jasnije.

Crna Gora - Gde je to!? :shokiran: :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Crna Gora - Gde je to!? :shokiran::bez-zuba:

Crna gora - Sta je to? :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice gostoljubivosti, eto uporedite iskustva recimo sa Crnom Gorom pa ce biti malo jasnije.

Pa, moji utisci su da se osećam dobrodošao taman koliko i treba da se oseća neko ko je došao da potroši pare u njihovoj zemlji i to mi prija taman koliko treba. Naravno, postoje odstupanja na jednu i na drugu stranu. Ne mora niko da me usvaja ili da mi nudi ćerku ili ženu za noć da mi greje postelju (hm, iako, možda to i ne bi bila loša ideja), ali generalno, ne podnosim ni stav "što ste dolazili, što niste samo poslali pare Western Unionom".

Što se tiče Crne Gore, na mojoj karti tu piše "hic sunt dracones", tamo ne zalazim i nemam nameru manj da sva mora presuše a ostane samo Boka i taman se nikad više ne umočio u more. Postoji toliko zanimljivijih načina da ja spiskam svoje teško zarađene evriće od odlaska u Montenegro, npr. da palim Cohibu sa novčanicama....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka