djasmu

Izlet u Srbiji (1dan)

328 poruka u ovoj temi

Divno! :ljubav:

Slike su izuzetne, svaka cast, tekst po meri, nadam se da ce biti još ovakvih izveštaja iz Srbije:thankyou:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo! Bila sam u Knjazevcu pre 16 godina :D!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala! Zaista lep gradic.
Htedoh jos da spomenem da u Knjazevcu mozete obici i Zavicajni muzej u kome se cuvaju eksponati iz praistorije i rimskog doba,doba Turaka,Timocke bune....Takodje ,tu je i kuca Ace Stanojevica(bliski saradnik Nikole Pasica) koja je pretvorena u muzej grada Knjazevca.U muzeju se nalaze nalaze licni predmeti Ace Stanojevica ,kao i mnogi drugi eksponati.Fotografije iz ovih muzeja nazalost nemam,izdala me baterija na aparatu.:huh:
U razgovoru sa lokalcima sam saznao da se na 5 kilometara od Knjazevca nalazi Rgoska banja,koja izmedju ostalog,poseduje i bazene sa termalnom vodom.Mi nazalost nismo imali vremena za posetu,ali mozda ce nekome znaciti ako bude isao u tom pravcu.:rolleyes:
Sve u svemu, Knjazevac je jedan simpatican grad sa jako lepom okolinom.Ovo nije mesto u kom ima turistickih atrakcija za boravak od nekoliko dana,ali ako se spoji sa Sokobanjom ili obliznjom Starom planinom,moze da se napravi zanimljiv izlet do ovog gradica.Od mene-preporuka.:happy:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Knjaževcu i okolini treba obići i arheološki lokalitet Timakum Minus i muzej koji se nalaze kod sela Ravna. Muzej u Ravni radi samo pre podne, a ne bi bilo loše najaviti dolazak telefonom (zvati muzej u Knjaževcu), kako bi vas neko sačekao.

U centru Knjaževca se nalazi Gurgusovačka kula (Gurgusovac - stari naziv Knjaževca).

Manastir Suvodol i vodopad Suvodol (nalazi se na putu do manastira), sa još jednim interesantnim mestom za zaljubljene.  :D

Ko voli da posećuje verske objekte, nikako ne treba da zaobiđe crkvu Presvete Bogorodice u selu Donja Kamenica, koja je posebna. Po čemu je posebna, videće onaj ko je bude posetio.

Izmenjeno (putnik srećko)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima predlog gde otici, makar na jedan dan, za Dan drzavnosti?

Prvo sam gledala planine, ali svi javljaju da je blatnjavo, pa mi se i ne ide. Blizu vode mi nije sad pravi period, znaci otpadaju reke, jezera.

I onda se svelo na to,  makar na jedan dan iskoristiti praznik, ako nije za vise dana, ali uopste nisam pametna gde, po ovom vremenu? Bas je muljavo.

Dajte neki predlog :neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Manastir Manasija i Resavska pecina

Oplenac i Topola

U slucaju da ne ides kolima,ove jednodnevne izlete organizuju naše agencije.Ako imaš  kola, vodi samo računa o satnici kada se ulazi u Resavsku pecinu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A obilazak pecina?

Eto, ja pocela da pisem a vidim da vec ima isti predlog. :)
Imaju kod Kuceva Ravnistarka i Ceremosnja ili Rajkova kod Majdanpeka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pećini je ledeno i u sred leta.Ne bih se ja baš usudio da ulazim tamo sada,a i mokro je i klizavo uz sve to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rajkova pecina je 8 stepeni stalno. Kada smo bili tamo, rekli su nam da je prijatnije posetiti je zimi nego leti jer unutra bude toplije nego napolju. Mi smo sa 28 napolju usli unutra na 8. :D

Za druge dve nisam sigurna.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka