djasmu

Izlet u Srbiji (1dan)

328 poruka u ovoj temi

Lep kraj, uzuzetno prijatno ici uz reku Gradac.Bila sa planinarima pre dve godine, bas mi je drago, ako je i dalje ostalo cisto.:cvetak:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno je!!!! Znate li da li ima neka organizovana tura, a da se krece iz BG-a?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prati programe planinarskih društava iz Beograda.

 

Izmenjeno (putnik srećko)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srecko, puno ti hvala!!! Znam da planinari org.ture, ali ja sam bas ravnicarski tip, znaci, penjanje mi tesko pada, iako nemam losu kondiciju :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ture oko reke Gradac su uglavnom šetačke. U svakom slučaju treba pročitati program i izabrati onu koja ti najviše odgovara.

Sa planinarima se može lepo obići Srbija. Nisu sve ture penjačke i zahtevne. Ima i laganih, šetačkih, pa i turističkih, sa vrlo malo pešačenja.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala! Meni treba objektivno misljenje, da mi neko ne kaze Nije tesko ( njemu), a ja da stanem nakon 6-7 km :D. Mora li se biti clan ili moze da se plati i ovako, po malo vecoj ceni?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice penjanja, ni meni to nije jaca strana, bas ne volim uspone, mnogo mi je tesko da ih savladavam, pa bili oni i male duzine, hodanje po relativno ravnom uvek dolazi u obzir i cini mi se da mogu dosta km tako da prepesacim. Napominjem ovo kako bi ljudi kada citaju ove moje opise i predloge znali da se ne radi o nekom spremnom i spretnom, ima 50 god, neko kilo viska i pusac sam.  Ja uvek kazem da imam pijacnu kondiciju, par muvanja oko tezgi, par kesa u rukama i to je to. 

Kad se kaze planinasko drustvo ljudi zaista malo ustuknu jer zamisljaju da se oni bave samo nekim vrletima gde je potrebna ozbiljna oprema, vestina  i kondicija. I ja sam bila jedna od takvih, a onda sam shvatila da ima tih tura koje su pre livadarske nego planinarske.  Samo napred, Srbija je lepa ovako pesaka

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Teogonija, ista sam po pitanju pesacenja :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potrebno je da se učlaniš u bilo koje planinarsko društvo,

Izmenjeno (putnik srećko)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tirkizna

Samo da ti kazem za  to sto se plasis da nakon 6-7 km ne stanes. Nema stajanja. Ja sam sad za vikend,  u nekoliko postova iznad opisana Rajac tura, htela kod Suvobora da krenem nazad, da ne idem do Ravne Gore. Vodic me ubedio da je steta da ne izguram do kraja, kad sam vec dosla dotle, kaze Ma, cutis i hodas! I stvarno, tera te neki djavo, izazov, da ispitas sta mozes, sta li, i izdrzis, hodas i cutis. Ja pred kraj trcala, ej, trcala!!! Moj muz kaze da sam ga sokirala, a i ja sam samu sebe, eto dok ne probas ne mozes da znas.  A vec na pocetku ture kod svakog uspona ja sam mislila da cu da crknem od ludackog pulsa, pa kad izbijem na vrh, stanem 10 sek i ko da nista nije bilo. 

Izmenjeno (Teogonija)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema sanse da bih se pela na Rajac :D Pa ja sam poludela od penjanja na najvisi vrh Divcibara. Jeste to vise od Rajca, ali tada sam poludela. Pogled je bio fantazija, ali tad i vise nikad. Ne trcim nikad, sem malo za autobusom, bas ako moram. O spustanju da ne pricam, to mi jos teze pada.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jes vala, probala i ja sad to penjanje, pa na kraju golgote rekoh super, videla sam da mogu, lepo mi bese, al ipak cu se drzati livadarenja. Htedoh da kazem kako valja probati pa odluciti, nekada sami sebe iznenadimo, mislimo da nesto ne mozemo ili nema sanse da nam se dopadne, pa ispadne suprotno.

@Tirkizna ti si vec  probala :D , zato Gradac moze, al gledaj da vatas taxi od Celija do Lelica 

 

 

Izmenjeno (Teogonija)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Teogonija, kao da si znala šta mi treba. :-) U aprilu imam nešto malo slobodnih dana, pa ako bude sve po planu dva dana ću odvojiti za obilazak valjevskog kraja. Pomogla si, hvala. :-)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Teogonija, ti si isla sa org.turom? iz Bg-a ili ne...? Ove poslednje slike su tvoje? Zbunilo me je, posto si rekla da nisi aparat nosila, a slike su odlicne!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fotografije su  sve moje, a fotoaparat nisam nosila na Rajac. Hvala za ono da su odlicne.

Isla organizovano. ne preko agencije i planinarskog drustva,   to je preko jedne firme koja stalno organizuje nesto za svoje radnike 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka