djasmu

Izlet u Srbiji (1dan)

328 poruka u ovoj temi

Jer moze da se nadje povoljan smestaj na licu mesta na Vlasini i koje su cene otprilike?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

5-7e po osobi za noc ili kako se dogovoris sa vlasnikom studio...... sve zavisi na sta naletis imas i za 10e za noc sve u svemu naci ces vec nesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok vec su me isvestili na posao da sam slobodan sutra tako da idem na vikend :) Pa nacicu nesto tamo ondak na lice mesta cim je jeftino :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ima neko preporuku smestaja u blizini Oplenca? Ili neki drugi predlog, gde da se skloni iz Beograda na dva dana u ovim zimskim danima, a da nije dalje od nekih 100km...

Izmenjeno (obozavatelj)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Definitivno Golubac :)

Lep gradic,ako ste u letnjoj sezoni,ima i plazu koja je mala,skockana i jako lepa.Naravno uz nezaobilaznu tvrdjavu!

Moja preporuka je i vikend naselje Vinci (nalazi se jako blizu Golupca),u borovoj sumi. Lici na etno selo,uglavnom vikendice i sobe za izdavanje.Suma je ogromna,prepuna kuca.Vazduh savrsen,hladovina prelepa a noci dusu dale za spavanje (hladnjikavo).

U sred leta,nesto ovako,odlicna kontra i promena :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja razmišljam o izletu do Golupca ili eventualno vikendu i to već krajem marta. Molim Nikolu, ako može, za malo više informacija šta pod obavezno videti, kojim redom i, ako zna, gde klopati po pristojnim cenama, a da bude OK, kvalitetno i lepo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Imamo u planu da odemo na jedan dan do Uvca. Obisli bismo pecine, jezera,... malo setnja po prirodi. :) Imate li neki savet, da li znate cene voznje brodicem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaobici Djuro Salaj za bilo kakvu organizaciju izleta. Mogu da prihvatim sto je izlet koji sam planirala otkazan, ali procedura za povracaj uplacene akontacije je uzas, pogotovu ako radite normalno radno vreme. Nisu se ni potrudili da mi jave da je aranzman otkazan, ja sam zvala njih. Onda su me pitali zasto sam bilo sta uplacivala iako su mi trazili pare kada sam se prijavljivala. Onda odete da dogovorite povracaj novca, uzmu i ugovor i priznanicu, pa se dogovorite kada da dodjete po povracaj akontacije. Bez obzira na to sto agencija radi do 17:00 u 16:15 nema nikog - gospodja iz agencije se i ne potrudi da nazove na telefon i javi da je otisla iako smo se dogovorile da dodjem po novac.

Sada sam probala da odem sa njima na neki izlet i nikada vise

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da agencija decenija radi izlete na jedan dan - proguglaj i probaj da ih nadjes...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li sam u pravu ako mislim da je zbog nesrecnih poplava je nemoguce doci Resavske pecine i tog kraja tokom ovog vikenda? (Posto vidim da se ide preko Svilajnca)

Imam strance u gostima i kada smo pre nekog vremena razgovarali sta bi mogli da posete u Srbiji, pao je dogovor za Resavsku pecinu te zbog toga pitam. Razmisljam gde da idemo onda drugde a da nije sever koji je ostao neugrozen poplavama, buduci da su tamo nesto vec videli (Frusku goru i Novi Sad, Palic i Suboticu, Zrenjanin)

Na raspolaganju imamo samo ovaj vikend, dok ne dodju drugi put, no u principu mozemo i da ostanemo u Beogradu, nije o glavi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Resavska pećina "potpada" pod Despotovac, stiže se do nje najlakše sa auto-puta BG-Niš na isključenju za Ćupriju pa

od Ćuprije do Despotovca i dalje do Resavske pećine...nema veze sa Svilajncem...

Što ne pozovete TO Despotovac ili samu upravu Resavske pećine da se raspitate da li su dostupni zbog poplava:

http://www.resava-tourism.rs/sr/naslovna.html

http://www.resavskapecina.rs/

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam iz Despotovca pa ti mogu dati informacije iz "prve ruke". Do Despotovca mozes preko Svilajnca (odvajanje kod Markovca - oko 35 km) i put je prohodan. Jedno vreme je bio u prekidu ali sada je ok. Ako ne zelis da rizikujes ili se nesto desi neplanirano, ostaje opcija da se ide autoputem do Cuprije a zatim ka Despotovcu (oko 20 km). Put preko Svilajnca je malo boljeg kvaliteta, dok preko Cuprije ima par mesta sa neravninama koja su "neresiv" problem godinama... Ipak za "srpske" uslove nije preterano los.

Kada stignes u Despotovac, put za Resavsku pecinu je obelezen i do mesta Vodna (i rudnika) je u solidnom stanju. Nakon Vodne i raskrsnice gde se odvaja put za vodopad Veliki Buk i R.pecinu krece losiji put i tu treba pazljivo voziti.

Ipak, kada se tamo stigne, lepota pecine i predela ce vas svakako ubediti da je bilo vredno muke. Nakon posete mozete na rucak u neki od restorana oko vodopada gde je pastrmka odlicna......

Eto, ako imas nekih pitanja - tu sam....

Izmenjeno (damal)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja predlažem Sremske Karlovce, prelep gradić, nije ugrožen poplavama, nema cimanja oko prohodnih puteva...jednostavno u ovom trenutku najopuštenija varijanta. :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drustvo, hvala puno na odgovorima i predlozima. Sad smo pricali o svemu i ipak doneli odluku da odlozimo putovanje. Svi smo inace klonuli duhom zbog situacije u zemlji pa sam predlozila da ne forsiramo nista, pogotovo sto ce biti ponovne prilike za Resavsku pecinu.

Sto se tice kraljevskog kompleksa na Dedinju, nesto im nije primamljivo, a Suboticu smo fino obisli buduci da sam ja bila ~vodic :)

Izmenjeno (andrassyut)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divna je nasa zemlja...,zaista divna...,mozda jedna od najlepsih na svetu...,i prepuna je mesta za izlete tipa 1 dan...

Nazalost snasla nas je velika nesreca i tuga...,i potpuno ste u pravu...,trenutno nije vreme za putovanja...,ne osecam se prijatno i ne mogu da uzivam dok sam svestan da hiljade i hiljade ljudi pate oko mene ...,svejedno je da li ih poznajem ili ne...

Sacekajmo malo...,budimo strpljivi...,doci ce bolji i lepsi dani...,to je neko sveto pravilo u zivotu...

Iskoristimo energiju i novac koji trosimo na nasa putovanja i pomozimo onima kojima je sada pomoc zaista potrebna...

"DOBRO RADI I DOBRU SE NADAJ"...

Hvala i izvinite na zloupotrebi foruma...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka