Potenza

Le Pasha Hotel 4* Hurgada

70 poruka u ovoj temi

Da li i u le Pachi daju prvo losiju sobu,pa morate da podmicujete,ili odmah dobijete dobru sobu...da li sobe gledaju na more ili ima i drugih...ide li neko preko wayaut-a,ili oni koji su bili,kako izgleda organizacija,vodici...hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi cemo biti jos tu 15.08.. E hotel je super, mi smo vrlo zadovoljni, evo sedim u nasem apartmanu upravo.:D Tik do plaze al tu su i bazeni nema 50metara. :D Znaci, imali smo let u 12.15 (podne), oko 16-17 smo bili u hotelu, dovoljno da se smestimo i osmotrimo plazu pa i da pokvasimo noge jos taj prvi dan. Kako smo dosli na recepciju docekali nas sa sledecom pricom: Mi sad od standardnih soba imamo slobodne samo neke sto gledaju na ulicu, bez terase, vrlo su lose. Ali vi ste sa detetom i to nije za vas, dacemo vam suit (apartman) sa terasom, ali kao ako menadzmentu hotela ustreba taj suit prebacicemo vas u drugu sobu ali neku lepu s terasom bla bla. I tako smo nas 3 dobili dvosoban apartman sa sve cajnom kuhinjom escajgom 2 tv-a i dve terase na sjajnoj lokaciji. :) Vrlo smo zadovoljni. Naredni dan smo dali liku na recepciji 100 eg funti da ga castimo i nekako mislim da nas nece seljakati nigde.

I da, nas 3 smo jedini iz Wayout ekipe u ovom terminu 8-18.08. Ima puno Rusa i Madjara. A nadje se i poneko nas. Sve u svemu zadovoljni smo! :) Ako ima pitanja samo napred. I da, sto se neta tice veceras smo kupili za cc 20e onaj etisalat modem za moblini net. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@IvyPoisonNs

Kakva je plaza? Koliko je udaljena plaza od sobe?

Da li si cula da se neko zalio na sobe?

Molim te ostavi neki komentar o hrani, guzva prilikom obedovanja itd.

Ja se razmisljam da uplatim ovaj hotel preko Uniteda(14 nocenja). Dilema je Royal regina ili Le pacha :(

Nekako sam vise za Le pachu ali maplopre uporedjivao polozaj hotela na mapi i cini mi se kao da Le pacha ima dosta manju plazu od Royal regine a samim tim i manje lezaljki. Ne znam kakva je zaista situacija u hotelima po tom pitanju ali sigurno ne bih voleo da moram da ustajem u 6 sati da bi zauzeo lezaljku na plazi.

Molim te ostavi i komentar kakva je okolina hotela tj ima li sta da se vidi kad se izadje iz istog i da li je bezbedno.

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Plaza u Le Pashi je sljunkovita, kad se ulazi ima malo kamenja ali nije nista strasno. A voda je prelepa i menja 10 boja u toku dana. U plicaku ima puno malih ribica. Postepeno se ulazi u dubinu, ima dosta plicaka sto je dobro za malu decu.

Plaza je od nase sobe udaljena cc 20 metara. Gledamo plazu i bar na plazi sa terase. Ali koliko se nama cini ni jedna soba nije daleko. Ima soba koje su blize restoranu i recepciji i ove kao nasa koje su maltene na plazi. U sredini su sobe pored bazena i kaveza sa zekama. Nije nista daleko, a vrt je jako lepo uredjen i setnja je vrlo prijatna.

Sto se tice zalbe na sobe, ne, nisam cula da se iko zalio. Nama su prvi dan rekli da ima nekih malih losih soba koje nemaju terasu i gledaju na ulicu pa je bucno, ali ne znamo nikoga da je tamo smesten. Sa ulice zaista ima par nekih prozora na spratu samo sa prozorima sa shalukatrima, ali zaista ne znam da je neko tamo. Nama su eto dali apartman na 7 dana i danas menjamo pa mogu da napisem posle utiske gde ce da nas prebace. Ali rekli su da ce biti standardna soba sa terasom. Mislim, u redu je, mi smo i platili standardnu sobu a oni nam zbog klinca dali apartman da se baskarimo (to je pravi dvosoban stan).

Hrana...pa ovako. Za svaki obrok postoji veliki izbor razne hrane i uvek se moze naci nesto odgovarajuce. Sto se dorucka tice budu: danon jogurti, musli/kornfleks, virslice seckane, male krofnice, mini palacinkice(preliv od cokolade), vise vrsta sira, neke salame, kajgana, standardni maslac, male marmeladice...Za svaki obrok ima puno vrsta hleba.

Rucak, piletina, beef, kuvani krompiri, pomfrit, pirinac, razne salate, budu i lazanje, spageti, riba....bude i gomila deserta, voce, njihovi kolaci...To je rucak u restoranu. Ako ste na plazi a ne ide vam se u restoran na rucak, iznose hranu i na plazu u bar gde ima puno stolova, pa mozete i tamo jesti ali je izbor mnogo manji. Obicno daju pomfrit, ribu, neko meso, voce, kolacice.

Vecera slicno ko za rucak ali imaju jos i rostilj i picu (koja je nikakva a ceka se da vam ispeku). Rostilj je koliko sam cula ok samo ja nisam nikad probala. Atrakcija su lubenice koje seku pred vama.

Od pica su uvek kafa, caj, voda, iz automata na tocenje kola, fanta narandza, kisela voda, sveps, sprite (mada nisu to bas original koka kola sokici ali su dobri), a ima i 3 vrste negaziranih sokica, narandza, sumsko voce i ananas. To mozete da nalivate koliko hocete. Na plazi imate i pivo, a kod recepcije i pivo i lokalne alkohole (vina - crno i belo, votku i sl.). I da, kao all inc gosti imate pravo da vecerate jednom u Chinese rastoranu i jednom u italijanskom restoranu Casa Rustica. Pica sa samo placaju ali uzmete vodu za 3.5funte i to je to.:D Mi nismo hteli da placamo ono sto imamo u hotelu za free, pa smo uzeli vodu, a i dobro nam je dosla. Za te restorane dobijate kupon kad dodjete u hotel i dan ranije treba samo da rezervisete sto na recepciji.

Sto se tice slobodnih stolova, ao se dodje odma na pocetak ima mesta. U prvih sat do dva moze da se desi da su svi stolovi zauzeti ali za 5 min se vec nadje neko mesto.

Regina je hotel odmah pored Le pashe, prema marini, a moj savet je Le Pasha. Sto se tice lezaljki i peskira nije nikakav problem, ima ih dovoljno. Jedino ako zelite lezaljke tik do plaze pre odlaska na dorucak samo ostavite peskire na zeljenim lezaljkama, i mesto vam ostaje. I da, ne morate da ustajete u 6, daleko bilo hehe. Dovoljno je ako oko 8 stavite peskire. :) Kao sto rekoh pre odlaska na dorucak. Ovih udaljenijih ima uvek slobodnih. Uvek ima puno mesta u baru na plazi. Nije preterana guzva. A plaza nije kao u Magawishu, ali je lepa i nije mnogo mala. Veca je od na ovom forumu toliko hvaljene Elysees Paradajz bich koja mi se uopste ne dopada.

Upoznali smo bracni par iz Bg koji je dosao u Lepashu preko Uniteda na 14 dana i oni su vrlo zadovoljni.

Okolina hotela....pa ovako...Hotel se nalazi na glavnoj ulici koju ja zovem "zila kucavica Hurgade". Preko puta hotela je KFC, malo desno je Mek, a dole niz ulicu su Burger king, Kosta Coffee, Pizza Hut, Hardeez. Cela ulica je puna radnji, kafica, a blizu je i Abu Ashara sa fiksnim cenama. To je centar sveta i nikako nije dosadno. Sto se bezbednosti tice, sve je u najboljem redu. Ja sam tu sa drugaricom i njenim sinom od 3 godine i setamo svako vece baz muske pratnje i sve je ok. Trgovci dobacuju oce da prodaju svoj dzidzabidze ali nema nikakvih problema. Ima policije na ulici i ako ne zalazite u sprodne mracne ulice sve je apsolutno bezbedno.

Ako jos nesto zanima, tu sam. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Ivy za divan opis, sad sam zainteresovana i za ovaj hotel. Pošto kažeš da je ulazak u more šljunkovit i da ima malo kamenja, zanima me da li to smeta detetu koje je sa vama ili bez problema može sam da ulazi u vodu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@bambi81

Nasem detetu nista ne smeta, njemu je ovde superiska, jedva ga vadimo iz vode.:) Posto plicak ide dosta daleko od ulaska obicno ga prenesemo preko tog jednog malog dela posle je opet sve sljunak. Lepa je plaza nije problematicna, a ja sam inace sklona tome da mi sto sta smeta. :D I da, ne koristimo nikakve cipelice za vodu i tome slicno, nema potrebe.

@hejzel

Onaj par iz BG sto sam ih spomenula u prethodnom postu su bili prethodne godine u Sea Gull-u, u novoj zgradi i kazu da je Le Pasha mnogo bolji i cistiji. I da je plaza mnogo bolja. E sad ako oni lazu (a ne vidim razlog) onda ja lazem vas.

@virke

Da, to je plaza Le Pashe ali nije to malo. U centru su sve hotel do hotela, recimo Minamark koji je odmah do Le Pashe ima po mom misljenju mnogo losiju i skuceniju plazu. Ovde kod nas nisu lezaljka na lezaljci ima puno lezaljki i suncobrana, a momci sa kojima smo isli na Giftun (lokalci) su nam rekli da Le Pasha ima jednu od najboljih plaza u ovom delu grada. Naime, ne mozete u centru grada da ocekujete da plaza bude dugacka 1km. :D Ali ova je dovoljno velika. :)

I da, promenili su nam sobu. I ova standardna je super. Ustvari isto kao onaj apartman samo sto nisu 2 sobe nego jedna, i nemamo 2 terase nego jednu, i nismo u prizemlju nego na prvom spratu (to smo mi trazili). I tu postoji fen za kosu u kupatilu, dva velika ormana, Tv sa 30-tak kanala i to ne samo arapskih i ruskih (dete recimo gleda crtice uvece:) ), klima, frizider, sve po P.S.-u. :) Zadovoljni smo. Sto se lokacije tice isto ko i prethodna samo sa druge strane posto su smestajne jedinice na desnoj i levoj strani a u sredini su bazeni, pa health club, teretana i decja igraonica, pa tereni za odbojku i skvos(ja mislim da sam videla da igraju skvos), pa plaza. E mi smo sad kod health centra i teretane. Opet gledamo i plazu sa terase. :) Ima puno palmi, puno zelenila i bas je lepo. A poseban shmek daju one zekice u kavezu i papagaji. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila u ovom hotelu 15 dana preko United agencije. Vratili se u subotu. Ne želim nikoga da uvredim, ali ko nije navikao na bolje, njemu je i ovo super. Hotel je možda nekada imao 4 zvezdice, ali sada to sigurno ne zaslužuje. Ništa drastično loše, ali to nema veze sa 4 zvezdice.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ivy ne sporim... moje licno misljenje je da je super plaza u Gull-u ... ima 2 tacnije jedna laguna onako solidna lepa a druga prema otvorenom moru meni mnogo lepsa... I najbitnije od svega je sto nema dugackog plicaka stepenast ulaz u vodu za svaciji ukus ... oko bove dubina recimo 2.5m ... mada Gull je takodje mnogo veci hotel a u Pasi su lepse lezaljke a suncobrani su tu negde :)))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila u ovom hotelu 15 dana preko United agencije. Vratili se u subotu. Ne želim nikoga da uvredim, ali ko nije navikao na bolje, njemu je i ovo super. Hotel je možda nekada imao 4 zvezdice, ali sada to sigurno ne zaslužuje. Ništa drastično loše, ali to nema veze sa 4 zvezdice.

Verujem da nisi bila u Magawishu? :P Mada mislim i da je do toga kako se snadjes. :) Za ove pare i za hotel u centru Le Pasha je odlican. A ko trazi neki veliki luksuz neka ide juzno od Hurgade, to bi trebalo da bude tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zbog plaze uplatio Magawish. Dosli ja i cura kuci, gledamo razmisljamo pa se dvoumimo dal da menjamo hotel.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zavisi sta ocekujete. Mi smo 2009. od Magawisha ocekivali mnogo vise za pare koje smo dali pa smo se u startu razocarali. Posle nije ispalo toliko lose, ionako smo isli na sve zive izlete pa nismo ni bili puno dana u hotelu, mozda 5-6 od 14. A verovatno je Magawish napredovao od onda. Mada, ja sam shvatila da mi mnogo vise odgovara da budem u centru sveta a ne osudjena na hotelski kompleks i samo ono sto je unutar njega. Plaza je zaista divna mada eto mi smo imali "srecu" u obliku Poljaka i Rusa koji bi u 22h silazili na plazu i ostavljali peskire pa na delu koji je namenjen bas kupacima (ispred onog kafica gde sluze all inclusive pice, salate, spagete i sladoled) nije bilo sanse naci lezaljke. Ili skroz levo gde je plaza isto super ali je to odeljak za surfere sa jedrilicama, ili desno gde su ronioci i gde se mora proci izmedju nekih rifova da bi se doslo do pescanog dela u vodi. Sve zavisi sta zelite od odmora. Magawish moze i da vam bude super. Ali ja, hvala lepo, jednom mi bilo dosta. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dosli juce iz Hurgade...sto ljudi sto cudi,citao razne komentare o hotelima,plazama,hrani i ostalom..posto prvi put idemo u Egipat,hteo sam hotel u starom delu,i odlucili se za la pachu...kazem,razni ljudi,neko navikao na luksuz,neko skromniji...za novce koji su dati,meni je sve ispalo i vise nego dobro.prethodno je Ivy lepo opisala sve o hotelu,da je ne ponavljam.Od tri para iz Srbije,jedni su bili stalno na bazenu,sto meni nije jasno,njima je to u redu,bazen nije los ali u Sapcu ja imam veci i bolji bazen pa ne vidim svrhu otici u Hurgadu zbog toga...meni plaza sasvim ok,sirine oko 100m,pesak,bistro more...drugom paru se to nije svidelo,kazu kratka plaza,u Grckoj su po 400-500m...meni licno,porediti more i plaze,Hurgade i Grcke je smesno,naravno u korist Crvenog mora,a bio sam u Grckoj vise puta.Posto je meni more i plaza glavno na odmoru,nisam bio u boljem mestu..kuci se hranim i losije nego u La pachi sto je bio izbor,kao i vecina,samo ih je sramota da to priznaju.Nemam kuci po 4-5 vrsta voca,toliko slatkisa,sireva...cistoca sasvim ok...sve cu Vam reci,sto se tice moga misljenja,da vec spremam novce za sledecu godinu...Opet bih u La pachu,mada verovatno ce biti nesto drugo,zbog radoznalosti cisto..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko moze da mi pomogne? Dvoumim se izmedju Regine i Pashe... <_<

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je nivo higijene i sama hrana bila bolja i raznovrsnija u Le Pachi (posebno me je obradovalo što možeš da ručaš u restoranu na plaži) dok Regina ima lepši ulazak u vodu (bez kamenja) i to što su kreveti malo širi i udobniji.

Pitaj šta te zanima...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25956
    Ukupno tema
    866031
    Ukupno poruka