Jellena25

Majorka, opšta tema

1054 poruke u ovoj temi

Jel zna neko na tom severnom delu ostrva, Alkudija, Kan Pikafort i sl. jel stvarno zna biti jak vetar ...

@Hiperion 

htedoh ti upravo pisati privatnu poruku, ali sam ogranicen na jednu poruku dnevno pa ne uspeh :).. Ali pisem ti sutra verovatno ako stignem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Jel zna neko na tom severnom delu ostrva, Alkudija, Kan Pikafort i sl. jel stvarno zna biti jak vetar ...

@Hiperion 

htedoh ti upravo pisati privatnu poruku, ali sam ogranicen na jednu poruku dnevno pa ne uspeh :).. Ali pisem ti sutra verovatno ako stignem...

Mi smo letovali jedne godine u septembru u Playa de Muro i bilo je hladnog vetra, ne jakog ali hladnog, bar nama. Nismo se prvih 5 dana mnogo kupali jer je i padala kisa, pa smo obilazili i kupali se u uvalama, Cala esmeralda, es trenc, cala milor. Na jugu je bilo lepse vreme, toplije more, ali sever ima predivnu prirodu. Nama su rekli da sever nije za septembar, zbog vetra, ali u julu i avgustu je ok. Bili su nasi prijatelji u julu i bilo je super. 

Savet ponesite jaknicu, patike i uzivajte cak i ako dune vetar, setajte. Sve ima svoje cari.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na savetima i licnim iskustvima.. Na kraju smo rezervisali smestaj na istocnom delu ostrva, mesto S"Illot, pored Calla Millor.. Hotel je na plazi i plaza je po slikama i komentarima jako dobra, pa videcemo kako ce izgledati.. Iaako ne vlada neko veliko interesovanje za temu, javljam utiske nakon povratka..

P.S. U vezi rentiranja auta, svi pisu da je bolje online bukirati.. Da li je to bolje uraditi ranije, recimo vec sad ili par dana  pre termina... Ako nije mnogo skuplje radije bih bukirao kad vec budemo tamo..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste bolje online ranije, moja sestra je rezervisala auto 7 dana ukupno za 67 e, ali pre par meseci i mora da im da depozit od 1000 e. Mi smo placali 30 e dan i dali kreditnu kao garanciju. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me da li je neko bio na Paya De Muro, u gradu Alcudia. Ako imate neku preporuku za izlete u toj regiji.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili, ali smo rentirali auto i obilazili ostrvo, Valjdemosa, Palma, Solier, razne plaze i uvala, Cala dor, isli u delfinarijum, San Sebastijan... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mi neko moze reci kakve su plaze u samoj Palmi u blizini naselja Can Pere Antoni i El Molinar,Gentilicio i da li te plaze vrede necemu ili se mora ici u Kan Pastilju ili neka druga udaljenija mesta,bar sto se tice samih plaza i mora?Da li su bolje plaze prema nemackom El Arenalu ili u engleskom delu prema Magalufu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.. Vratili smo se sa Majorke i bilo je fantasticno... S obzirom da sam rekao da cu preneti utiske, pisem sutra-prekosutra malo detaljnije o svemu...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto obecah, probacu ukratko opisati nase prvo putovanje na Majorku (ako Bog da zdravlja, sigurno ne i poslednje).. S obzirom da ne vlada bas neko interesovanje za temu, samo cu reci da nazalost ljudi ne znaju sta propustaju :).. 

Dakle, nas dvoje i beba od 7 meseci. Upraavo zbog nje, mnogo biranja, jer nismo znali sta da ocekujemo i kako ce se ona ponasati. Na kraju je sve ispalo super, a svima koji su u slicnoj situaciji, samo preporuka da se koncentrisete na sebe, naravno ne forsirati se previse, i beba ce se prilagodjavati vama :),, 

Mi smo se odlucili za hotel La Perla Universal u mesto S"Illot na istocnoj obali.. Zbog bebe smo gledali da hotel ima bazen i da je sto blize moru (btw ovaj je direktno na plazi). Takodje, gledali smo da mesto u koje odemo ima malo duzu plazu sa setalistem, koje smo maksimalno koristili rano ujutru (iako nismo ranoranioci svako jutro smo imali setnju pored mora negde oko 7h i to je neprocenjivo bilo, i za bebu, ali i za nas), a pogotovo uvece. Na tom delu ostrva su mesta S"Illot, Sa COma, Cala Millor i bukvalno se nastavljaju jedno na drugo,a kroz prva dva se proteze isto setaliste, gde je sa jedne strane more, a sa druge restorani, kafici, butici i sl, a malo dalje hotelski kompleksi. Rec je o mirnijim mestima i stvarno je bilo dosta ljudi sa malom decom. MI smo imali polu-pansion i hrana je bila izvanredna. Hotel je prosle godine renoviran i ima 4  zvezdice (ranije je imao 3), ali smo se za njega odlucili najvise zbog odlicnih komentara koje ima. Sve u svemu i mi smo ostavili jako dobar komentar jer je sve bilo na nivou. 

Sama plaza je bila dobra, mada Sa Coma ima bolju plazu, a Cala MIllor je fantazija More je bilo stvarno toplo sto uopste nisam ocekivao za pocetak jula, a voda cista. Cak smo drugi dan videli i malu meduzu. Medjutim, zadnja dva dana iz ne znam kog razloga se pojavilo dosta nekog lisca ili sta li je vec, sto je prvih par metara prilikom ulaska u more ucinilo prljavim, ali nakon toga opet jako cisto.

Takodje rentali smo i auto (o tome cu malo vise u temi Rent-a-car), sto zaista svima najtoplije preporucujem i mislim da bez bar delimicnog obilaska ostrva letovanje na Majorci nije kompletno. Zbog bebe nismo hteli bas dugo i detaljno obilaziti pa smo uzeli auto na 3 dana. Prvi dan Palma de Majorka i okolina (nekih sat voznje od naseg mesta). Posetili Marineland (napomena da dosta rent-a-car agencija nudi besplatan ulaz za vozaca u Marineland, Aquapart i slicna mesta, pa se raspitajte oko toga). TU smo videli poznati sou sa delfinima, fokama, razne vrste tropskih ptica, gmizavaca, akvarijume itd). Takodje imaju i sopstvenu plazu, koja nije nesto narocito ali ok i deciji bazen takodje. Po meni cena od 25 eura po osobi nije bas jeftina, ali bih preporucio svima da odu bar jednom, jer takve stvari se verovatno nece vise nikad videti. Za Marineland treba nekih 2 sata maks, 3 maks ako ce se jos nesto piti i jesti tamo (jelo ne preporucujem jer je jako skupo). Nakon toga, kada je bila najveca vrucina, naravno u neki zatvoreni prostor, a to je bio trzni centar Porto Pi. Po meni nije nesto narocito, mada realno i nisam u fazonu sopinga i slicno. Reci cu samo da je u Zari bilo dosta povoljnih stvari. Nakon toga, malo obisli Majorku, katedrala me je licno jako dojmila i otisli do dvorca Castell de Bellver. Pogled na luku i kompletnu Palmu. Drugi dan, istocni deo ostrva, nacionalni park Mondrago i dve uvale, SAmador i Mondago. Neverovatna lepota, beli pesak, prekrasno cisto more sa bezbroj nijansi plave, Ovde cu samo napomenuti da se parking placa 5 eura za celi dan i od parkinga do plaze ima nekih 5 minuta setnje, I treci dan, sever ostrva i neverovatna Playa de Muro. Pa mozda cak i lepsa od prethodne dve pomenute, Kilometrima duga, Beli pesak, prekrasno more i opet te nijanse plave :)  ... Jedina "mana", popodne je stvarno bilo vetra i iako to vecini ne predstavlja problem, zbog bebe nismo bas mnogo forsirali.

Sve u svemu, ostrvo je prelepo i misljenja sam gde god da se odsedne da se nece pogresiti, ali ipak svakako preporucujem rent-a-car. Sto se vremena tice, ja sam citao da noci pocetkom jula znaju biti svezije i dosta vas je savetovalo neku duks da se ponese i pantalone. MI smo to uradili, ali za tim uopste nije  bilo potrebe. Noci nisu bile pretople, ali daleko od toga da su hladne, vec zaista neka idealna temperatura. Po danu je naravno bilo toplo, ali recimo dosta podnosljivije od npr Antalijske regije. Sto se turista tice, tu se vidi da jos nije puna sezona. Mislim bilo je dosta ljudi, ali nije bilo bas krcato, pa cak i manje plaze kao sto je Mondrago npr. Zbog svega toga, iako ne znam kako je sad ili npr u avgustu,  mislim da je pocetak jula idealan period za ovakav tip odmora. Sto se turista tice, definitivno najvise ima nemaca, mada se u svim ugostiteljskim objektima ipak bolje prica engleski od nemackog. Usluga je generalno OK, niko apsolutno nije bio neljubazan, ali recimo ne mogu se porediti sa ljubaznoscu u turskim AI hotelima. Ipak imaju neki svoj sarm i prijatnost. 

Bas sam se dobro ispisao, tako da cu polako privesti kraju, a mislim i da sam sve bitnije rekao. Naravno, ako neko ima neko pitanje, slobodno pisite u inbox. 

Pozdrav i do nekog narednog letovanja... ;):) 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko koje agencije ste isli na Majorku? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Da li je neko bio u whala!beach hotelu u El Arenalu? kakvi su utisci?:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima, da li neko ima kontakt od nekoga ko iznajmljuje smestaj na Majorci? Karta je kupljena za period od  03.09.2019. do 12.09.2019. Preko bukinga sam rezervisala neki smestaj koji i dalje mogu da otkazem ako nadjem nesto bolje. Taj smestaj je u mestu Sillot i zaista mu nista ne fali ali bih mozda volela da nadjem smestaj u nekom pristupacnijem mestu. Takodje preko bukinga moze da se rentira auto koji se uzima odmah na aerodromu od 55€ za devet dana pa navise, sto je zaista neverovatna cena, ali traze depozit od 1000€. Za nekoga ko ima toliko novca na kartici ova informacija moze biti korisna ali ja bih ipak potrazila neku drugu opciju. Kako se krecu cene iznajmljivanja na licu mesta? Pretpostavljam da je oko 35€ dan, kao i uvek, a da li neko zna da mi kaze da li se i tada trazi toliki depozit? Na kraju krajeva tib odlicno funkcionise pa postoji i ta opcija, i za one koji ne znaju, a zele da koriste gradski prevoz, na glavnoj stanici u Palmi moze se izvaditi kartica sa 50% popusta na sve voznje. To je kartica za mlade (ispod 31 godinu) ali mislim da sam negde videla da postoji i za penzionere ili tako nesto. Pa proguglajte, ima sve na tib.org. Ako

ima nekoga trenutno na Majorci neka pise! 

 

Pozdrav svima :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

AKo putujes u Sillot toplo preporucujem da auto rentas na licu mesta... Pogledaj moj komentar u podtemi Rent a car Majorka... Agencija se zove RENT A CAR & TRIPS SAVINA S'ILLOT.. Samo to ukucaj na google maps i videces lokaciju..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka