Jellena25

Majorka, opšta tema

1054 poruke u ovoj temi

koje su cene u principu ,vecera,pice u kaficima,hrana,suveniri ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo jeli neku mix paelju (rizoto, morski plodovi i teletina i piletina) u Cala Figueri za 12eura po osobi. plus pice.

Inace, cene po restoranima za prosecnu veceru se krecu od 10-17eura po osobi.

Svuda postoje pizza huts, McDonaldsi i sl.. tako da za dorucak nemate frku. Mi smo u Burger kingu, dva whoppera platili oko 8eura.

cocacola - je oko 2.5 do 3eura. pivo isto...do 4eura toceno.

videla sam u Magalufu neku perverziju krigla piva, sa 4dc votke i red bullom... za 2 osobe valjda.. oko 8eura. daju ti i slamcicu plezko.jpg

naravno u prodavnicama su cene dosta jeftinije. Konzerva 0.5nemackog piva je 1.2eura u Pagueri. 1euro je spansko pivo. coca cola 2l je oko 1.5eura. Nektar sok 1l je 0.9eura...

Mi smo kupovali raznorazne grickalice koje se krecu od 1-3eura...

Nije nista preterano skupo....

U radnjama se uglavnom prodaje razlicito alkoholno pice po relativno ok cenama... od tekila do viskija, (Nadal's) likera rolleyes.gif i vina.

nacionalno pice je sangrija koju dobijete u kaficu za oko 3-7eura, 4dc casa puna voca i vina.

Voce je (mislim) nesto skuplje... ali mi smo imali odlicno voce u hotelu pa nisam sagledala puno.

znam da su neke dzinovske tresnje kostale 5eura po kg. verujte mi nikada niste videli tolike tresnje... Mislim da su breskve isto bile oko 4-5eura....

nadam se da sam pomogla...

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jedan savet za sve turiste koji idu u spaniju na majorku, nedavno dok sam bila u tunisu decko i ja smo gledali dokumentarac o majorci na nemackoj rtl posto pretezno nemaci idu tamo i hteli su da snime njihovo ponasanje u pijanom stanju i td,,u toku snimanja kada su postavili kameru u jednoj sobi,slucajno su uhvatili lopova koji kljucem ulazi otvara sobu dok oni pijani spavaju i krade im stavri, i pored tog snimka nisu ga uhvatili, jedan covek kada je pokusao da zaustavi lopova dobio je batine,

drugi dogadjaj takodje na majorci se desio kada je dvema devojkama iz sobe iz sefa nestao novac i dokumenta,ali su to primetile tek kada su htele da otvore sef ,jer je kao i soba tako i sef bilo sve uredo otkljucano i zakljucano, treci slucaj je bio kada su jednom coveku iz odeljenja za ostavljanje kofera,tokom zadnjeg dana,pokrali sve vredne stavri kameru laptop novac dokumenta,onda je voditelj usao naravno skrivenom kamerom,od recepcionara, trazio je kljuc da uzme svoj kofer jer navodno taj dan putuje,dobio je kljuc otisao je sam u tu prostoriju uzeo BILO KOJU torbu i otisao,posle par minuta kada se vratio rekao je recepcionaru da on ustavri nije gost hotela i da je uzeo bilo ciju torbu i da znaci svako tako moze da uzme???radnik mu je samo rekao sve je ok no problem... toliko o tome,i jos dosta primera o kradjama

zato samo pazite na svoje stavri i nije bas ni bezbedno ni u sefu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nije ni cudo kad su svi narkomani tamo. Koliko sam ja razumela konzumiranje droga je legalno (nije distribuiranje)... kazu mi da je na kontinentu jos gore (posebno Madrid)... svi su naduvani i potpuno ludi....

Majorka je raj za lopove.

Za one koji se plase lopova preporucujem Egipat. Tamo seku ruku za kradju :blink:

Oni varaju samo na razlici u ceni :)... a na to se sam nasankas :) :) :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hola amigos! :D ...tako su svi pocinjali pa eto i ja cu...

Vratila sam se Majorke pre par dana i naravno da sam odusevljena! Nemam obicaj da pisem po forumima, ali je ovo za one ljude koji ih citaju i probaju da se informisu preko njih...Svasta sam procitala...misljenja podeljena, info. i tacne i netacne...

Bila sam u aranzmanu Kontikija, Palma Nova, hotel Don Bigot...i naravno vodic Mirko koji je skroz ok! Mislim da je Majorka takvo mesto gde se mogu odmoriti, provesti i devojke, i momci, i parovi, i porodice...samo je vazno da sam odredis sta zelis?!

Palma Nova je super mesto jer je mirnije, na 10 min. pesaka ti je ludnica u Magalufu i nenormalni Englezi koje mozes slobodno da zaobidjes...Hotel je super, plaza jako blizu, hrana i usluga odlicna!Mislim da je ipak najbolji provod u glavnom gradu Palmi, diskoteke i kafici su super, dosta je Italijana...to sigurno ne mozes da dozivis u Srbiji!

Cene su pristojne, skuplji su izlasci- ali vredi!Izleti su nesto izmenjeni, mana je sto ni u jedan izlet nemas ukljucen obrok...tako da te svi izleti izadju skuplje jer moras da racunas na rucak...ili ga ponesi?!kako ko?Soping je nista posebno, sve to ima i u Bg, cene iste, snizenja su bila minimalna, a vec je ubacena i jesenja kolekcija...sve je nebitno u odnosu na prelepo ostrvo i ono sto ti se nudi!

Ne zelim vise da davim, bez dvoumljenja za one koji krecu na put, Majorka je divna i sigurno se ne odlazi samo jednom...ja se vracam neke naredne godine!

PS:nemojte bacati novac na hotele sa 4*, nema potrebe!

Adios! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godnine sam bio na Zakintosu, od 10.VI do 20.VI preko Belvia i na Tasosu od 25.VIII do 05.IX. Vrlo sam zadovoljan sa oba putovanja, s tim sto je Zakintos veci izazov. Sledece planirano putovanje bi bilo na Palma de Majorku. Ima li neko da je isao u sopstvenoj varijantu low cost avionom? Poz svima - micamica

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi Forumasi,

da li neko planira ove godine Majorku? Koja su vasa razmisljanja o smestaju, prevozu? Da li ici preko agencije ili u sopstvenoj reziji? Pisite... :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa evo ja planiram:D

U principu bih isao preko agencije ako bude neka interesantna ponuda

E sad zanima me bas koliko ce biti avionska karta i takse

Druga opcija je mozda da skoknem do Stutgarta(imam familiju tako da smestaj nije problem) kolima a odatle letim za Majorku.Malo sam cesljao po netu i video sam da je cana povratne karte(prva polovina avgusta) sa taksama 160e.Smestaj bih rezervisao preko neta.

A treca opcija je da odem preko neke od nemackih agencija,pod uslovom naravno da aranzman bude povoljan...

Uostalom jos malo je ostalo do sajma turizma,valjda ce covek posle toga biti malo pametniji...

Izmenjeno (deki011)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A treca opcija je da odem preko neke od nemackih agencija,pod uslovom naravno da aranzman bude povoljan...

Pogledaj obavezno preko nemackih agencija.Mi smo upoznali naseg lika koji zivi u Nemackoj, i pazi, njemu je aranzman u nasem hotelu, sa jednom noci manje izasao oko 360e, a nama 540e. Tako da je verovatno da su jeftiniji

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nesto malo ljudi se javlja na ovoj temi nije valjda da niko ne ide ovo leto na Majorku rasplakani.jpg

mi planiramo da idemo kraj jula pocetak avgusta al ovo sto agencije nude nikako nam ne odgovaraju ili termini ili cena pa bi da nadjemo nesto u sopstvenoj reziji imate li neki savet odsele bi u Palma Nova

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo verovatno i ja sa devojkom idem smajl.jpg

od 10-20 jula cemo krenuti,zbog toga sto je pre toga ispitni rok..... (da,junski rok traje i prvih 10 dana jula...da se ubijes)

iz prilozenog sa neta,tj vidjene plaze, mesta za izlaske i provod, meni se svidja i rado bih otisao vec sledece nedelje preko matika da uplatim(oni su najpovoljniji ove sezone) jedina odbojnost je sto stvarno slatku devojku imam (nisam subjektivan) i brinem se da pijani stranci, budale ne budu dosadni, bezobrazni i ne dao bog napasni.....svasta ce se desiti onda smajl.jpg

druga opcija za letovanje je KRIT,ali je majorka manja, pa bismo je kolima obisli celu

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, zaista je Matiko najpovoljniji. Jel neko imao iskustva sa njima? Mi bismo da idemo u Can Patillu, ali ne mogu da se odlucim za hotel... Da li Java, Linda ili Helios? Please ako neko ima iskustva, ideje. razmisljanja i sl. da se javi. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

juce smo devojka i ja uplatili za hotel DON BIGOTE (mesto> Palma Nova) od 11.jula

3 stvari su odlucile da tako bude:

1.) komentari na internetu,stho stranaca, shto nashih ljudi.... skroz ok ocene je dobio.

2.) udaljenost od plaze

3.) i gledali smo preko Google Eartha (ono,vec uveliko poznato,satelitski snimci planete Zemlje) koliko je udaljen od Palme(glavnog grada) i kakve su plaze u okolini, i zaista odlicno mesto i prelepe plaze okolo.....

icicemo sigurno na 2 "eksurzijice" > prvo 15.jula za barselonu, a onda posle toga jedan dan da vidimo ibicu.

U barsi smo pre 2 godine bili, i pozeleli da se vratimo :) ovo ce biti vise nego savrsena prilika za to. Nasli smo low cost avio prevoz za 50eura po osobi u oba pravca (povratna karta) mislim da cemo uskoro i da kupimo preko neta, i mirna Bachka :)

kazu mi drugari da su oni nalazili i jevtinije,sumnjam da cu naci,ali ako i ne uspem, i ovo je ok cena.

sve u svemu,ocekujem lud provod, KONSTANTO SUNCANJE (od dorucka do vecere) i fine nocne provode u Magalufu i okolo.

Ko jos planira da ide,ili je uplatio,nek pise ovde!

Izmenjeno (Goranchek)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, kako najjeftinije da odem na Majorku? Ne mora iz Srbije,..moze iz neke susedne zemlje?:excl: Hvala.:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka