Jellena25

Majorka, opšta tema

1054 poruke u ovoj temi

Hiperion,da li si mozda video plazu Can Pere Antoni ili Anima beach u blizini Anima Beach club-a?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam je video

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da mnogi pitaju kako je najlakse otici iz Srbije na Majorku u sopstvenoj reziji... evo moja preoruka, s obzirom da sam upravo na Majorci. Air Serbia Nis-Nirnberg 60 evra povratna karta. I onda Nirnberg-Palma Ryanairom (meni ispalo 44e povratma, kartu smo kupili pre 2 meseca). Iz Nirnberga za Palmu Ryanair leti svakog dana, a nekim danima i dva puta dnevno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja da napisem po nesto o boravku na Majorci. Isli smo nas trojica drugara u sopstvenoj reziji. Avion Nis-Nirnberg (Air Serbia) 60 evra povratna i Nirnberg-Palma (Ryanair) 44 evra povratna. (tu kartu za Ryanair smo kupili nekih 2 meseca ranije). Isli smo tamo na 7 dana od utorka do utorka. Najjeftinije karte su ponedeljkom i utorkom, zato sto Nemci masovno idu na Majorku na vikend pa su karte za cetvrtak i petak uvek drasticno skuplje. Bili smo u hotelu Marbel u Can Pastilji, hotel je kostao 330 evra 7 nocenja sa doruckom. Znaci sve u svemu mnogo mnogo jeftinije nego da smo isli preko agencije. Hotel je prosecan, a dorucak je odlican, nema sta nema, cak i malo preterano.

Jedina zamerka za Can Pastilju je pretrpanost automobilima i nedostatak parkinga, tj ima parking mesta ali uvek je sve puno... nekada smo morali da kruzimo po 20 minuta dok ne nadjemo mesto.

Smatram da smo za 7 dana fino obisli ostrvo koliko je to moglo da se obidje. Prvi i drugi dan smo bili tu kod nas na plazi, prvi dan bas u Can Pastilji, a drugi dan malo dalje u El Arenalu, a onda smo 4 dana imali auto.

Treceg dana smo isli na jug, Portals Vells i Illetes. Portals Vells mi se bas dopao, more je prelepo, ima restoran na samoj plazi, a Illetes malo manje zato sto je bila nesnosna guzva. Plaza je lepa ali prnatrpana, a u restoranu na samoj plazi zbog tolike guzve morate da se upisete na spisak pa cekate da dodjete na red i tek onda mozete da sednete.

Cetvrtog dana plaza Es Trenc- to je plaza koja lici na plaze na Maldivima (tako kazu) i dopala mi se zaista, plaza je ogromna, boja je stvarno neobicna... malo su utisak pokvarili oblaci zato sto kada nema sunca boja bude drugacija, ali to je bilo vrlo kratko. Onda smo otisli u mali gradic Colonija de Sant Jordi da klopamo, a nakon toga u Nacionalni park Mondrago... Tu ima dosta tih lepih uvala (cala) i tu smo bili do uvece... Na toj najvecoj uvali isto postoji restoran i moze da se klopa ili popije pice. 

Petog dana smo otisli skroz na sever obisli smo Alcudiu, jedan deo dana smo bili na plazi gde je Playero bar, to je jedna od retkih plaza gde vam ne naplacuju lezaljke. Mozete normalno bez placanja da koristite lezaljke. Posle rucka smo otisli jos dalje na sever na plazu Formentor... sta reci prelepa plaza, boja mora nestvarna.

Sestog dana smo obisli Cala des Moro- to je mala uvala koja je pre par godina bila u top 10 plaza na svetu. Boja vode i ceo ambijent jesu prelepi ali se do plaze tesko dolazi, neposredno pre same plaze se silazi niz litice stvarno mi nije jasno kako neko tu ne polomi noge, verovatno je bilo i toga, a kada sidjete dole, mravinjak od ljudi! Bukvalno ljudi traze i zaposedaju svako parce obale i stena gde mogu da se nekako smeste i to ne da se smeste da se sunacju ili sta vec, nego samo da se spusti ranac i stvari. Odmah pored Cala des Moro je Cala Alumnia koja se meni bas dopala, a pristupacnija je od Cala des Moro. Nakon toga otisli smo u Cala d'Or to je grad u kome su sve kuce bele. Kazu da je kao na Santoriniju, ali nije... jesu sve kuce bele ali je skroz drugaciji tip gradnje. Mesto je lepo, vidi se odmah da je za malo bogatiju klijentelu... U samom mestu na par stotina metara od centra su uvale pa mozete da se kupate. 

I 7 dana uvece avion i nazad u Nirnberg :angry: 

Da da dodam i to da smo uvece isli u Palmu, 3 ili 4 puta i to gradskim busom, ne autom zato sto smo tamo bili po kaficima, klubovima, naravno pilo se. Grad je prelep, zaista prelep i obavezno treba da se obidje. Ima skoro pola miliona stanovnika...

Generalno mi se dopala Majorka, ne znam u odnosu na Krit (s obzirom da smo prosle godine isli na Krit ista ekipa) sta je lepse... podjednako bukvalno. Na Majorci su sve uvale na slicnu foru, sve su lepe samo su nijanse u pitanju, ali jeste zaista lepo...

Cene su manje vise kao u Grckoj, mozda je po nesto malo skuplje ali generalno ne... zavisi gde sednete desava se da restoran do restorana sve isto izgleda, a u jednom sve to isto sto moze da se naruci kosta 20-30% skuplje. 

Dobar utisak su mi ostavili i predobri putevi, kako autoputevi, tako i magistrale, zaista sve pod konac. U odnosu na Grcku vidi se da su bogatija zemlja i da je turizam na visem nivou.

Jedina stvar koja mi se nije dopala je prenatrpanost turistima ali za tako nesto moze da se odabere neki drugi termin, tipa polovina septembra tako da i to moze da se resi :) Tamo koliko sam rzumeo sezona traje do 15 oktobra. 

 

Ako nekog nesto zanima neka pita :) 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

Bookirali smo karte i smještaj U Cala d'or pocetak/sredina Aprila. (09.04-16.04)

Po stranim forumima koliko vidim većina je restorana i barova otvorena tada tj od Uskrsa kada mi idemo, ima li neko da je bio u Aprilu, kakva je situacija?

Ne nadam se da ćemo se kupati u moru ali se nadam da ćemo se moći sunčati i eventualno kupati na bazenu.

Planirali smo iznajmiti auto zadnja 4 dana preko Hiper rent a car a, spominje se po forumu jer sam sve prelistala, ali me zanima da li preporučujete extra osiguranjem da se uzme, dvoumim se oko toga...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bejah u periodu 11-18.4. 2019. - temperatura oko 20-22c, sunce, retko ko je bio u vodi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Bejah u periodu 11-18.4. 2019. - temperatura oko 20-22c, sunce, retko ko je bio u vodi.

 

Hvala na odgovoru, nadam se barem da ćemo uhvatiti malo vitamina D, backup je unutarnji bazen za malo opuštanja. Pozitivna stvar je da ćemo biti u Inturotel Cala Azuli mozemo koristiti bazene od svih njihovih hotela (a imaju ih 4-5)

Još jedno pitanje, da li je neko bio u Santanyi (market subotom), izgleda mi simpatično pa sam mislila to obići 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proslo leto smo porodicno letovali jul\avgust u Cala D'Oru, jedno kasno popodne smo otisli na izlet do Santanyija. Simpaticno malo mesto, par lepih trgova, ulicica i crkvica. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u hotelu Don Juan u Magaluf, i kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sinoc sam se podobnije informisala o mestima koja su pogodna za malo dete, cekamo sajam turizma i dvoumimo se izmedju Playa de Muro i Can Pastille? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo ljudi, 

Za koje mesto bi rekli da ima najlepsu plazu (puno peska, malo kamenja) u juznom delu, a da je ok mesto sto se tice zivota uvece (ne kao Magaluf :D ) ?

Neodlucni smo koje mesto da odaberemo. Neka preporuka za nasu agenciju?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema razloga za neku bojazan od Magalufa jer je već na kilometar dalje u Palmanovi sve potpuno mirno.I sama plaža u Magalufu je vrhunska.Magaluf ima neke izuzetno ozbiljne hotele sa profesionalnim osobljem i isto tako ozbiljnom klijentelom.Ipak,ako neko ne voli Magaluf neće pogrešiti ni sa Palmanovom jer je tamo skroz mirno i rekao bih penzionerski.Niko nikoga ne uznemirava i niko se ne dere,skroz opušten ambijent,u barovima se mirno sedi i izležava na plaži,to je Palmanova.

Izmenjeno (Leicester)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spanci nesto digli cene, evo malopre gledao, pa nije realno koliko traze za 10 dana.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stvarno je papreno,sada nema povoljnog smeštaja na Majorci.Za povoljne cene u privatnim sobama jedino je Valensija ili Ljoret u ovom trenutku,treba vrebati i trenutak na bookingu jer cene variraju.Recimo u Ljoretu sam video da je trenutno povoljan Blue Sea Montevista Hawai,i to na sajtu hotela.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio neko mozda u hotelu Reina del Mar u el Arenalu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka