Jellena25

Majorka, opšta tema

1032 poruke u ovoj temi

I ja sam pre 3 godine bila u Magalufu koji je spojen sa palma Novom.Takođe nam je vodič bio Mirko i bio je Ok.Kontiki super radi Španiju,slažem se sa tobom

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A posebno bih hteo da pohvalim vodica Mirka, pripadnika "stare garde" koji je zaista bio vodic u pravom smislu reci...

Cao Branko,

Da li moze malo vise informacija o vodicu - ovde je bilo nekih kometara da on uopste ne organizuje nikakve izlete ... Da li ste vi isli ipak negde sa njim i ako da gde i koliko kostaju izleti?

Hvala!

Pozdrav, Sanja

Kao na primer?Pitaj.... biggrin.jpg

smajl.jpg

Jellena, da li ste vi isli na neki izlet sa vodicem ili ste sve obilazili sami?

Jesi bila u Tito's diskoteci smajl.jpg koliko je bio ulaz, negde sam nasla da je 15e?

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

snowwhite,

vodic je organizovao nekoliko izleta-obilazak ostrva, odlazak na vece spanske muzike, zatim neka vrsta koride i jos par nekih koje sam zaboravio jer nisam isao. Ja sam bio na obilasku ostrva koju svima preporucujem(a bili su skoro svi iz grupe). Ide se autobusom prvo do gradica Inka do nekog soping centra a zatim u manastir Lluk gde se cuva crna Bogorodica pa odatle neverovatnim serpentinama do zaliva Sa Calobra sa pauzom za kupanje. Odatle se ide brodom do gradica Port Sollera a iz njega sa prelepim drvenim tramvajima do gradica Soller koji izgleda kao grafika u nekoj slikovnici. Iz njega opet drvenim (!) vozom lakiranim u tamnobordo sa starinskim lampama i otvorenim prozorima se putuje nazad ka Palmi gde smo opet preseli u autobuse koji su nas uvece razvezli po hotelima. Za jedan dan nekoliko prevoznih sredstava! Taj izlet kosta 61,50 evra. Mozda se to moze i samostalno organizovati ali bez price na srpskom jeziku ta tura bi meni delovala isprazno jer ima mnogo toga da se cuje.

Za soping moja preporuka je odlazak u Festival Park. Naravno, tu ne treba vodic :D To je mesto locirano na putu ka Inki. Najbolje je ici metroom iz Palme a silazi se na stanici koja je prva iza Maratxija. Paznja, stanica se ne zove Festival Park, ime sam zaboravio.. Tamo ima mnogo i svetskih i spanskih firmi a cene su stvarno niske. Reebok, Nike, Miss Sixty..Camperov outlet je tamo jer je fabrika u blizini. Sve je duplo jeftinije nego ovde pa i vise.

@leksandra,

u Palmi ce tesko u sezoni iznajmiti i moped za 18e a kamoli za 10e, mozda u tom mestu gde si ti bila, ili u vansezoni. U avgustu su cene rentakara oko 35e a sa losim osiguranjem moze nesto jeftinije ali je za stranca to prilican rizik.

Meni je Palmanova predstavljala pun pogodak. Veoma je lepo mesto sa turistickom tradicijom jos od pre II sv. rata sa prelepim setalistem kraj mora i odlicnim hotelima. Gradski prevoz vozi svakih 15min za Palmu (centar grada) i radi do ponoci. Ko zeli zescu zabavu tu odmah je Magaluf koji je prepun Engleza i njihovih kafica kao da ste u Engleskoj ali zabava je tamo stvarno vrh. To je svar ukusa. Meni se to vise svidja nego neka selendra.

Pozdrav :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, umalo da zaboravim..Vodic Mirko nas je prvi dan poveo u obilazak grada Palme i to tako sto smo se svi potrpali u gradski prevoz. Obisli smo katedralu i nekoliko zanimljivih zdanja i trgova, Plaza Espanu i pokazao nam je ulice u centru grada za soping, autobusku i metro stanicu i odveo nas na kraju do robne kuce El Corte Ingles u centru grada. Ovaj obilazak ne bi trebalo propustiti. Postoji varijanta sa razgledanjem iz lokalnog sightseeing autobusa ali mislim da nema price na srpskom jeziku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Branko hvala ti puno na informacijama!

Da li si mozda isao u pecine? Jel ima taj izlet organizovano?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:)

Jellena, da li ste vi isli na neki izlet sa vodicem ili ste sve obilazili sami?

Jesi bila u Tito's diskoteci :) koliko je bio ulaz, negde sam nasla da je 15e?

Od izleta ce ti biti ponudjeno sve ovo sto je Branko nabrojao.Samo sto u periodu kad smo mi bile Mirko nije nigde vodio vec je za nas kupovao karte(ulaznice) za sve sto nas je zanimalo i vodio je na taj obilazak ostrva vozom.Mirko ce vam podeliti mape i bice dostupan da da bilo koju informaciju ili preporuku.Mi smo se i putem sms poruke dopisivale sa njim,stvarno je covek sjajan.Slazem se da je drugaciji od ostalih vodica,nije dosadan i iskreno kaze sta treba videti a sta je gubljenje vremena.Nas je i vozio do Palme da ne placamo taksi cak...sve pohvale za njega!

Mi smo osim Koride i Ibice sve obisle same.Stvarno je lako uz pomoc mape.Sto se Koride tice,napomenula bih da oni osetljiviji ne idu jer moze da bude vrlo stresno!

Koliko je ulaznica za Titos ne znam,mi nismo isle ali mislim da je oko 15,20 e,imate i diskoteku Abraxas,isto u Palmi,ulaz je 20 eura i super je provod.U El Arenalu imate Rio Palace klub,sjajan je,ulaz je 10 eura i imate jednu besplatnu konzumaciju(mislim da sam vec pisala o tome).Naravno,postoji i varijanta da se na Ibicu ide u 20h i ostane do 08 h,a tamo mozete da posetite diskoteku Pasha ili milion drugih!

Factory outlet (festival park) jeste sjajan za soping,idite tamo popodne ili preko dana i pazite,ako idete taksijem,oni hoce da vas prevare,recimo nama je taksista rekao da je taj soping centar otvoren do 02 ujutru i da nije problem za povratak jer se lako nadje taksi a i ljudi iz kafica su uvek raspolozeni da ga pozovu ako ih lepo zamolite.Kad ono medjutim :ljutko: ,mi dosle u 22h,kao imamo mnogo vremena do 02,butici se zatvorili a taksi ne dolazi tamo jer je daleko..da nam nije bilo ljubaznog cikice koji radi u obezbedjenju trznog centra koji je zamolio da nam posalju taksi bilo bi oko 00h "Mirko mi nemamo prevoz do hotela" :D Tako da je moja preporuka,lepo se raspitajte kako do tamo idu autobusi i kad se poslednji vraca za mesto u koje idete!

Jaooooooooooo nedostaje mi Majorka!!!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aleksandra, cim si napisala da je "Palma mnogo prljav grad" bilo mi je jasno da si gastarbajterka u Nemackoj iz Srbije, verovala ili ne.

A da li je Palma stvarno "prljav grad" prosudice Sanja i ostlali koji tek putuju tamo. Zelim im prijatan odmor i lep provod!

Pozdrav!

Izmenjeno (Branko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sanja da ne zaboravim jos nesto. Iz Palmanove i Magalufa u Palmu idu autobusi 104, 105, 106 i 107. Karta kosta u jednom pravcu 2,75e. Zadnji krece negde oko 23.30h. Autobus 106 ide autoputem i nesto je brzi od ostalih. Mislim da je ovo korisno. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aleksandra, cim si napisala da je "Palma mnogo prljav grad" bilo mi je jasno da si gastarbajterka u Nemackoj iz Srbije, verovala ili ne.

A da li je Palma stvarno "prljav grad" prosudice Sanja i ostlali koji tek putuju tamo. Zelim im prijatan odmor i lep provod!

Pozdrav!

Po onome sto sam ja videla pre mesec dana,Palma nije prljav grad...moram da se slozim sa Brankom..Ovo je forum gde bi ljudi trebalo da razmenjuju svoja iskustva sa putovanja,kako bi pomogli onima koji tek putuju u odredjenu destinaciju,upravo zbog toga ovo i pisem,da nekog to ne bi odbilo...ali opet,svi smo razliciti i korisno je cuti svacije misljenje!A tebi SNOWWHITE i ostalima koji putuju tamo zelim srecan put i divan provod :D ..pa napisite koju kad se vratite sa prelepe Majorke!

Izmenjeno (Jellena25)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zao mi je sto cu da razocaram Branka,nisam gastarbajterka( a taman je decko pomislio da je pronicljiv, tuga jedna).Ako je uopste nekome bitno ( jer ne vidim kakve veze ima neciji drustveni status sa raspravom na ovom forumu) ja sam student na postdiplomskim u Nemackoj.Takodje cu da razocaram Branka ali u civilizovanom svetu se razlicita iskustva razlicitih ljudi jednako uvazavaju.

Ja sam sa druge strane razocarana raspravom na ovom forumu pa vise necu postovati.Pozdrav

PS:Za Snowwhite, posto ides u septembru ponesi nesto malo deblje garderobe, neki duks, jaknicu i sl. jer veceri znaju da budu prohladne i vetrovite

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sanja da ne zaboravim jos nesto. Iz Palmanove i Magalufa u Palmu idu autobusi 104, 105, 106 i 107. Karta kosta u jednom pravcu 2,75e. Zadnji krece negde oko 23.30h. Autobus 106 ide autoputem i nesto je brzi od ostalih. Mislim da je ovo korisno. smajl.jpg

Super! Hvala ti puno, htedoh da pitam, al mi bilo glupo da ne ispadnem dosadna smajl.jpg

Jao jedva cekam, ljudi, nemate pojma koliko mi je potreban odmorrrrr, pa jos i provoddd, aaaa odlepicu do petka plezko.jpg

A tebi SNOWWHITE i ostalima koji putuju tamo zelim srecan put i divan provod biggrin.jpg ..pa napisite koju kad se vratite sa prelepe Majorke!

Hvala hvala! Pisemo se kad se vratimo, a nadam se da ce biti i po koja lepa slicica (ja volim da slikam wallpaper fotografije) biggrin.jpg

Katalina, Jelena, Aleksandra, Branko - hvala vam svima na informacijama iz prve ruke koje ce nam sigurno dobro doci! Drago mi je da postoje ljudi kojima nije tesko da odvoje malo vremena i podele svoja iskustva sa drugima i zato je ovaj forum meni posebno drag.

Nemojte se svadjati, nema razloga za to - svako od nas ponese neka razlicita iskustva sa putovanja, zato su ove teme ovako bogate informacijama.

Sto se prljavog grada tice - najprljaviji grad koji sam videla u zivotu, a da je na Mediteranu, je bio Palermo. Istovremeno taj grad je toliko lep, prepun takvih dubokih emocija na svakom koraku i predstavlja pravi primer originalnog juga Italije zajedno sa Reggio di Calabria da je to prosto neverovatno. Meni je tamo bilo predivno - nasla sam se u toj emociji i nije mi smetala ni prljavstina, ni kvartovi sa rusevinama jos iz II sv. rata ni beda koja se nazire u uskim pretrpanim ulicicama. Jednom recju za mene nista na Mediteranu nije ravno Siciliji i Jugu Italije - ali ovde se gomila ljudi nece sloziti samnom jer nose neke druge emocije sa nekih drugih mesta i to je ok. Tu smo da podelimo iskustva.

Kiss za sve, Sanja

srce.jpg

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kiss za sve, Sanja

srce.jpg

I, kakvi su utisci? Nema te...

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hola amigos :)

Vratile se i iskreno zao nam je sto je tako kratko trajalo! Hocemo nazaaaaad!

Majorka je fenomenalna, Ibiza jos lepsa. Svima od srca preporucujem obe destinacije, naravno mladjima pod obavezno da ne propuste Ibizu!

Mi smo bile u Palma Novi, hotel Don Bigote koji se vodi kao hotel sa 2+ zvezdice. Hotel je odlican, izbor klope za dorucak i veceru je ogroman - stvarno ima za svakog po nesto. Sobe su ciste, svaki dan se menja posteljina i peskiri i imaju lepe terase. Jedino sto su male. Plaza je odmah iza coska, nema ni 100m od hotela pa nekima koji planiraju sledecu godinu stvarno preporucujem ovaj hotel od srca. Jedino sto je tu odseda najvise mladih pa se desava da malo budu bucni kad se vracaju iz provoda (zbog toga mozda nije bas za nekoga sa malim detetom).

Plaza u Palma Novi je bozanstvena, pescana, velika, ima lezaljki sa suncobranima, a ima i velika hladovina na vrhu plaze od borova i palmi. Voda je cista, ima malo plicaka pa duboko za plivanje.

Tik kod plaze nalazi se kafic Delfin Playa - odlicna kafa, ljubazno osoblje, moje najtoplije preporuke za pauzu izmedju kupanja i suncanja u podne :)

Pored Palma Nove nalazi se Magaluf - to je mesto na glasu za provod ALI - provod je u engleskom fazonu :) U tom mestu najveci broj turista su englezi i logicno sve je podredjeno njima. Tu se nalazi diskoteka BCM u kojoj gostuju razni DJ-evi (bio je Tiesto kad smo mi bile), ulaz je normalnim danima 30e (ukljuceno neograniceno pice tokom noci) a kad dolazi neka takva zvezda 40-45e.

Onda se mladi englezi ponapijaju :) a mogu verujte mi mnooooogo da popiju i njima je to provod.

Po meni mnogo bolji provod nudi diskoteka Titos u Palmi, ulaz je 18e imas 2 konzumacije ukljucene u to i nekim vecerima daju i poklon (mi dobile majce jedno vece). Svako vece imaju drugaciji program - evo i sajta pa pogledajte: http://www.titosmallorca.com/ To je inace najstarija diskoteka na Majorci, otvorena je jos 70-tih.

Pivo 2.5e do 7e zavisi gde sednes, coca-cola, fanta, sprite 1.8 - 3.5e zavisi gde sednes. Cedjena pomorandza je oko 2.5-3e zavisni opet od mesta.

Jako lepo mesto je Porto Portals, moze busom moze taksijem od Palma Nove nije daleko. Tu se nalazi najluksuznija marina na ostruvu i naravno najlepse jahte.

Lanac kafica Capuccino ne treba preskociti - ima ih svuda i tamo je kafa stvarno bozanstvena.

Spomenuta kafa Cortado je u stvari mlevena kafa u zrnu pa stavljena u aparat za espreso i sa mlekom (a moze i bez mleka) tako da dosta lici na nasu kafu samo nema talog normalno :) Sa mlekom je lepsa ja probala obe varijante :)

Kruzna tura po ostrvu (bus, vozic, brodic, bus) je nesto sto ne treba propustiti, gradic Soljer, plaza La Calobra i Torente de pareis su nesto najlepse sto sam tamo videla.

Pecine su interesantne, samo preporuka je da se dobro obucete jer je untra jezivo hladno! U prvoj pecini moze da se slika - bez blica, a u drugoj (Cuevas del Drach) ne moze nikakvo slikanje i snimanje.

Ibiza je prica za sebe - potpuno je drugacija od Majorke. Brzim brodom se putuje 2h20min, brod je kao avion, nema setanja spolja sve vreme si unutra. Povratna karta je 70e. Nije toliko "preturizovana" kao Majorka, sam grad je pravi Mediteran, male ulicice, puno cveca, fantazija. Centar zbivanja je Playa den Bossa (mali gradic nedaleko od grada Ibize, 10e taksijem) ogromna plaza i gomile hotela, diskoteka Space, Beach disco Bora Bora, muzika muzika muzika :) mnogo mladog lepog sveta i svi se provode 24/7 :)

Ulaz u diskoteku Pacha je oko 50e zavisi ko gostuje. To je samo ulaznica, nema konzumacija, ali to je Pacha, pa ko voli nek izvoli :srce:

Sad cu da napravim MFT pa uzivajte i u slikama - tri SD kartice mi nisu bile dovoljne :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stavila MFT - nadam se da ce uskoro biti odobrena pa da mozete da gledate.

Zaboravila sam da spomenem kafic ABACO u gradu Palmi. To je jednom fenomenalno atraktivno mesto, uredjeno u nekom baroknom stilu, starinski namestaj, slike, vaze, u prizemlju su po podu razbacane razne vocke (prenaglasne hedonizam). LM, na spratu je dozvoljeno slikanje pa ako nista drugo vredi otici zbog toga. Inace je prilicno skupo mesto za sedenje (6e limunada). Radi samo uvece!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaboravih da spomenem naseg vodica Mirka - jednog od najboljih vodica do sada!

Covek daje kratke i jasne informacije i ko zeli da ga saslusa dobice brdo vrlo korisnih informacija od njega. Maksimalno se potrudio da nam organizuje sve sto smo nas tri zamislile i od srca mu hvala na tome.

Veliki pozdrav za Mirka od opasnog tria ! :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26504
    Ukupno tema
    887649
    Ukupno poruka