Jellena25

Majorka, opšta tema

1054 poruke u ovoj temi

Da li je neko bio skorije u hotelu Palma Mazas u Arenalu? Interesuju me utisci, posto skoro procitah na inostranom forumu da se desila neka kradja telefona. Pa da pitam jel sigurno ostavljati pare u sobi? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel letovao neko preko kontikija u palma mazasu ili reini del mar?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svim zaljubljenicima u putovanja , 

Dečko i ja planiramo da posetimo Majorku ove godine u periodu od 29.06-04-07.18. , dakle na samo pet noćenja . 

Planirali smo da rentamo auto i u tih pet dana obiđemo što je više moguće , takođe da ubacimo i izlet na Ibicu .

Bookirali smo u hostalu , ali na žalost nemamo uključen parking . Ima li neko iskustva sa ostavljanjem iznajmljenog auta na javnom parkingu , te da li se tamo parking naplaćuje uopšte ? 

Kakva je hrana ? Kakve su temperature u tom periodu ? da li su velike gužve ?

Ako odbacimo ideju rentanja automobila , zbog parkinga , da li neko može da mi napiše nešto vezano za javni prevoz . Šta nam se više isplati kada je Majorka u pitanju ? 

Svaki savjet dobro će doći . 

Hvala unapred svima na pomoći : 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Secanje mi je malo"bajato" 2014-ta,ali recicu koju,ako mogu da pomognem...

Niste napisali gde ce te biti smesteni...

Po meni za tako kratak period bolje je rentirati auto,jer dobrim delom ostrva je auto-put,jako mala potrosnja goriva...konkretntno mi smo uzeli VW polo 1.4 , 6 dana 240 € i goriva potrosenih ,pa brat bratu manje od 60 €.

U samom gradu,parking se svuda naplacuje,ali imaju dosta dobro organizovanih podzemnih garaza,mi smo najcesce koristili onu iz koje se ulazi direktno u TC "El Corte Ingles" cene ne mogu da se setim za parking nigde...

Na ulazu u sam grad iz pravca Palma Nove postoji TC ako se nevaram Porto Pi,i tamo koliko mi se cini prva tri sata su besplatna,osim glavnog grada mislim da parking nisam placao nigde,osim na Es Trenc plazi,za ceo dan 6€.

O samom javnom prevozu mogu reci da je dobro uredjen,koristili smo ga naredna cetiri dana,ali auto je svakako bolja varijanta.

Izleti na Majorci su prilicno skupi za nas standard,ali ih vredi svakako videti...

Ne znam kako planirate na Ibicu(avion,brod),mislim da je jedan dan jako malo vremena za ovo ostrvo...ali ne bih da vas odvracam od ove ideje, Majorka ima dosta toga da ponudi u tih 5 dana.

Brod za Ibicu isplovljava rano ujutru...ako neko ima problem s'morskom bolescu moze biti i mucnina...tamo do povratka ostaje jako malo vremena...jer morate biti dosta ranije u portu.

Javice se valjda neko sa svezijim info.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi,

Mene zanima da li na Majorci moraju da se iznajme ležaljke ili ima neki deo plaže gde možeš da staviš svoje peškire i zabodeš suncobran? :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na svim plazama na Majorci postoji deo plaze gde mozes da stavis svoj suncobran i peskire i da ne placas najam lezaljke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Renta car je uvek bolja opcija, po meni, pogotovo ako se ima tako malo vremena. Cena od prošle godine za hiper renta car je 150€ za 7 dana krajem juna, rezervisano odavde. Parking nismo nigde plaćali osim u samom gradu Palma, gde smo parkirali u podzemnoj garaži. Ali smo zato platili kaznu :) i to jedva ukapirasmo zašto. Nema znaka za zabranjeno parkiranje, normalno parking mesto obeleženo belom bojom (besplatno) u Kan Pastilji, a kazna od 90€ za brisačima... Uz pomoć radnika iz hotela smo rastumačili da smo kaznu dobili jer smo se parkirali u suprotnom smeru od smera vožnje ulicom (po principu - eno ga slobodno mesto preko, parkiraj). To kod nas, koliko znam, niko ne poštuje, ali eto. Ako se kazna plati u roku od 10 dana plaća se 50% iznosa.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav ljudi,

Mene zanima da li na Majorci moraju da se iznajme ležaljke ili ima neki deo plaže gde možeš da staviš svoje peškire i zabodeš suncobran? :rolleyes:

Bilo gde na plazi mozes da postavis suncobran,sve plaze su javne i pripadaju kralju. Ali ima i lezaljki za placanje. Ali ne moze niko da zabrani gde ces postaviti suncobran.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio pre 3 god u El Arenalu.Plaza je duga i nbtna.Obavezan je renta car da bi uzivanje bilo pravo.A pijanih nemaca je bilo mnogo koji su pili iz kofe sa sve cevcicama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ekipa ! 

Moje ljetovanje se blizi ...

Ima li neko svežije info vezane za bukiranje izleta na Ibicu preko lokalnih agencija ? 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Ni ja nemam najsvežije informacije ali zato imam prelepo iskustvo i uspomene sa Majorke pa ću da probam da prenesem makar deo, da koliko-toliko nekome pomognem u izboru :)

Na Majorci sam letovala 2016. godine u drugoj polovini jula u svojoj režiji sa dve drugarice koje su 5 godina ranije već bile tamo ali sa agencijom i još tada su znale da moraju da se vrate opet ali same jer su bile nezadovoljne prethodnim putovanjem i, iz njihovog iskustva a i onoga što sam videla/doživela, smatram da je greota ići na Majorku preko agencije ili makar bez rent a cara. Naše agencije uglavnom vode turiste u Arenal i Kan Pastilju koje su...OK ali je to ranga Pefkohorija (da me ne shvatite pogrešno, i u Pefkohoriju mi je bilo super ali za 100ak € a ne 500+ :D ) - to su klasična turistička mesta koja se sastoje samo od hotela i kafića a, pritom, loše povezanih sa ostatkom ostrva koje je izuzetno veliko. Plaže su pristojne, dugačke sa čistom vodom ali mislim da je apsurdno dati toliki novac da bi letovao samo tamo-ima toliko lepih letovališta u blizini Srbije gde se može naći jednako dobar odmor. Tako da, ako ipak odlučite da idete sa agencijom *obavezno* iznajmite automobil, putevi su super, sve je odlično obeleženo tako da čak ni “slabiji” vozači nemaju problema. E, sad, rent a car - jedini problem koji smo imale: rezervisale smo automobil oko mesec i po dana ranije (kao i smeštaj i avion) preko sajta rentalcars.com za neki smešan novac, mislim da je bila Opel Corsa za recimo 160,170€ za 11 dana i na sajtu su nam ponudili dve opcije - depozit od 1000€ ili osiguranje ali smo mogle da odlučimo na licu mesta šta ćemo i tako se mi pojavimo na aerodromu kad nas dočeka neprijatno iznenađenje na šalteru, kao i skoro svakog putnika koji je došao po automobil. Elem, na aerodromu se automobili plaćaju SAMO kreditnom karticom, ne primaju keš za razliku od poslovnica u gradu i to samo karticom osobe koja je navedena kao vozač a našem vozaču je, ko za baksuz, to jutro bankomat progutao karticu pa smo mi, kao pravi Srbi, ponele brdo keša na šta su nas Španci gledali kao lujke jer, zaboga, ko još plaća kešom i gde još banke ne rade posle 16h pa ne mogu da prebace novac :D . Ali, za utehu, isto se dešavalo Nemcima, Englezima, ma, svakome ko je došao po kola. Pritom tog automobila koji smo rezervisale nije bilo pa smo dobile našu voljenu kanticu - Fiat Pandu :D Tako da smo kola uzele tek sledeći dan i odlučile se za full osiguranje koje je bilo skoro 300€ ali i sa njim smo prošle mnogo jeftinije od drugih jer su tad drugi ljudi prosečno plaćali 500-600€/10 dana samo za vozilo. I sva sreća pa smo ga uzele jer nam je u Valldemosi pukla guma a na Cali Mondrago su nam obili automobil :D  Kad su ga obili bile smo parkirane na divlje, što smo uglavnom radile ali skoro svuda ima i regularan parking mada se ne sećam cena, par eura sat, dnevna karta možda do 20, kako gde. I da, ti posrednički sajtovi za iznajmljivanje nude neko svoje osiguranje koje je dosta jeftinije (50-100€) ali nam je žena iz agencije rekla da je bolje što ga nismo uzeli jer ga oni ne priznaju-to je bukvalno kradja para tako da osiguranje plaćajte samo agenciji čije vozilo rentirate. 

Avion nas je koštao oko 230€ sa presedanjem u Frankfurtu gde smo imale samo sat i po izmedju 2 leta što vam je dovoljno jedino ako trčite na sledeći gate a ukupno smo putovale oko 5 sati. Htele smo da uzmemo čarter preko neke od agencija ali one to teško daju, tek last minute ako im ostane praznih mesta jer im se ne isplati a mi nismo imale vremena da čekamo. 

Bile smo smeštene u Palmi, iznajmile smo stančić preko airbnb-a u blizini tadašnje Pache (mislim da se sad zove drugačije), malo van centra ali smo morale zbog parkinga mada je to 10ak min peške tako da smo uveče mogle bez problema da prošetamo. Zbog toga smo i birale Palmu jer je prepuna sadžaja po svačijoj meri (mada mi je žao što 2,3 dana nismo bile u Magalufu :D), želele smo da obidjemo grad u potpunosti a ne na par sati i, kada bih opet išla, opet bih birala smeštaj u gradu-na sat, dva ste od čega god želite a popodne/uveče imate gde da odete i šta da vidite. Ne sećam se tačno cene ali mislim da nas je izašlo možda 14,15€/noć po osobi. Mi smo dosta dugo tražile doduše ali može da se pronadje povoljan a više nego pristojan smeštaj.

Gradski prevoz smo koristile samo prvi dan da odemo po kola do aerodroma tako da neke info i nemam, jedino što znam je da je red vožnje iz Arenala očajan-samo odredjenim danima vozi do drugih mesta ( tipa, do Sollera ide samo četvrtkom, do Alcudie ponedeljkom i sredom - lupam dane i mesta ali taj je princip) i povratak je do 5,6 što je bezveze jer sunce zalazi tek oko 9 pa vam najlepši deo dana propadne, drugaricama je to prvo letovanje skoro pa propalo po stanicama i autobusima jer su želele da obidju što više. Po Palmi je gradski prevoz odličan i mislim da je bolji red vožnje ako se odatle ide. Ni taksi nije nešto preskup, oko 20ak € smo platile prevoz od aerodroma do Palme.

Eto, to su neke osnovne logističke informacije i moje iskustvo, detaljnijih opisa samog ostrva mislim da ima dovoljno kako na forumu tako i na Google-u pa ne bih da pretrpavam forum jer sam se ionako previše raspisala :)  

Želim srećan put i divan provod na ovom magičnom ostrvu svakome ko putuje a onima koji se razmišljaju poručujem da to više ne rade već da ga što pre stave na spisak, i to na vrh, jer Majorka to apsolutno zaslužuje. 

Ostrvo koje treba doživeti, istražiti i to ne jednom već nekoliko puta u životu-kao što klasike treba čitati u različitim životnim dobima tako treba posetiti i Majorku, svaki put će biti potpuno drugačija. Ja se za koju godinu sigurno vraćam :)

Obići: Palma, Valldemosa, Soller, Magaluf, Portals Nous, Cala Mondrago, Porto Cristo, Cap de Formentor ... +paella, sangria i jedno 100ak € za šoping da obučete sebe i celu familiju za narednu sezonu :D

Preskočiti: Izlet na Ibicu, biće vremena za to neki drugi put ;) 

Izmenjeno (Pajglica)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav! Trazimo hotel u Can Pastilli ili Portal nous za troclanu porodicu. Bitno mi je da je hotel pristojan tj. cist, blizu plaze, da ima wifi (suprugu je neophodan za posao). Ako imate neku preporuku bila bih vam zahvalna da je podelite ovde.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako najjeftinije bez previse cimanja stici od Beograda do Majorke ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kako najjeftinije bez previse cimanja stici od Beograda do Majorke ?

Mora u svakom slucaju sa presedanjem :( Ne rece za koji period... Ima u novembru BEG-PMI za 120e (u odlasku preko Bazela, u povratku preko Eindhovena).

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, nisam napisala ali sam svako mislila na leto od juna do septembra. Prosto mi je mrsko kad pomislim koliko sam jedne godine dala na kartu pa se ponadah da se mozda promenilo nesto. Znam da iz Beca karta zna da bude smesno jeftina. Nazalost, zivim u Beogradu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka