Guest sanja

Dubai

542 poruke u ovoj temi

Imam jedno pitanje,ne znam da li je pravo mesto ali mozda neko od vas zna. Naime,sestra hoce da podigne stambeni kredit u Dubaiu. Zanima je da li u tom slucaju mora da kupi nekretninu samo u UAE ili moze bilo gde. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Druagari, 

Na leto putujemo na Tajland i imamo 6 sati izmedju dva leta u Dubajiu.

Da li je ok da planiramo neki kratak obilazak grada? Videli smo da je aerodrom jako blizu grada, da ide metro .... pa se pitamo da li je neko išao u na ovakav izlet... 

Ideja je da dodjemo do Burg Kalife, hotela Jedro i ne znamo šta bismo treće mogli za tako kratko vreme da vidimo :) ? neka preporuka? Viza nema više, jel dobro pratim?

Napomena, idem sa malom decom, mozda nešto što bi njima bilo zanimljivo... :)

Hvala unapred na preporukama i savetima 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm, pazi... Ne znam koliko ti se isplati. Leto tamo je nemoguce, znaci napolju nema sta da se radi. Dok izadjes sa aerodroma, treba ti bar pola sata do 45 min. Taxi je najbolje prevozno sredstvo, imas ispred aerodroma, i recimo do Dubai mall bi vas izasao oko 15 eur plafon, i 20 min voznje. E sad, tamo se malo promuvate na promenadi, vidite spolja banderu (burdz kalifu), gore, dole po molu, nesto klopate,,,i to ti je to. Vec morate nazad na aerodrom, i naravno opet taxijem. Nema tamo sta da se vidi po vrucinama. Ovo vam je najbrza i najjeftinija varijanta :mellow2:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja je najbolja pozicija za prvi odlazak u Dubai sad u doba korone?

Marina, Jumeirah Beach ili Palm?

Razmisljam da odem na odmor sa cerkom sad u decembru

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u skorije vreme u Dubai-u, kakva je situacija sa koronom? Mi planiromo u februaru ako sve bude u redu da odemo, deluje mi bezbednije od ostalih delova sveta, treba negativan pcr-a za ulazak ali to je skroz u redu. Odabrali smo par hotela na palmi u uzi izbor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li je neko bio u skorije vreme u Dubai-u, kakva je situacija sa koronom? Mi planiromo u februaru ako sve bude u redu da odemo, deluje mi bezbednije od ostalih delova sveta, treba negativan pcr-a za ulazak ali to je skroz u redu. Odabrali smo par hotela na palmi u uzi izbor.

Kod njih je brojno stanje zarazenih sa koronom kao kod nas. Naravno,imaju mali broj umrlih. Sve se jako postuje, i nema problema. Bili tamo za ramazan ili dok je korona, dodje ti na isto. Vakcinisace celo lokalno stanovnistvo za par dana. Cene su ostale iste. Bilo skupo, ostalo skupo. Tako da bez problema putujte. Februar i mart su najlepsi tamo

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko koga ići na izlete? Može li preporuka ili kontakt?

Konkretno Abu Dhabi i safari?

I da li posetiti Burj Khalifu samostalno ili isto organizovano? Tj da li na licu mesta mogu da se kupe karte i da se ruča u Atmosphere uz rezervaciju naravno? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kod njih je brojno stanje zarazenih sa koronom kao kod nas. Naravno,imaju mali broj umrlih. Sve se jako postuje, i nema problema. Bili tamo za ramazan ili dok je korona, dodje ti na isto. Vakcinisace celo lokalno stanovnistvo za par dana. Cene su ostale iste. Bilo skupo, ostalo skupo. Tako da bez problema putujte. Februar i mart su najlepsi tamo

Hvala na informaciji, samo da budemo negativni na pcr-u i polecemo :cvetic:  Da li je neko bio u hotelu Dukes? Nalazi se na Palmi, nama se jako dopao preko slika i komentara na netu, ima i predivan pogled kao i sopstvenu plazu. posto kombinuje pravi i aktivan odmor, Dubai mi deluje kao nesto pogodno bas za tako nesto.

Izmenjeno (LanaDada)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

LanaDada,

ima li utisaka iz Dubaija? postoji neka varijanta u kojoj bih mogla da odem sama u Dubai na pet dana, pa tražim hotel koji bi mi eventualno  bio odgovarajući, a termin odlaska bi bio u maju, pa me s druge strane  malo kolebaju i vremenske prilike tada.. Svako iskustvo bi mi bilo dobrodošlo. U igri je i Hurgada u maju, ali ja nešto gledam, ukoliko idem sama (jer članovi porodice verovatno neće moći tada) da mi je možda primamljiviji Dubai. Ako ima bilo kakvog saveta od vas forumaša u pogledu vremena, sigurnosti, epidemioloških mera, dobrodošli su.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

LanaDada,

ima li utisaka iz Dubaija? postoji neka varijanta u kojoj bih mogla da odem sama u Dubai na pet dana, pa tražim hotel koji bi mi eventualno  bio odgovarajući, a termin odlaska bi bio u maju, pa me s druge strane  malo kolebaju i vremenske prilike tada.. Svako iskustvo bi mi bilo dobrodošlo. U igri je i Hurgada u maju, ali ja nešto gledam, ukoliko idem sama (jer članovi porodice verovatno neće moći tada) da mi je možda primamljiviji Dubai. Ako ima bilo kakvog saveta od vas forumaša u pogledu vremena, sigurnosti, epidemioloških mera, dobrodošli su.

Malo je bezveze da ako ides na 5 dana sama, ides na slepo. Mislim, moze dobro da ispadne, ali nije bas Dubai za tu varijantu. Imas aranzmane iz Bgd-a i izaci ce te jeftinije. Svi hoteli su ok, samo zavisi od lokacije, a i gde god da si, taxi ti je pristupacan. Preporuka za hotele je u blizini marine Dubai, eventualno Barša, ili Internet city. Maj je vec topao(oko 32), a i pola maja je Ramazan, tako da ne bih ti savetovao da tad ides. Od 14.maja ove godine je ok. Ramazan pocinje 13.aprila i traje mesec dana. Sto se tice korone, sve je pod kontrolom, i to jako dobro

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Marezmo

Hvala puno na odgovoru, ja sam se loše izrazila kada sam rekla sama, mislila sam bez porodice koja tad možda  ne bi mogla, a svakako bih preko agencije, pa i preko sajtova agencija sada gledam ponude hotela, konkretno kontiki i wayout ponude, tako da nisam mislila na odlazak u sopstvenoj režiji, nego bez društva i članova porodice. Mada nam je još uvek u opticaju i Hurgada takodje, jer je neizvesno da li ćemo moći svi ili ne, nas dvoje i deca. Ali svakako vam mnogo hvala na info o Ramazanu, o tome svakako treba voditi računa bilo koji izbor od ove dve destinacije da se napravi. A ja imam neke dane odmora i kako se više jedva nosim sa svom ovom situacijom, rešena sam da se negde malo izmestim odavde

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Planiram krajem aprila da putujem sa porodicom u Dubai, karte su kuplljene, ostalo je samo na dobijemo negativne PSR testove. Imam neka pitanja za putnike koji su tamo boravili, pa molim za odgovore. Inače smestaj smo uzeli u neposrednoj blizini Marina Mall-a

1. Pošto će biti jako toplo vreme planiram da dan provodim na plaži pa me zanima koje su  najlepše plaže?

2. Da li se ležaljke svuda plaćaju? da li se plaća ulaz na plažu? ili se plaćanjem ulaza dobija ležaljka?

3. čitala sam da pravila oblačenja podrazumevaju prekrivena ramena i kolena, postoji li neka tolerancija kada su stranci u pitanju  i kakav se dres kod preporučuje?

4. Kakve su cene taksija?

5. Koje atrakcije nikako ne treba propusti?

6. S obzirom da boravim tamo u vreme Ramazana, zanima me u kojoj su meri zatvorene radnje, tj. da li će biti išta moguće kupiti od namirnica preko dana?

7. Da li u vreme Ramazana rade lokalne prodavnice pića na plažama i da li rade beach barovi?

8. S obzirom na verska pravila u vreme Ramazana da li je zabranjeno i turistima da konzumiraju napitke na ulici ili plaži (imajući u vidu temeperature, nemoguće je boraviti na plaži bez flašice vode)?

9. ako je neko bio u skorije vreme zanima me kakav je procedura kod nas za testiranje PSR testom radi putovanja  i kakva su pravila u Dubaiu vezano za COVID?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U petak sam u Dubaiju,moram imati PCR test,za razliku od nekih Evropskih država(vakcinacija,revakcinacija,booster),ne pomaže.

 

Izmenjeno (Tottenham Hotspur)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ima nekog "svežeg" putnika iz Dubaija, naročito me zanima da li je neko išo preko Wayouta i kakvi su utisci? I nešto što mi nije jasno, da li se PCR radi obavezno i pri povratku otuda (zbog ulaska u avion njihove kompanije) ili je to samo opcija zbog povratka u Srbiju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ću postaviti još jedno pitanje za Dubai, iako niko ne piše na ovoj temi ovde  ništa još uvek.. da li može neko nešto da mi kaže o smeštaju -hotelima u delu koji se zove Al Barša-Tecom? Npr.mene konkretno interesuju hoteli  Al khoory atrium i Atana hotel  koji su u ponudi naših agencija i finansijski relativno prihvatljivi, ali ne znam koliko je cimanje i kakva povezanost sa Dubai marinom, Dubai molom, nekom bližom plažom i sl... ako neko ima bilo kakvo iskustvo, značilo bi...postoji neka opcija da sa ćerkom od 11 godina častimo sebe odlaskom na 5 do 7 dana, a generalno nismo neki visokobudžetni turisti (u smislu da kupujemo skupe krpice i firmiranim radnjama, jedemo u skupim restoranima, da tražimo lux smeštaj i sl) više bismo da šetamo po suncu, malo se brčkamo, koliko je to moguće i obidjemo neke od najpoznatijih  atrakcija. Svakako bi značilo da neko od poznavalaca Dubaija preporuči najadekvatniji deo grada, da što više toga bude nekako na pešačkoj udaljenosti ako je moguće.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka