Guest sanja

Dubai

542 poruke u ovoj temi

da li je neko bio u hotelu Lou Lou Sharjah?

sta bi preporucili da se pogleda u Dubai-u?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.Cim sam isplanirala da idem tamo na letovanje ovo je bio prvi sajt koji sam pogledala.I ja se nadam da ce biti super.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Sanju i sve koji znaju

I ja sam zainteresovana za Dubai. Koja agencija ga radi? kakve su cene? Do kad je sezona kupanja? Kada ides? Napisi utiske kada se budes vratila

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko zeli da ide u Dubai treba prvo da zna da to nije u Africi vec u Aziji. Tako cete mnogo brze stici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje vreme za odmor i kupanje u Dubaiu su sledeci meseci: oktobar ,novembar,mart,april,maj,i jun , krajem oktobra ,pocetkom novembra je ramadan.on je klizeci nadam se da necete ici bas kad je on u toku

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kolike su cijene u oktobru mjesecu za Dubai?

Hvala unaprijed.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bas uplatio preko Kon Tikija aranzman 9 dana (7 polupansiona), sa polaskom 26. septembra i kosta 690 eur. Doduse, hotel 5* nije u samom Dubaiju nego u emiratu Ras al Kajmah (70 km od Dubaija). Ali, ni to nije problem posto hotelski bus besplatno vozi za Dubai svakog dana.

Eto...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakav je Dubai u januaru i februaru?

Da li se rade ture Dubai+Sejseli?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam takodje bila preko kon tikija u dubaiu prosle godine,super sam se provela i iskupala.Tople preporuke svima koji planiraju tamo da idu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u Dubai-u ili uopste u Emiratima ima mesta za backpeck-ere ili je to destinacija samo za one sa dubljim dzepom?? Da li ima mesta za srpske studente, koji u proseku imaju mesecni dzeparac 24 eura (jucerasnje istrazivanje), a koji zele da vide arhitektonska cuda i dostignuca savremenog graditeljstva?

Zapravo, nasao sam low-cost avio kompaniju AirArabia koja leti Istanbul-Sharjah-Istanbul za 125eura sa ukljucenim svim taksama. E, sad, potrebna mi je informacije i pomoc oko smestaja! Da li postoje hosteli ili studentski domovi sa visekrevetnim sobama (kao u drugim delovima sveta), koji su namenjeni studentskom standardu 10-20eura/krevet? Na net-u sam nesto nasao 100-200-500eura/noc! Jer ima bekpekera u Emiratima? Ako nema jeftinog smestaja razmisljao sam o Hospitalityclub-u. Ima dosta ljudi koji nude smestaj i gostoprimstvo u Dubaiu, ali se malo bojim, to je ipak sasvim druga kultura i svet. Sta mislite o toj varijanti, kakvi su ljudi, gostoprimljivost...?

Viza je preskupa, nase agencije traze 65eura, fotografiju i imena roditelja.

Koja je najbliza ambasada UAE koja radi vize za Srbe? Planirao sam da trazim tranzitnu vizu za 96sati, koja je besplatna, s' tim sto bih u tom slucaju u povratku otisao do Damaska (Sirija kao treca zemlja), a ne bih se vratio u Istanbul. Molim Vas, recite mi da li znate gde i kako se nabavlja ova tranzitne viza?

Koliko ce nas kostati hrana dnevno ako se hranimo u hipermarketima? Molim Vas napisite cene nekih prehrambenih proizvoda. Koliko sam do sada cuo cene su nize nego u EU?!

Koliko kosta prevoz od Sharjah-a do Dubaia, jer postoji medjugradski autobusi, kakav je auto-stop u Emiratima? Da li je mozda jeftiniji smestaj u Sharjah? Kazete da nema javnog prevoza u Dubai-u, a koliko kosta taksi - npr. 5km? Jer je moguc obilazak by foot :)?

Izvinite sto sam Vas "udavio" ovolikim pitanjima, ali imam veliku zelju da posetim Dubai (u sto skorije vreme), iako su mogucnosti dosta ogranicene, ali entuziazma ne manjka :)

Srdacan pozdrav svima i unapred hvala na pomoci!

Dusan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam nigde video da postoje hosteli u Dubaiju, a mozda ih uopste i nema!? Jer, vizija seika bila je da napravi grad koga ce posecivati bogati i ostavljati tamo novac. Mada, ne mogu da tvrdim da hosteli tamo ne postoje.

U vezi Hospitalitycluba-a: velika je verovatnoca da ljudi koji nude usluge smestaja uopste i nisu Emiracani, jer u Dubaiju zivi samo 20% lokalnog stanovnistva! Verovatno su to stranci, na privremenom radu u UAE, mozda cak i iz Evrope!?

Za tranzitnu vizu ne znam, tj. znam da moze Emirates da sredi ako si njihov putnik. Inace, za vizu ti je potrebno pozivno pismo ili vaucer hotela.

U hipermarketima su cene ok, kao kod nas (otprilike). Gradski prevoz postoji i njime se voze uglavnom Pakistanci i Indijci, i neki ne preporucuju koriscenje javnog prevoza (ne znam iz kog razloga). Mahom se stranci voze taxijem (start 3 Dhs i svaki km 1.5 Dhs; 1 euro=4.5 Dhs). Npr. taxi od Deire do Burj al Araba (cca 20 km) je oko 8 eura. Obilazak by foot je teoretski moguc, samo sto ce vec nakon 5 koraka sa tebe liti voda, pa ako ti to ne smeta.... Definitivno nije za setnju zbog vrucine!

U Sharjah je smestaj definitivno jeftiniji, ili u nekom manjem Emiratu (tipa Ajman ili Um al Kuwain). Dubai je, ipak, ekskluziva i to treba platiti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i kako je tamo u januaru, februaru?

jel ima neko da je bio?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najnize temperature su oko 20-25 stepeni, a posto su zimski meseci na severnoj hemisferi najhladniji meseci.... otprilike je to odgovor. Znam neke ljude koji su bili tamo za docek Nove godine, i cak su se i kupali. Pa, sada proceni koliko bi moglo biti stepeni ako mozes da se kupas na otvorenom!?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka