seregig

Ribolov na Tasosu

211 poruka u ovoj temi

Prvo da pozdravim kolege ribolovce...Ovog leta sam bio u Potosu i dosta uspešno vatao hobotnice(kombinacija raka na sankama i ostim).Malo sam i pecao, pa možemo da razmenimo iskustva.

Za prvi komentar toliko uz pitanje da li neko zna u Potosu gde se nalazi prodavnica sa pecaroskim priborom, najviše me interesuje zbog nabavke mamka(školjke, kozice itd).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo drugar... ajde pričaj!

Evo pogledaj radnje u Limenasu i Limenariji

U Potosu ima radnja sa opremom u trgovačkoj ulici sa leve strane - preko puta Vasiliadis Divers kluba, a ponešto od mamaca (ne baš sjajan izbor) u glavnoj ulici koja vodi prema plaži (suprotno od puta prema Teologosu) sa leve strane... radnja je u principu svaštara, ali na ulicu "izbaci" štapove, udice, i razne džidža-midže za ribolovce.

Po nama je najbolja radnja u Limenasu (ona na ulazu u luku), pa ona u Limenariji, pa Limenas (kod crkve), pa tek onda Potos...

možda ih ima još, ali mi ne videsmo... neka piše ko je video još nešto novo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Limenasu nisam bio (ako ne računam korišćenje trajekta), u Limenariji sam bio dva puta (išao onom stazom Potos(Pefkari)-Limenarija) pa sam tamo mogao pazariti da sam ranije znao.

Što se tiče Potosa ,ova radnja sa džidža midžama mislim da sam tu kupio raka i osti( ako se pored te radnje prodaje razne vrste meda i maslinovog ulja a preko puta je giros) a ova radnja kod ronilačkog kluba je blizu Balkana(mislim da sam video i tu radnju-imaju dosta pušaka za podvodni ribolov).Nisam nešto primetio u ovim radnjama da ima neki dobar izbor mamaca.

E sad što se tiče hvatanja hoba mislim da je rak neprevaziđen...Košta oko 8 evra (ja kupio tri komada),ima četiri udice (ima i sa dve) i hobotnice iskaču na njega ko lude.U početku sam kombinovao rak-osti (rak da je namami da izađe a onda koristim osti), posle sam izbacio osti i koristio samo raka.@Jelenabata, mislim da je za Vas prva kombinacija jako dobra, pošto imate čist pogodak iz puške i nema oštećenja vrhova ostiju kad je gađate sakrivenu u kamenju(ili rupi)...A da ne govorim kad se neka veća zavuče u kamenje pa kad se pokušava iščupati, tada obavezno dolazi do oštećenja vrhova ostiju.

Što se pecanja tiče ja ne koristim štap nego udicu puštam direkto i posmatram kad riba uzme i onda udaram kontru...Znači montaža krajnje jednostavna, najlon namotan na plutu dole ide olovo iznad njega dve udice sa strane.Plivaš posmatraš pa kad vidiš nešto interesantno puštaš i pecaš.Odličan sistem samo što sam pecao na pužiće sa stena, pa riba uzima nevoljno i sa zadrškom.Ali opet se može napecati dosta knezova,šparića, pirki itd. Da sam negde našao kozice (one skroz providne gde se oklop još nije formirao) da bi pecanje bilo dosta bolje.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice ostiju...super su , ali ima jos bolja stvar ... pogledaj ...

spearshaft.jpg

e to hoćemo da probamo ove godine !

Vezano za kozice...ima ih stvarno puno na Vathi plaži...ako budeš imao mogućnosti da ih tamo loviš , sigurna sam da ćeš imati punu koficu fenomenalnih mamaca !

Ajde nam malo opiši kako si lovio i na kojim plažama ?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nesto jedva uspeh da odgovorim, bas koci...eh, tehnika! :)

Htela sam da citiram Jecu/Batu i da kazem da znam da postoji takva radnja u Potosu, preko puta "El Greca" ...videla sam tamo mreze i udice, cini mi se...nisam razumela da li ste na tu radnju mislili.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Forum zeza...naravno da si u pravu Pef , kao i uvek !!! ( a posebno što nas kontaš , kad sam ja , a kad je on ! ) :cmok:

Tebe i ostale drugare ribare sa ove teme bih da ponudim konkretnim ....octopus carpaccio na naš način ( koga zanima recept ima )

img0602db.jpg

A tvoj gene ti poručuje sa kanabeta da te poziva da odete č's do podrumče po "ono" vino ! I kaže : " Dok se mi vrnemo Zoki i Jelena će da pristave astal i na astal ! ...a onda nek' te muž vrta kući ! "

Drugari lep provod i srećna vam Nova godina !

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine sam prvi put išao na Tasos(generalno i u Grčku) tako da baš i ne baratam sa imenima radnja i restorana...Mislim da je to ta radnja, nalazi se u ulici koja vodi od plaže ka nekom luna parku.

Lovio sam samo u Potosu...Kupio sam neki mali dečiji čamac, u njega natovarim ruksak,peškir,alat uđem na početku plaže u Potosu i onda plivam, razgledam i guram čamac.Pravac je uvek bio prema Astrisu, prolazim pored hotela Kamari beach i Atrium(tu baš i nema nešto interesantno pošto je nabacan pesak).

Pravi ribolov kreće tek kada se savije iza onog špica gde se zavržava plaža u Potosu (San Antonio)...Što se više udaljavaš sve su bolji tereni.Ima i nekoliko lepih divljih plaža za predah.

Što se tiče kozica pošto ja nisam naleteo ni na jednu(a poneo sam i meredov da ih skupljam), nešto se tripujem da možda ih u to vreme kad sam ja bio i nema (kraj juna)...Možda se mreste a da se ova male, providne javljaju tek kasnije.

Ja sam na kozice i morskog crva pecao još kao klinac na hrvatskom primorju i to su dva mamka neprevaziđena.E sad, pošto smo mi tamo imali vikendicu, ja sam ostajao po tri meseca pa sam sigurno potrefio i perod ka su se pojavljivale.Ovo nagađam ali možda ima istine.

Jedino žalim što nisam klepio neku sipu, kad njih loviš ostima to je pravi doživljaj.No ,ne žalim naronio sam ko nikada u životu i stvarno uživao u Tasosu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baš mi je drago da ti svidelo podmorje Tasosa ! Svaka čast druže ! Ove godine ti želimo još bolji ulov ! Bistro !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je ovaj rad http://www.youtube.com/watch?v=B9AjwHztSt8...Mora da je odlično, liči mi na našu vojvođansku švarglu.

Ja spremam nešto jednostavnije.Hoba odleži jedan dan u zamrzivaču da omekša(ne praktikujem lupanje o stenu), zatim kuvam sa lovorovim listom...Kad je kuvana isitim je i prodinstam na kombinaciji maslinovo ulje- beli luk - peršun.Može da se doda i bareni krompir i to je to.Čista klasika, ovo tvoje je već ozbiljno kuvanje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baš mi je drago da ti svidelo podmorje Tasosa ! Svaka čast druže ! Ove godine ti želimo još bolji ulov ! Bistro !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je moguce hobotnice uhvatiti golom rukom ili su suvise brze za to,i mogu li ti icim nauditi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da je moguće ! Ja sam ih tako isključivo i lovila dok me dragi nije opremio ! :dance:

Male ti u principu ne mogu ništa...malo se migolje i puste mastilo , ali ništa strašno !

Meni se desilo da me je prošle godine ( mojom nepažnjom !) ujela malo za dlan... Ima u podnožju pipaka , ispod glave usta u kojima se krije kljun - kao kod papagaja nešto. E,sad , kod većih hoba je i on veći , a tada naravno nisam imala rukavice , ostale na plaži i eto , desilo se ! Ništa strašno , podvodni suvenir ! :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice ostiju...super su , ali ima jos bolja stvar ... pogledaj ...

spearshaft.jpg

e to hoćemo da probamo ove godine !

Vezano za kozice...ima ih stvarno puno na Vathi plaži...ako budeš imao mogućnosti da ih tamo loviš , sigurna sam da ćeš imati punu koficu fenomenalnih mamaca !

Ajde nam malo opiši kako si lovio i na kojim plažama ?

Ovo isto od Ernesta za lov na hobe? Kako se ovo cudo zove? :) Te zastitne rukavice se kupuju gde? Rekoh ja,bolje da sacekam kurs za podvodni lov na Tasosu pa tek onda da imam pravo nesto da pitam... :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakav joj je ugriz?I meni je uvek malo frka kad mi se obmota oko ruke, ali na svu sreću nijedna me još nije ujela...Gledam da joj izvrnem glavu što pre i onda je gotova.

Ne bih nikom preporučio da hobotnice hvata rukama(opipavanjem u stenama, rupma itd), naročito ne na većim dubinama.Možeš lako da nabasaš na veći komad, koji može da te zadrži pod vodom i eto probleme...Mnogi su tako završili karijeru.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868477
    Ukupno poruka