seregig

Ribolov na Tasosu

211 poruka u ovoj temi

Ernest pravi izbor, i ja sam kod njega uzeo isto Cressi Apache ali 75, samo cu u GR da uzmem jacu gumu i druge osti. Kod njega sam uzeo i ostalu opremu, peraja, noz, disaljku, sledece godine uzimam i odelo i novu masku, samo da se dobro uvezbam ove godine. Stradace ribe u Potosu :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobra "pošta" za spearfishing na Tasosu :

Divlja Aliki uvala ; Trypiti plaža , Pefkari i naravno Kekes !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

LJudi kad vi idete na Tasos?Ja sam dole od 7-20 jula! Voleo bih da vas upoznam pa i da ronimo zajedno! :ziveli:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moki , mi ćemo se još načekati - naraditi do Tasosa ! Tamo smo od 05. - 26. 09.

Ali , slobodno pitaj sve šta te zanima...Ako znam odgovoriću vrlo rado ! Bata ti je kreativac sa kamerama , a ja sam zadužena za lov! Šalim se malo....oboje pecamo , ali samo ja ronim i društvo bi mi svakako prijalo ! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao drugari! Nisam nasao tako povoljnu pusku kao sto ste nasli vi! Poslao sam mail da mi oni preporuce nesto srednje a da nije skupo!Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znaš kako , oni su stvarno ok i sigurno će ti preporučiti najbolju za najmanje para....

E sad , sve zavisi šta loviš i kakva ti puška treba . Ja sam pristala na najjevtiniju varijantu , jer mi je to samo za sezonu - letovanje i ne treba mi za neke veće dubine , a ni za prevelike ribe , jer ih iskreno baš tako veeeelike i nisam viđala u priobalju Tasosa !

Duže puške sa više lastiša , koriste se za jače i dalje izbačaje strele , a samim tim i za ozbiljniji ribolov , tzv."čeka u plavom !"

Ovo je samo da vežbamo malo i da se nađe po koja riba na stolu tokom letovanja , jer hobe ionako lovim isključivo rukom !

Više preferiram kraće puške , a ova mi je baš ok ! Probaću , jedva čekam !

Imam i komprimirku , ali je jako stara - pokojni otac je još lovio sa njom...I ona je cressi. Ali kako je ni brat , ni ja nismo koristili godinama , mislim da joj je nephodan najpre jedan dobar servis i dijagnostika , pre nego je ponovo ponirem u more !

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo tako, nema ozbiljne ribe u priobalju ne samo Tasosa nego generalno. Mora se ici malo dalje camcem i mora se znati sastav dna tj konfiguracija. Ja sam uzeo malo vecu pusku 75 cm (za pojam spearfishing-a ultra mala) samo zato sto sam visi i sto idem malo dublje pa ne mogu ribi bas da pridjem na milimetar :). Sto se tice Ernesta nema greske, covek ti posalje cenovnik pa ti biraj, jeftinije neces naci budi siguran, to su realne cene dok ce te na obali odrati za nekog krsa od puske ili Mares u Bg... :)

Cressi Apache 45cm ti je najjeftinija varijanta i sasvim ok za pocetak. Takodje baci pogled na Salvi Mar pusku, takodje kod Ernesta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cressi Apache 45cm da probam prvo sa njom pa ako mi se svidi dogodine cu kupiti neku profi! Hvala na savetima DRUGARI!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nek je sa srećom drugar ! Sad smo svi naoružani , pa se nadam da će pasti koja oradica ili brancinče ! :pracka:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ajde da ne ponavljamo priču od prošle godine (Heavy)... odma' izveštaj od:

- Nemos

- dmikele

a Moki037 da mu je srećan put, da se super provede, napeca i izveštaj podnese!!!

BISTRO DRUGARI

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vazi drugari ! pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

dmikele ... tu li si negde... šta napravi... PROGOVORI SLIKO!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

Pisem sa zeninog naloga, da kazem posteno, skoro ocajan sam, u Potosu sam i ovde nema zive duse pod vodom, ne racunajuci one male ribice ostalog nista. Par igljuna i to kratkih. Sparova i jos nekih tu i tamo, ispod norme koja bi mi dozvolila da ih javno pokazem. Cipola NISTA, jedne nema. Toliko su me iznervirali da sam nekako i deo puske izgubio.

Nisam neki ko zna kakav ribolovac, ali sam neprijatno iznenadjen ili je to samo retka situacija ovih dana... videcemo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nanina , druže , mislim da je voda pretopla....A ne vredi da je tražiš u plićaku....( samo preko 5-6m ) dubine...

Probaj na Pefkari plaži , moj brat je pre 2 godine super lovio hobotnice ispod vidikovca oko stena , zatim Notos , ali levi deo gledano sa plaže ka vodi , probaj Aliki vetrovitu i naravno Atspas ! Posle 50m plićaka imaš sasvim pristojnu dubinu između 10-20m , a tamo bogami prošle godine u septembru bilo svačega . Većih ciplova , salpi , orada na prelazu pesak - kamen . Noću , ali ako nije pun mesec , probaj štapom sa obale , sa onog kamenog mola u Potosu da bacaš dubinca ka otvorenom moru , sa samog špica. Ako nemaš sardelu ( najbolja je ! ) može i parče lignje ili dagnja ( ali cela ) sa ljušturom - polurazbijena , orade i brancini je takvu vole !

Ja planiram ove godine da probam da nahranim lomljenim dagnjama "mesto" , pa da se uveče oprobamo !

U svakom slučaju , ribe nikom ne duguješ - uživaj i bistro !!! ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Puno hvala na odgovoru i savetima.

Jeste, voda je kazu pretopla.

Mali dogadjaj od jutros.... Cerki sam jos u Beogradu obecao da cu je voditi na pecanje, i kako sam to pomenuo tako je postala neumorna. Inace ima 4 godine i neverovatna je, treba je zadrzati da ne napravi neko cudo. Elem... Budi me oko 7 po Grckom (6 po nasem) sunce jos ni propisno nije obasjalo, tata ustaj idemo da pecamo... ajoj... obecanje ispunjenje. Dok sam malo se razmrdao umesim ja po receptu brasno i jaja sa malo ulja ali u to dodam i toping sira (onaj zuti u listovima po 10 komada, naravno dodam jedan).

Na 3m pecaljku udicu i plovak caskom namontiram i eto nas na doku za 5 minuta.

Gledam u vodu nista ne vidim, rano mi a umoran od ronjenja (nema se bas kondicije)... bacam sitne kuglice kao primamu i krecu da se skupljaju sitne ribe... odlicno, bitno je da ona nesto ulovi. Nije bitno ni sta ni kako ni koliko, vec da stapom izvuce ribu na suvo. Prvo zabacivanje, uz malo objasnjenje, kazem kad potone plovak digni stap... cima, dize, neka sica se otkaci na 15cm iznad vode. Uuuuu super mislim, eto nama zanimacije bice nesto i za nju.

Drugi zabacaj posle 5 sekundi ode plovak, dizemo stap kad ono salpa, lepa ni mala ni velika, onako... 15-tak cm. Sjajno! Cerka skace i vristi od srece, trci oko ribice a ja samo gledam da mi ne uleti u vodu (cerka naravno). Skidam je lepo se zakacila, punim bocu od 6L rose sa morskom vodom i eto, prodje malo na tesno kroz otvor od flase unutra.

Spremam ja da bacimo jos koju, cerka dize balon od vode i krece ka smestaju, kaze gotovo pecanje ona je upecala ribicu, zvace je Bibi a ja sebi da upecam drugu ako mi treba. Ahahahahaha... Pet minuta trajalo ubedjivanje i na kraju spakovasmo se i krenusmo put smestaja.

Bibi je zivela sa nama do poslepodnevnih casova a onda smo je kolektivno pustili u more sa plaze.

Smorilo me jurenje svakih 15 minuta da dospem vode u balon,a i nju je interesovanje za novog ljubimca popustilo, pa je dala dozvolu da se vrati kuci :)

Bacao sam veceras malo varalicu ka ulazu u luku u Potosu, nista, mrka kapa, ali nisam ni gajio nade da ce nesto biti.

Evo sada je takvo nevreme i pljusak da ne znam ni sam kako ce sutra biti vreme. Grmi na sve strane.

Probacu na dubinac pa sta bude. Da li mozda znas kako se na grckom kaze sardela, da pokusam da je nadjem ujutro.

Jos jednom, puno HVALA !

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25997
    Ukupno tema
    867462
    Ukupno poruka