seregig

Ribolov na Tasosu

211 poruka u ovoj temi

Sta jos mogu da pecam tamo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ciplovi (na vasericu i jež na hleb ili na dubinca bez vaserice sa većim udicama u nizu), a pošto roniš pronađi na prelazima pesak / trava / stene ima zubatac, orada i mali gofovi (Alyki - divlja uvala)

evo još nekih videa, pa porazgledaj:

Video 1

Video 2

Video 3

Video 4

Video 5

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam sta da radim, da li da ponesem i tesku artiljeriju ali ne znam koju ribu smem da hvatam u ruke i koje nisu otrovne? To me je mnogo strah !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Tasosu se pazi ribe pauk. Dobra je za jelo, ali kad je upecaš budi pažljiv da te ne ubode i to se pazi i glave i peraja (posebno onog gornjeg, crnog). Nakon njenog uboda taj deo tela oko mesta uboda bude utrnut nekoliko sati, a pojedini ljudi dobiju i napad gušenja.

leshimi.jpg

Izmenjeno (mirarbi)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mirka ,svaka čast, baš smo tražili neku sliku za ribu pauka.

PROVERENI RECEPT (probao na svojoj koži Jelenin brat pre neku godinu):

Ubo se na peraje prilikom skidanja ribe sa udice i odjurio do lekara jer su bolovi bili nesnosni i ruka mu utrnula. U apoteci mu je Grk rekao da stavi prst u vruću vodu - toplu koliko može da izdrži. Vruća voda neutrališe otrov i širi kapilare jer sam otrov ribe pauk izaziva suženje kapilara - NIKAKO ne stavljati led ili nalivati hladnom vodom. BOL JE NESTALA NAKON DESETAK MINUTA !!!

Ipak se čuvajte i prihvatajte ribu hvataljkom, kleštima ili preko deblje krpe i pazite se leđnog peraja.

Dobro je znati :

Škarpina , pripada takođe porodici riba pauk i njena su leđna peraja takođe opasna , ali i nazubljene škrge , tako da je oprez neophodan prilikom prihvatanja ribe.

Ugor i murina , ( na Tasosu ih zovu zmerne i mugri ! ) takođe imaju po par redova oštrih zuba u vilici i zbog svoje prirode predatora i česte ishrane raznim ribama u njihovim vilicama dolazi do truljenja ostataka hrane , pa im je ugriz jako opasan.

Generalno , većina lepih na oko i ribica intenzivnih boja ima neki otrov u sebi...

Npr. riba klovn - "NEMO" koja živi po pravilu u okrilju morskih sasa , od rođenja prikuplja sasine otrove sa žarulja , tako da i ona pri dodiru golom rukom žari , baš kao vlasulja.

Što se tiče opreme i arsenala , to je baš individualno....Sve zavisi koliko vremena ostaješ na letovanju i koliko istog želiš-možeš da potrošiš na pecanje !

Ali u principu , ribolov na moru je zabava , jako lep sport i naravno sam po sebi nepredvidiv i interesantan ...bilo sa obale ili iz čamca , ili podvodni . Samo hrabro i bistro !

Mirka hvala još jednom ! :thankyou:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na savetima! Ako neko ima slike od tih riba opasnih neka ih stavi ovde da bih znao cim ih vidim na udici :udarac: da secem strunu ! Hvala drugari jos jednom! :kapetan:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne treba seć'... otpast će samo :hahaha:

Ma za slike - samo izgooglaj i pređi na prikaz slika - ima sve.

Ne opterećuj se na dnevnom svetlu - noću stižu strvine da love u plićaku i lukama.

Ronila sam pored njih i viđala, ih ali pravilo NE DIRAM TE - NE DIRAŠ ME (kao sa zmijama na kopnu)

BTW nema boljeg brodeta od onog sa ugorima!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inspirisao me je tata na ovo upozorenje. Juče se vratio sa Tasosa i kaže da ga je baš ta riba ubola i to na skroz glup način. Upecao je, oprezno skinuo udicu, odsekao joj glavu i onda kada je stavljao u mrežicu ona ga tako obezglavljena ubola u palac na ruci. Nije išao kod lekara, ali mu je 5 sati bila oduzeta cela ruka. Kaže da je bilo još pecaroša koje je ubola. Jedan je imao burniju reakciju (gušenje), pa je morao kod lekara.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo gore je stvarno proveren recept (in vivo)... ne želim nikome da se desi, ali samo da znate kako da odreagujete !!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja u petak idem u Potos bas i nosim artiljeriju i za obale i podvodno, prosle godine me nije htelo na stap ali sada sam nasao malo bolje savete. Podvodni cu prvi put probati i nadam se uspehu.

Mada ne ocekujem neke posebne primerke jer kako sam prosle godine pricao sa Grcima kazu da se nocu dosta ribe izlovi sa camaca i mreza pa da zato slabije ima sa obale ali videcemo. E da u Potosu ne racunajte da cete naci kvalitetan mamac, ako neko zna gde jos moze na Tasosu da se kupi neka javi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ponecu jedno dva varalicara i to je sve!Pa mogu montirati i na cek a moze i na vaser kuglu ! :kauboj:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo položaj dobrih prodavnica u Limenasu i Limenariji (Potos nismo baš pretresali, znamo samo za jednu radnjicu, ali ona prodaje samo opremu)

limenasmamci.png

limenariamamci.png

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na lokacijama, sa tim mamcima sam vodio vecu borbu prosle godine nego sa ribom. Nadam se da cu ovog leta imati vise uspeha. Gde su dobra mesta za podvodni ribolov?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imas li harpun? Ja razmisljam da ga kupim! Daj neki savet ako ga imas sta, koji, kakav gde kupiti?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi prve godine idemo sa podvodnom puškom. Cene u GR su slične kao i ovde.

Mi smo pazarili Cressi Apache 45 (49€) i osti dvodelne 140 cm (16,9€) od Ernest Posejdon 0638004583. Pozovi ili pošalji mail potraži kataloge i cenovnike - šalje robu na kuću.

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25997
    Ukupno tema
    867462
    Ukupno poruka