seregig

Ribolov na Tasosu

211 poruka u ovoj temi

Milance druze , ima toga još, ali čuvamo za zimske dane...

OK , ove godine sam donela kući samo 39 hoba preko 500gr, 6 komada od 2-3kg !

Kefalosa, tj.cipla od 600-700gr sam odmah spremila mom dragom Bakiju, jer svežija riba nije mogla da se nađe na trpezi, a crni rizoto, koji je probalo 9-oro dragih prijatelja...staviće vam Bata slikice ovih dana.... Još ne mogu da se priviknem na ovu jesenju klimu ! :'(

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo care ! :klanja::klanja: :klanja: Kao i svi plusići +++++++ dok mi ne dodele novu turu, juče istroših sve !

Svaka čast ! Majstor je majstor ! :cestitam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Majstor je majstor to stoji, ali ni šegrt nije za baciti :turista:105893590_Slika0413.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A iduće godine 'vake slike:

r7s4.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeeeee.....to mi daj..... :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Fantastično!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svaka cast i za lovce/ribolovce, i za snimatelja i za montazera! :):srce::srce: :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve mi je ovo lepo , imam samo jedno pitanje : "Kako ronite tako duboko a da nemate problema sa usima. Naime prosle godine sam fasovao upalu usiju i pola letovanje imao muke upravo sto sam ronio malo dublje ! Da li postoji neka zastita za usi i kolika je cena jedne puske kao vasa sto je ?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja imam isti problem sa usima! Mora da postoji neka zastita ! Javi ako saznas nesto! PozZ

A sto se tice puske imas od 50eura pa navise ali moj ti se savet pusku na potez sa gumom nemoj onu sa oprugom!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

'Problem sa ušima' imaju svi..taj 'problem' se resava tako sto morate raditi izjednacavanje pritiska, odnosno kad zaranjate morate na svaka otprilike 3 metra jednom rukom zacepiti nos i dunuti jako,dok god ne osetite da su vam se bubne opne pomerile...tada je doslo do izjednacenja pritiska u usima i bola vise nece biti...u pocetku to moze biti neprijatno ali verujte da to vremenom prelazi u rutinu

Pitanje za Batajelenu:na kojim plazama su tamanili ove silne hobe ...pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada sam bio na Kasandri bila je skola ronjenja ali za 75€ dobijes opremu i da zaronis tri puta na dubinu od 5 m . A celo prepodne je trajala teoretska obuka. Tako da sam ja i bez opreme ronio i ... Dobijem upalu usiju !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najpre veliki pozdrav svim drugarima i posebna zahvalnost Miri i Pef na lepim komentarima ! :thankyou:

Verujte da sam uživala , maksimalno ! :dance:

Guslar i Moki - u suštini vam je jako lepo objasnio Taksista kako se izjednačava pritisak i neutrališe bol u ušima .

Hvala Taksisti na tome ! :hello:

A što se hoba tiče....ima ih svuda generalno, samo treba malo pažljivije tražiti...

Aliki , Pefkari , Atspas , Notos plaža...eto to su recimo moji favoriti što se "pošta" za dobar lov hoba tiče .

A vezano za pritisak u ušima, mislim da na snimcima, posebno na ovom poslednjem na više kadrova ima baš snimak gde na svaka 2-3 metra dunem na nos i izjednačim pritisak...

Ovo i nisu neki duboki zaroni, ove godine sam uspela da bezbedno, bar za mene, siđem i na 12m. Sve je u principu stvar treninga.... i dužina apnee i tehnika zarona/izrona, ali je meni najbitnije da u svemu tome uživam i ronim rekreativno!

Zato samo opušteno i lagano ! Baš me raduje da se na ovoj temi javlja sve veći broj ljubitelja ovog fenomenalnog sporta !

Veliki pozdrav svima !

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868532
    Ukupno poruka