seregig

Ribolov na Tasosu

215 poruka u ovoj temi

Može da se hvata ako je manja i ako je spaziš na manjim dubinama.Nije preporučivo ako je veća i ako je vadiš sa većih dubina...Posebno vodi računa da ne zavlačiš ruku u rupe na većim dubinama, pošto lako može da te zadrži ispod vode a onda  sledi :pop:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 6 sati, Loshme10 je rekao/la:

Ovo je belouska(lat. Natrix natrix), potpuno je bezopasna i nema potrebe brinuti. Ne znam da li na Tasosu ima otrovnica, ali i ako ima, jako su male sanse da udju u more(jedino ako ih neko ubaci ili natera). Ja cu traziti zmije na Tasosu kad odemo 21.7. pa cu vas obavestiti ako nadjem neke otrovnice ;) Nego kazite mi jel hobotnica sme slobodno da se hvata rukama i kako? Ipak se mnogo bolje razumem u zmije :p

Bravo za ulov :klap:.

Ovo pitanje u vezi sa hobotnicom je i mene mučilo, pa smo od @jelenaibata dobili savet "za glavu i u zamrzivač na 24sata" . E, baš to "za glavu" nam je problem jer niko od nas dvoje neće da se usudi da se za nju i uhvati. Naiđoh na savet da se po vađenju na kratko spusti u posudu sa slatkom vodom, da brzo ugine, drugi da se zareže među oči, ili da se glava izvrne kao čarapa. Gledao sam kako se Grk bori sa jednim većim primerkom, ne mareći što mu se ova pipcima lepi za ruke. Prvo ju je par puta, svom snagom, zavrljačio o stenu, pa joj je dok je "ošamućena" prevrnuo šiju i brzo očistio to nešto što liči na stomak i creva. 

Ove godine (početkom maja, Kasandra, ali bliže otvorenom moru) nam je riba bolje radila od prošle godine. Pecanje sa stena. Bilo je različitih riba, od ciplića (koji su uvek bivali uhvaćeni na hleb), knez (koji nije birao hranu, i hvatao se i kad druga riba neće), a bilo je i lepih salpi. Sve sa najobičnijim kineskim tamičarcem od 4m sa buvljaka(onim težim od fiberglasa).

Od neobičnijih stvari ulovljena su i tri morska crva, za koje se ispostavilo da su otrovni http://www.njivice.co.rs/index.php/podvodni-svet/78-hermodice-carunculata--vatreni-crv

 Zmija je viđena na mestu gde joj kopno nije baš pristupačno. Plivala je, pa je zaronila, a ove ribice sa dna(sa slike), čim su je ugledale, pobegle su sve do jedne. Inače, na magistrali, na svako malo po neka "nepomenica" zgažena, ali oči u oči se nismo sretali.

Picture 159.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima :)

Dolazim na Tasos u Potos krajem Avgusta - pocetkom Septembra, dolazim prvi put pa me zanima ako neko moze da mi preporuci neka dobra mesta za podvodni ribolov, vise me zanimaju ribe nego hobotnice :) Inace sam pocetnik, pusku sam kupio prosle godine u Pefkohoriju, ali tamo nisam imao mnogo uspeha, posto nema zanimljivih mesta za ribolov.

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U samom Potosu ima  ove ribe, solidno se maskira u pesku i mislim da će poslužiti  kao dobar trening dok ne ovladaš dobro sa puškom.Gađaš je u pesku, pa ako i omašiš, nećeš oštetiti harpun.

DSCN0302.thumb.jpg.915454f9fe2281948acbb

Po priči najbolje mesto u okolini Potosa je greben obeležen sa zastavicama u Pefkariju.Predveče kad se šetamo kroz Pefkari, video sam da dosta ljudi roni na tom mestu.Moje neko iskustvo je da u okolini Potosa može da se naleti na ribe solidne veličine, e sad da li se može upucati, to je već neka druga priča.Mora se baš brzo reagovati-pojave se na trenutak i zbrišu(ovo važi za brancina, oradu).Najlakše ćeš gađati ciple koje  se kreću u jatima.Za gađanje je dobra i neka srebrna riba sa crnim štraftama (ima brčiće), koja stalno nešto kopa po pesku- ne znam naziv ali ima krupnih primeraka.

Ako želiš da loviš u samom Potosu gledaj da poraniš, posle bude kao u košnici.Ovako izgleda plaža oko osam sati kad ja "istrčavam na teren".DSCN0547.thumb.jpg.915f8c58be812aed6efcb

DSCN0546.thumb.jpg.450205df7f2d7f3ee0c6a 

 

 

Izmenjeno (MilanSl)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo da ponovimo gradivo... prevrtanje čarape i isterivanje đavola ... :djavolko:

 

i naravno... iglice

eto

Izmenjeno (jelenabata)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije naš fah, ali da doprinesemo temi, ulov sa Alikija

 

IMG_20160708_181142.jpg

Izmenjeno (WOB)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 7/8/2016 at 19:12, MilanSl je rekao/la:

U samom Potosu ima  ove ribe, solidno se maskira u pesku i mislim da će poslužiti  kao dobar trening dok ne ovladaš dobro sa puškom.Gađaš je u pesku, pa ako i omašiš, nećeš oštetiti harpun.

DSCN0302.thumb.jpg.915454f9fe2281948acbb

Po priči najbolje mesto u okolini Potosa je greben obeležen sa zastavicama u Pefkariju.Predveče kad se šetamo kroz Pefkari, video sam da dosta ljudi roni na tom mestu.Moje neko iskustvo je da u okolini Potosa može da se naleti na ribe solidne veličine, e sad da li se može upucati, to je već neka druga priča.Mora se baš brzo reagovati-pojave se na trenutak i zbrišu(ovo važi za brancina, oradu).Najlakše ćeš gađati ciple koje  se kreću u jatima.Za gađanje je dobra i neka srebrna riba sa crnim štraftama (ima brčiće), koja stalno nešto kopa po pesku- ne znam naziv ali ima krupnih primeraka.

Ako želiš da loviš u samom Potosu gledaj da poraniš, posle bude kao u košnici.Ovako izgleda plaža oko osam sati kad ja "istrčavam na teren".DSCN0547.thumb.jpg.915f8c58be812aed6efcb

DSCN0546.thumb.jpg.450205df7f2d7f3ee0c6a 

 

 

Hvala na savetima, ja obicno volim da odem negde oko 7 ako planiram da lovim, zbog guzve. A svakako dolazim sa kolima tako da mi nece biti problem da se ujutru odvezem do Pefkarija ili neke druge plaze. Ako jos neko ima neke savete neka pise :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedno pitanje, da li u Potosu postoji prodavnica opreme za podvodni ribolov? Posto ce mi verovatno trebati novi vrh za strelu i rola za namotavanje kanapa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima u Potosu prodavnica gde sam viđao da prodaju puške(trebalo bi da imaju i prateću opremu), mislim da je preko puta  ronilački klub.Pošto si motorizovan, mislim da je mnogo bolja prodavnica u Limenariji, zaboravio sam naziv ali se nalazi na samoj magistrali.Na ulazu u prodavnicu stoje neki krš štapovi za pecanje i kreme za sunačanje a unutra je već druga priča.Tu sam ja kupovao varke za lignje(idu i hobotnice, sipe) i neke žive mamke.Uzmi  ovo što pišem s rezervom, prošle godine nisam bio na Tasosu, pa je možda došlo do nekih promena.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Limenariji je to Mares prodavnica, ispred mostića sa desne strane na ulazu iz pravca Limenasa, a u Limenasu iznad crkve ima isto radnja sa mrzovoljnim prodavcem... ali...

Ako ste motorizovani kupujte u Kavali... parkirajte u luci prilikom dolaska (trajekti ređe idu, pa proverite polaske i voze vas u Prinos... odprilike isti trošak - ako idete na jug ostrva imate 50-ak km manje i dovoljno vremena da se odmorite od puta... oko 1 i po sat... sve u svemu gorivo/trajekt - neki € skuplje) u luci Kavale ima puno radnji (odmah preko puta) sve je jeftinije, možete da se cenkate i ulovite neku akciju... mulinele (čekrke za kanap) nećete naći nigde na Tasosu, ili će biti znatno skuplji!

Mi smo Rayo pušku od 110cm sa strelom od 1,3 i namotanim mulinelom sa 30m kanapa... skroz namontiranim sistemom dobili za 110€... na galamu - trajekt nam kreće za pola sata i ili daj ili se vidimo tek naredne godine... dečko se samo pogledao sa majkom i jurnuli su da motaju kanap i montiraju... :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav. Dajte neki savet za amatara pecarosa. U Potosu sam od Avgusta, pa bih nekada zabacio plovak i dubinac, pa mi treba samo savet za velicinu udice i na koji mamac? Jel moze nesto da se upeca za tiganj? Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na strani 13. kolega je sve lepo objasnio vezano za pecanje na dubinku.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U  Potosu  smo od  07.07. pa ako ima ribolovaca  zaineresovanih  za ribolov nek se javnu :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nešto od ovogodišnjeg ulova...

IMG_0685.JPG.9c6d6a747f238227a9a9e43a3a9

IMG_0687.JPG.5a75bd633a1d6cf2e92c78bbaae

IMG_0686.JPG.a662a67870ca193e540bc48e7dc

 

 

Izmenjeno (MilanSl)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svim ucesnicima.

Prosle godine sam bio u Potosu i odusevio se podvodnim svetom. Ulovih nekoliko riba na stap ali ono sto mi se posebno dopalo je podvodni ribolov. Tada sam se igrao sa kopljem i uspeo da uhvatim nekoliko riba na Aliki beach.

Ove godine cu ici ponovo, pa me zanima da li neko ima informacije u vezi sa licencom za podvodni ribolov. Misljenja na internetu su podeljena, neki kazu treba neki, kazu ne treba. Negde pise da non EU gradjani ne mogu da je izvade itd.

Cini mi se da ovde ima dosta ljudi koji su se oprobali u ovom sportu bas na Tassosu, pa bi mi znacile informacije iz prve ruke.

Srdacno hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka