seregig

Ribolov na Tasosu

215 poruka u ovoj temi

ko zna - zna :klap:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

auuu ovu temu tek sada vidim ... BRAVO za sve !!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 19.6.2014. at 20:16, jelenabata je rekao/la:

Hornet , pitao si za izvrtanje hobe...jako je jednostavno...onaj mali ventil, tik ispod glave , što liči na cevčicu, tj. jeste cevčica pomoću koje ona usisava vodu i kreće se je prvi orjentir...Elem, tu pored cevčice je spoj kože glave hobotnice i ostatka tela gde gurneš prst ili dva i prosto je preokreneš kao čarapu. Osim što se momentalno smiri pa je samim tim i lakše da je izneseš na obalu ili staviš u torbu ( savet koji sam svojevreno dobila od mog instruktora Slaveta ;) ) , vrlo je jednostavan zahtev za izvesti...Probaj i videćeš da nije komplikovano. 

Pozdrav za oboje, pregledali smo i isčitali celu temu o ribolovu na Tasosu. I baš je sjajno to što radite i aktivno uživate na moru. I mi (zato smo tim )po nekad volimo da pecamo sa obale na drugom delu Grčke - Halkidikiju. Jednom nam se desilo da naiđe hobotnica,  proboli smo je donjim delom štapa od suncobrana,ona se nesmetano pela do vrha a niko od nas nije imao smelosti da je dohvati, bolje da ne pričam kako smo joj došli glave. E, sad, vaše objašnjenje bi pomoglo, ali kako da znamo sa koje strane joj treba prići kod glave i gde zabosti prste i okrenuti je (spreda gde su oči ili pozadi). Da li je ona tada mrtva ili ne? Ako se ne izvrne glava, postoji li neki drugi način da se smiri? To za slučaj ako ove godine nešto takvo naiđe. 

Drugo pitanje bi bilo, pošto stalno ronite i razgledate podvodni svet, da li ste imali priliku da se susretnete sa morskom zmijom, da li imate saznanja da li su one opasne i otrovne? Mi smo ugledali jednu malu na površini, prosto nismo mogli da verujemo, probali smo da je štapom dodirnemo, ali je brzo nestala pod vodom...

Picture 448.jpg

Izmenjeno (besttim)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno ja ovo prvi put vidim u vodi na moru...

Lovio sam nesto ovako na slici al zmiju u vodi ja ne videh...bas sam iznenađen

IMG_5526.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To bi trebalo da je murina?Da li si spremao to za klopu i kakvog je ukusa?Nego jel neko naleteo na školjku pod nazivom prstac-mi smo to kao klinci skupljali čekićem, klinom i žicom (za iščačkavanje iz stene) .Mislim da za tu školjku postoji stroga zabrana, pošto za jedan ofrlji ručak moraš da polupaš 5m2 obale (ili neku stenu u vodi) :D...Ali kad je baciš na buzaru ukus je :ljubav::smorilo: .

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 2.4.2016. at 20:59, besttim je rekao/la:

Pozdrav za oboje, pregledali smo i isčitali celu temu o ribolovu na Tasosu. I baš je sjajno to što radite i aktivno uživate na moru. I mi (zato smo tim )po nekad volimo da pecamo sa obale na drugom delu Grčke - Halkidikiju. Jednom nam se desilo da naiđe hobotnica,  proboli smo je donjim delom štapa od suncobrana,ona se nesmetano pela do vrha a niko od nas nije imao smelosti da je dohvati, bolje da ne pričam kako smo joj došli glave. E, sad, vaše objašnjenje bi pomoglo, ali kako da znamo sa koje strane joj treba prići kod glave i gde zabosti prste i okrenuti je (spreda gde su oči ili pozadi). Da li je ona tada mrtva ili ne? Ako se ne izvrne glava, postoji li neki drugi način da se smiri? To za slučaj ako ove godine nešto takvo naiđe. 

Drugo pitanje bi bilo, pošto stalno ronite i razgledate podvodni svet, da li ste imali priliku da se susretnete sa morskom zmijom, da li imate saznanja da li su one opasne i otrovne? Mi smo ugledali jednu malu na površini, prosto nismo mogli da verujemo, probali smo da je štapom dodirnemo, ali je brzo nestala pod vodom...

Picture 448.jpg

Hvataj za glavu pa u zamrzivač na bar 24 sata, pa posle čisti

U 3.4.2016. at 8:41, Taksista je rekao/la:

Iskreno ja ovo prvi put vidim u vodi na moru...

Lovio sam nesto ovako na slici al zmiju u vodi ja ne videh...bas sam iznenađen

IMG_5526.JPG

Murina ili ugor... vrlo opasna (ume da dooobro ugrize)... pažljivo sa njom... nagazi glavu i kolji... grubo zvuči, ali tako je... brodet od njih je :zaljubiska:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:klap: Odličan ulov.Možeš komotno da ugovoriš sa  dva restorana da ih snabdevaš sa ribom-u svakom slučaju ova riba je daleko kvalitetnija od njihovih dopingovanih iz ribnjaka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 2.4.2016. at 20:59, besttim je rekao/la:

Drugo pitanje bi bilo, pošto stalno ronite i razgledate podvodni svet, da li ste imali priliku da se susretnete sa morskom zmijom, da li imate saznanja da li su one opasne i otrovne? Mi smo ugledali jednu malu na površini, prosto nismo mogli da verujemo, probali smo da je štapom dodirnemo, ali je brzo nestala pod vodom...

Picture 448.jpg

Ovo je belouska(lat. Natrix natrix), potpuno je bezopasna i nema potrebe brinuti. Ne znam da li na Tasosu ima otrovnica, ali i ako ima, jako su male sanse da udju u more(jedino ako ih neko ubaci ili natera). Ja cu traziti zmije na Tasosu kad odemo 21.7. pa cu vas obavestiti ako nadjem neke otrovnice ;) Nego kazite mi jel hobotnica sme slobodno da se hvata rukama i kako? Ipak se mnogo bolje razumem u zmije :p

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka