suki

Da li pozajmljujete stvari za putovanja?

78 poruka u ovoj temi

Jovanche, u pravi si.

Cak i ako nekome nesto pozajmite, pitanje je u kakvom ce vam se stanju ta ista stvar vratiti. Npr, ne mogu da odbijem kada mi neko zatrazi neku knjigu i kao po pravilu, redovno, dobijem je natrag u ruiniranom izdanju, kao da jedu burek dok citaju...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mada sam sto puta rekla da me je bas briga sta ce ko da kaze- nije tako! Za ovo mnogo godina koliko imam pozajmljivala sam ljudima sve i svasta ( od kupaceg kostima, na sta sam "povracala" od muke, preko aparata i knjiga...) Ali, ljudski bezobrazluk nema granica, pa ni kada su bliski ljudi u pitanju... Jednom mi se desilo da mi drugarica pola godine nije vracala pozajmljenu knjigu i kada sam je prilikom posete njenoj kuci ugledala na polici, probala sam da napravim geg u fazonu " E, pa evo moje knjige, bas sam zaboravila kome sam je dala!", a ona , mrtva hladna rece " nisam tu uzela od tebe", ja je bezobrazno izvadih i pogledah unutra ( pisala sam uvek na prvoj stranici svoje ime) i pokazah joj. Samo me je blagoteleci pogledala i slegnula ramenima! Ni "izvini" niti sta! O aparatima i kuhinjskim alatkama da ne pricam! Ista fora, Suki, kao onaj tvoj rodjak- ne treba joj da kupi! A sve zivo pozajmljuje!I cesto upropasti i tako ti vrati!

Zato sam postala teska stipsa, izvrdavam maksimalno!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od pre par godina,NISTA ne pozajmljujem.Mogu da dam(i to je retko) ali "vraticu ti,majke mi" vise ne prolazi.Bas me briga sta drugi misle ali posle gomile unistenih stvari,donela sam odluku.

U pocetku su svi bili sokirani i samo su se zgledali.Sada mi vise niko nista ne trazi! :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako se odlucim da dam onda to uradim za trajno, jednostavno se pozdravim sa tim stvarima, bolje nego da mi vracaju u rashodovanom stanju :unsure:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa zar je TO cilj pozajmljivanja? Zar pozajmiti i pokloniti nisu dva pojma? Ili se ti pojmovi "brkaju "prema potrebi i naivnosti lica od koga se pozajmljuje?

Rekoh vec, volim ljude, zelim da pomognem ( jer to je cilj pozajmljivanja- da pomognes tako sto ce neko KORISTITI nesto tvoje, da ne mora sve da kupi), ali ko zna koliko puta potvrdjenom istinom da ljudski bezobrazluk i nepostovanje DRUGOG i TUDJEG nema granica, pocinjem da posustajem...Sto je najgore i dalje osecam grizu savesti, kao da sam lopov... :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa zar je TO cilj pozajmljivanja? Zar pozajmiti i pokloniti nisu dva pojma? Ili se ti pojmovi "brkaju "prema potrebi i naivnosti lica od koga se pozajmljuje?

Rekoh vec, volim ljude, zelim da pomognem ( jer to je cilj pozajmljivanja- da pomognes tako sto ce neko KORISTITI nesto tvoje, da ne mora sve da kupi), ali ko zna koliko puta potvrdjenom istinom da ljudski bezobrazluk i nepostovanje DRUGOG i TUDJEG nema granica, pocinjem da posustajem...Sto je najgore i dalje osecam grizu savesti, kao da sam lopov... :stidljivko:

Vidis, vremenom sam shvatila da ti ljudi koji pozajmljuju od mene stvari,a ne vracaju dok im ja ne potrazim,( pa mi vrate u ishabanom stanju) imaju cilj, da mi nikad ne vrate. Iz tog razloga, ja KADA RESIM da dam stvar, onda se i pozdravim od nje, nekako mi je lakse da poklonim, nego da je vidim vracenu ishabanu, pa se jos naljutim. Ako necu da dam, jednostavno kazem ne.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja imam problem sa tim "ne" zato sto ga nikada ranije nisam koristila. Bilo bi mi neprijatno, vrpoljila bih se i osecala potrebu da se pravdam i objasnjavam, a to bas i nije normalno. Srecom, odavno nisam bila u prilici da mi se nesto vrednije trazi, znam samo da strepim kad se pojavi i naznaka da bi to moglo da se desi! Smesno mi je i to sto, po pravilu, ne pozajmljuju ljudi koji vode racuna o sebi i svojim stvarima, pedantni i oni od reci, vec, naprotiv-UVEK oni drugi! Ili tripujem? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja imam problem sa tim "ne" zato sto ga nikada ranije nisam koristila. Bilo bi mi neprijatno, vrpoljila bih se i osecala potrebu da se pravdam i objasnjavam, a to bas i nije normalno. Srecom, odavno nisam bila u prilici da mi se nesto vrednije trazi, znam samo da strepim kad se pojavi i naznaka da bi to moglo da se desi! Smesno mi je i to sto, po pravilu, ne pozajmljuju ljudi koji vode racuna o sebi i svojim stvarima, pedantni i oni od reci, vec, naprotiv-UVEK oni drugi! Ili tripujem? :)

Pedantan covek, pedantno i razmislja. To znaci, planira, kupuje, jednostavno i ima sve sto mu je potrebno. Posto je i sam takav on ne zeli da pozajmi nesto i da ne daj boze slucajno pokida i sl. Zato oni koji su manje takvi i kojih ne dotice emocija zvana stid, cesto pozajmljuju (citaj otimaju) pa sto bih onda bio problem reci NE, za svoju stvar .

Stideti se pred bestidnikom, ne razumem!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Apsolutno si u pravu.To ti je odlican razlog da kazes NE a da ti saves ostane mirna.

Prvi put ce ti biti nezgodno i jedva ces to reci a posle....opustencija! :) Samo kazes ne i tu se prica zavrsava!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskreno, pravim selekciju kod pozamljivanja.Najboljim prijateljima spremna sam pozajmiti stvari jer znam kakvi su i uvek cu dobiti stvari u stanju u kakvom sam ih dala. Isto tako, obzirom da sam meka srca :srce: spremna sam uvek pozajmiti nekome za koga znam da nije u prilici sebi kupiti, a da je jedva skupio parice za putovanje....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Morala sam da postavim ovu temu, jer me bas zanima :besan: Jedan nas rodjak, stalno nesto pozajmljuje. I nikad ne vraca, dok mu ti ne trazis. Sada mu trebaju kofer i digitalni aparat, jer ide u Italiju.Ranije je stalno pozajmljivao sve i svasta, dok mi se nije smucilo, jer mi je bilo totalno bezveze da ga vidjam u stvarima koje sam ja, mom muzu, kupila za rodjendan ili godisnjice. Onda mu je to moj muz nekako objasnio, a sad trazi torbe, aparate...Da ne bude zabune, nije on neki siromasan, ima super platu,samo nista nece da kupi. I kad ga nekad u sali pitamo sto ne kupi to sto je dosao da pozajmi, on kaze da mu ne treba?!!! On putuje sledece nedelje (naravno, nikom nije nista rekao ranije, a morao je da zna, do trenutka dok nije trazio da pozajmi) a ja sam se dogovorila sa drugaricom da idem da vidim njenu bebu i da se slikamo(nasim aparatom). Meni je nekako glupo da neko ko ide u Italiju, nema slike. A, da, jos ga je moj muz pitao, ako nam treba aparat, da li ce on sebi kupiti za put, a on je rekao da nece???!!! I tako, ja se na kraju, osecam neprijatno zato sto meni treba neka moja stvar.Ne razumem da covek koji ima 35 godina, super posao i platu, ne moze sebi da kupi sta mu treba.

A sto da kupi kad ima oko sebe Vas?!!!U sustini, ja rado pozajmljujem svoj fotoaparat, jer je stvarno odlican, i za one koji su zaljubljenici u fotografije, pravo je uzivanje nositi ga. Ja i nisam neki profi ''slikach'' pa mi drago da drugom ucinim. Inace, stalno smo se menjale drugarica i ja, pa cak i dan danas, stalno pozajmljujemo jedna drugoj sta god treba. Nisam se do sad susretala sa bezobrazlukom kakav ti opisujes, ali pretpostavljam da bi odreagovala adekvatno. Ako ta osoba moze da smisli razlog zasto da pozajmi, onda sigurno ja mogu jos bolji zasto da mu ne pozajmim :P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nista ne pozajmljujem. Ne znam odakle ideja ljudima da pozajme aparat, kameru, kofer?! Nije mi problem da kazem NE, asertivna sam i zasto bi me bio stid da ne pozajmim nesto je skupo, kvaliteno i sto ne znam u kakvom stanju ce biti vraceno ili cak ukradeno na plazi, zagubljeno? Vise ni knjige ne pozajmljujem, od kada mi ''drugarica'' nije 3 komada vratila i prestala iz istog razloga da komunicira sa mnom...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam pozajmljivala svasta svakome, ali sad bogami pravim selekciju. Pozajmili smo onaj kofer sto se kaci na krov automobilla, polomili nesto al ajde ti su jos i popravili. Rucni frizider sa onim uloscima sto se zaledjuju, sad imam frizider, al uloske moram da kupujem. Knjige ko zna koliko puta, vracene bile sa razlepljenim stranama i malo slane... Foto aparat i kameru ne dam nikome, iako nisu neki. Ne volim ni ja da uzmem od drugih, jednom sam nesto pozajmila pa se pokvarilo, htele sam da se ubijem, od tad nikad vise. Sta imam imam, sta ne mogu da kupim prezivim bez toga. A davala sam i suncobran, decije gumene camcice i sl. Ma postala sam cicija i dajem samo najbliskijim osobama, pa i ako nesto pokvare na njih se ne ljutim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nerado pozajmljujem stvari, a od drugih ne uzimam nikada jer ne želim da se desi da se nešto pokvari. Doduše, vrijednije stvari mi niko nije ni tražio, ali sa knjigama sam imao dosta negativnih iskustava, od toga da mi ih ne vrate pa do toga da ih vrate devastirane (jedna je drugarica čak prosula kisele krastavce na moju knjigu). Alergičan sam na bilo kakva oštećenja na knjigama jer svaka knjiga koju ja pročitam i dalje izgleda kao nova i želim da takva i ostane.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo pare.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25956
    Ukupno tema
    866001
    Ukupno poruka