suki

Da li pozajmljujete stvari za putovanja?

78 poruka u ovoj temi

Izgleda da svi imamo losa iskustva sa pozajmljivanjem stvari :) . Ja sam imala slicne situacije sa pozajmljivanjem knjiga.Pozajmim knjigu nekom,ili mi ne vrate uopste ili na silu kad ja krenem da podsecam,i to moram vise puta da naglasim,pozovem kao da je njihova knjiga a ne moja.Ajde mnoge sam i prezalila ali mi je najvise krivo bilo za jednu tj 2.Putovali smo pre par godina turisticki obilazili severnu nemacku.Ja volim kad putujem, da kupim one knjizice o gradu,istoriji pa dok obilazim nesto mi sami to tako citamo,ili kasnije a i volim to da mi ostane posle kao uspomena.I tako kupimo mi 2 o hanoveru i hamburgu,kad smo tamo bili,u nekim knjizarama,gore u nemackoj,bas su super bile sa puno informcija ne samo o istoriji nego svemu,mape sve....a nisu ni jeftine bile.I posle par meseci od naseg povratka dolazi rodjaka jedna ,putuje u nemacku,isto gore kao i mi,kod nekog pa je zanima sta da obidje...ja joj kazem za ove knjizice jer su stvarno korisne,ona me pita da ih ponese ja joj dala i kazem joj vratices mi kad dodjes. I tako vrati se ona posle par nedelja,ne spominje knjige nista,pravi se blesava. Prodje jos par meseci nema nista od mojih knjiga,vidim ja da ne vredi i direktno je pitam da li bi mogla da mi vrati jer eto imam tu kolekciju knjizica sa putovanja i bas su mi drage ne bih da ih izgubim i ona ce meni na to pa znas sta ja ih izgubila u autobusu ali i nisu bas ni bile od neke koristi,i kao nije neka steta za njih.Joj kako sam tad poludela.Jos sam ja ispala kriva sto se ljutim. Te dve knjizice nisam jos prezalila :D .U principu sad izbegavam da dajem stvari drugima jer ih ljudi uopste ne postuju i ne cuvaju kao svoje.Pa nek se ljuti ko hoce.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bas ne volim da pozajmljujem stvari. Nisam stipsa vec ne volim neprijatne situacije sa prijateljima-poznanicima.

Jednostavno ljudi ne vode dovoljno racuna o stvarima kao ja. Nisam opterecen stvarima, ali ne volim da vise puta dajem stvari za istu stvar.

Prosle godine sam kupio krovni kofer jer sad vozim manji auto, pa da ne pozajmljujem od kuma iako mi se sam ponudio.

Mnogo mi to opterecujuce iskreno. Uklapanje letovanja zbog kovera i sl.

Thule je bio preskup za kupiti, iznamljivanje nepotrebno mnogo pa sam kupio neki drugi kofer, dobio garanciju valjda 5 godina.

Sada samo pitaju da li mogu da racunaju na nas kofer za letovanje.

A traze sve. Lezaljke, suncobran sator... sve to kosta po 1500-2000din max, ali zasto kupovati kad ti treba 10 dana godisnje.

U mojoj okolini nema socijalno ugrozenih i samo je pitanje sta je kome prioritet.

Svojevremeno sam kupio neki ozonizator, Dobar, skup... Svi koristili, svi se setili da im je to potrebno. Sada neki chip kosta 90eur da se zameni i svima sam rekao. Svi se prave ludi. Izgleda da sam ja najveca budala. :)

Ako mi nesto stalno treba, necu pozajmljivati vec kupiti.

Na drugoj strani, prosle godine dolazi mi kum 10tak dana pred moj polazak, daje mi sator, kaze evo ti. Ja kazem imam, hvala.

A on, pa za ovog drugara sto idete zajedno... A vidi coveka 1x godisnje.

Niti je ko trazio niti pomenio. On je razmisljao da lik ima malo dete i da ce im dobro doci. Dobar covek, Ne znam iskreno kako treba i ko je u pravu.

Dajem ljudima i pozajmljujem samo ono sto im mogu oprostiti, izbegavam potecijalne neprijatne situacije jer sam ih imao dovoljno za 3 zivota.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam jednom pozajmio onaj rucni frizider od kuma, ma on mi sam nudio i napunio sa igrackama za plazu za moje dete :) Ja sam mu napunio sa pivom i cokoladama kada sam mu vratio. Te godine smo se jedva skrpili za letovanje i znacilo mi da ne dam 30 evra za frizider. Prosle godine sam kupio svoj.

Jednom sam pozamio, nevezano za temu inhalator za dete, jer se razbolela pa da vidimo kako to sta... sledeci put kada je rekla doktorka kupio sam svoj.

A na primer dao drugaru pumpicu dojenje koja kosta 50 evra, on da sestri, ova bog zna kome... pitao sam ga 10 puta da mi vrati...sad ce sad ce.. .na kraju sam mu rekao treba mi sutra da dam sestri... jedva je vratio, moram da pogledam da li radi. Bas bez veze, vise od mene ni kliker nece dobiti.

Bitno je vratiti na vreme, setiti se, ili ako unistis onda kupiti drugo! Burazer dao drugarici kofer ona ga pocepala, i lepo devojka kupila drugi, nema sta, korektno.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja uvijek pozajmim kabinski kofer koji je video celi svet od new yorka do tunisa grcke i evrope:) i cini mi se da zbog toga uvijek imamo svi srecu na putovanju. Zasto da mi lezi na ormanu :) kad moze nekom da koristi....

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne pozamljujem a sve što mi treba kupim...jel imam loša iskustva.Moju navigaciju za auto sam samo jednom koristio posle je išla iz ruke u ruku i došla do mene neispravna a pak jednom sam od komšije pozajmio malu neku brusilicu koja je posle par minuta izgorela pa sam morao da platim popravku više nego što košta nova..Tako da od tad imam stav da ne pozajmljujem .

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Više puta sam pozajmio prijateljima krovne nosače sa krovnim koferom.

krovni-kofer-nosac2.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Кофере, да. Јер, има људи који не путују кад и ми, а кофери су потрошна роба, ломе се и крљају. Поготово ручке и точкићи.

Иначе, узели смо у САД један нов, и успели су да га у повратку они бандити на аеродрому "Шипол" исцакају до те мере да испаде да смо бацили паре (мада, тамо у САД су јефтини).

А ако и скрљамо нечији позајмљен (нашом или туђом кривицом), купимо му други, нов. А ако се врати неоштећен, онда га оперемо и средимо, па тек онда вратимо.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nista ne pozajmljujem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I jas sam se nesto nervirala oko ovome. Pozajmila neke stvare tipa suncobran i lezaljke, to je zaista jeftino. Ali bar kad dodzu da ti vrate kako si im dao. Lezaljke su bile malo ostecene, ali ajde nema veze, nisu unistene bile, ali cador polomljen i ostavljen u hodniku u ulaz u kucu kao dzubre. Ja cekam nedelju dana da mi ga lepo vrate da ja najzad sama uzmem i vidim da je polomljen i dobijem komentar da sam ga ja vec tako dala! A ja dala lepo upakovan u svoju fabricku najlon futrolu sve fino, odlican suncobran koj nama vec 5 godine odlicno sluzio. Ok nije preskup 15eur ali nije fer, recimo da bi ga ubacila u auto i ponela sad ponovo na more ne bih znala da je polomljen i zasto bi ga uzela? :( A ja sam pozamljivala par puta rucni frizider i jedno kofer, vratila kako je bilo, ali sad sam resila da nista niti uzmem niti dam (jedino da je veliki izuzetak) i onda sad moram da kupim rucni frizider jer ne planiram da zajmim, hocu moj :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Треба вам нешто старо, нешто ново и нешто позајмљено...

И плаво.

:D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne pozajmljujem..

Use i u svoje kljuse..

Ranijih godina pozajmim foto aparat, i kao sto obicno bude sa tudjim stvarima zaboravim ga na krovu od auta, krenem i to je to..

Morao sam da kupim foto aparat nov, tako da.. Em sam pukao pare za nov aparat, em ga ja opet nisam imao:D

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Али си отворио могућност да сада позајмиш нов фото апарат. :D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Треба вам нешто старо, нешто ново и нешто позајмљено...

И плаво.

:D

Da li se ovo neko udaje,ili putuje?:neznam:

          :D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne tražim ništa, SVE što  mi treba kupim (u zavisnosti koliko imam love), ne pozajmljujem nikom ništa jer se već par puta desila situacija "izgubljeno, ukradeno ili samo se od sebe pokvarilo baš kad sam uzeo od tebe"

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 28.10.2015. at 21:12, Ramon je rekao/la:

Ne tražim ništa, SVE što  mi treba kupim (u zavisnosti koliko imam love), ne pozajmljujem nikom ništa jer se već par puta desila situacija "izgubljeno, ukradeno ili samo se od sebe pokvarilo baš kad sam uzeo od tebe"

 

Slazem se u potpunosti....kupi sta treba, za sta nemas, trpi i mirna Backa :D

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka