suki

Da li pozajmljujete stvari za putovanja?

78 poruka u ovoj temi

Morala sam da postavim ovu temu, jer me bas zanima :besan: Jedan nas rodjak, stalno nesto pozajmljuje. I nikad ne vraca, dok mu ti ne trazis. Sada mu trebaju kofer i digitalni aparat, jer ide u Italiju.Ranije je stalno pozajmljivao sve i svasta, dok mi se nije smucilo, jer mi je bilo totalno bezveze da ga vidjam u stvarima koje sam ja, mom muzu, kupila za rodjendan ili godisnjice. Onda mu je to moj muz nekako objasnio, a sad trazi torbe, aparate...Da ne bude zabune, nije on neki siromasan, ima super platu,samo nista nece da kupi. I kad ga nekad u sali pitamo sto ne kupi to sto je dosao da pozajmi, on kaze da mu ne treba?!!! On putuje sledece nedelje (naravno, nikom nije nista rekao ranije, a morao je da zna, do trenutka dok nije trazio da pozajmi) a ja sam se dogovorila sa drugaricom da idem da vidim njenu bebu i da se slikamo(nasim aparatom). Meni je nekako glupo da neko ko ide u Italiju, nema slike. A, da, jos ga je moj muz pitao, ako nam treba aparat, da li ce on sebi kupiti za put, a on je rekao da nece???!!! I tako, ja se na kraju, osecam neprijatno zato sto meni treba neka moja stvar.Ne razumem da covek koji ima 35 godina, super posao i platu, ne moze sebi da kupi sta mu treba.

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikada nisam nista pozajmila,uvek kupim sve sto mi treba.

Potpuno te razumem,jer se i meni desavaju takve situacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U principu ne pozajmljujem stvari,jedino gde napravim izuzetak je par bliskih prijatelja.Ipak to je samo kad dodje vreme godisnjih odmora(npr drugarica kad krene na more obavezno pozajmi masku za ronjenje i peraje),ali to su sitnice,i mislim da bi bilo glupo da kupuje nesto sto joj u stvari zatreba jednom godisnje na par dana.Sad to tipa koferi,i fotoaparati,to mi je vec bezveze,mislim da su to stvari koje uvek zatrebaju,i da je to nesto sto je potrebno.Osim toga ne praktikujem ni garderobu da pozajmljujem niti trazim isto.Ja da sam na tvom mestu,iskreno bi stavila tacku na to,ali na fin nacin,jer ako je rodjak u pitanju treba gledati da ga ne uvredis.Sve ima svoje granice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Morala sam da postavim ovu temu, jer sam se sinoc bas iznervirala. :besan: Jedan nas rodjak, po stoti put nesto pozajmljuje. I nikad nista ne vraca, dok mu ti ne trazis. Sada mu trebaju kofer i digitalni aparat, jer ide u Italiju,prvi put, sa firmom. Ranije je stalno pozajmljivao sve i svasta, dok meni nije pukao film, jer mi je bilo totalno bezveze da ga vidjam u stvarima koje sam ja, mom muzu, kupila za rodjendan ili godisnjice. Onda mu je to moj muz nekako objasnio, a on je presao na ranceve, torbe i sl. Da ne bude zabune, nije on neki siromasan, ima platu oko 2000E, samo je nevidjena stipsa, nista nece da kupi. I kad ga nekad u sali pitamo sto ne kupi to sto je dosao da pozajmi, on kaze da mu ne treba?!!! On putuje sledece nedelje (naravno, nikom nije nista rekao ranije, a morao je da zna, do trenutka dok nije trazio da pozajmi) a ja sam se dogovorila sa drugaricom da idem da vidim njenu bebu i da se slikamo(nasim aparatom). Muz mi je rekao sta je ovaj trazio, i meni je nekako glupo da sad neko ko ide u Italiju, nema slike. A, da, jos ga je moj muz pitao, ako nam treba aparat, da li ce on sebi kupiti za put, a on je rekao da nece???!!! I tako, ja se na kraju, osecam neprijatno zato sto meni treba neka moja stvar, koju sam ja birala i kupila! Ne razumem da covek koji ima 35 godina, super posao i platu, ne moze sebi da kupi sta mu treba, nego pozajmljuje kao najveci slepac!

Potpuno te razumem i znam kako se osecas .Negde do pocetka sankcija , kad sam vise spavala u inostranstvu nego u rodjenom krevetu , po mom povratku sa puta , cela familija i gomila ''prijatelja '' vise su bili u mom koferu razgledajuci sta sam im kupila , nego sto su se potrudili da mi bar prvo kafu skuvaju.

Pozajmljivali sta su hteli i bez pitanja ( i vracanja ), a sve su mogli i sami da kupe.

Naravno posle je doslo vreme '' imati pa nemati ''i tu se situacija drasticno iskristalisala.

E, al kad je opet dosla faza ''imati '', ja sam promenila stav prema takvim ''tzv'', mnogi su bili u soku i polako su nestali ,na moje zadovoljstvo.

Postoji takva ''fela''ljudi I NEMOJ DA TI BUDE ZAO DA IM KAZES NE , jer ih nece preterano pogoditi ali tebi ce biti mnogo lakse vremenom kad se izvezbas , jer ces shvatiti da si nesto uradila ZA sebe .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Složila bih se sa Kondukterkom, lepo kažeš -izvini ne mogu da ti pozajmim, meni je potreban- i to bez ikakvog blama i ustručavanja, a pogotovo bez ikakvih dodatnih obrazloženja tipa zašto ti je on potreban i kako ćeš ga ti u tom periodu koristiti, pa to je tvoj fotoaparat i nemaš ti šta njemu da se opravdavaš... u suprotnom dolaziće ceo život kod tebe (sam reče da i ne planira da ga kupi, sem ako ga ne osvoji kod nas na fototuri) a vrlo je moguće da se okomi i na još neke stvari iz tvoje kuće... i što reče Kondukterka nećeš ga preterano ni pogoditi ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Reci mu da slika mobilnim !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma samo mu reci DA SE SLIKA :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne razumem da covek koji ima 35 godina, super posao i platu, ne moze sebi da kupi sta mu treba.

Ja ne razumem da si ti posvetila toliko svog slobodnog vremena (ukljčujući i ovaj post) razmišljanjem na ovu temu. Sa takvim pojavam valjda treba da se raščisti u teenage periodu. A ukoliko je još slučaj ne materijalne nemoći već čistog bezobrazluka, onda je tek zadovoljstvo reći NE. Ako to već nije urodjeno čoveku, ume da bude problem samo prvi put, posle već prerasta u zadovoljstvo. Jer jedna je stvar dati nešto, ALI treba izaći posle na kraj sa nerviranjem - zašto sam to opet uradio i zašto me pravi na budalu?! Ili sutra TEBI treba nešto, stvar ili usluga, i kada te upravo takvi ljudi po pravilu bez ikakvog problema odbiju...

nb: da ne pomislite da sam cicija - imam prijatelje kojima bih dao i dajem sve, ali to ovde očigledno nije slučaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Foto-aperat ne bih nikom dao! Kofer još i da,ali zavisi kome! :) Na vreme sam dao do znanja ta može a šta ne! Mada se NE odnosi uglavnom na tehničke uređaje!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako njemu nije zao da nema slike iz Italije zasto bi se ti puno sekirala oko toga!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Reci tvom rodjaku da ima jedan dobar sajt vezan za putovanja, pa neka ga malo poseti i pročita ovu temu, ako ti je već neprijatno da mu kažeš.

Neka pozajmi od nekog sa lokaliteta. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako njemu nije zao da nema slike iz Italije zasto bi se ti puno sekirala oko toga!

Upravo tako!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, totalno ste u pravu, da je bas moj rodjak, mislim da bih to lakse resila. Ovako se osecas glupo, kao sve si ti vestica. A i ti rodjaci su lukavi, kada si u braku, uvek se obracaju samo njihovoj strani, pa posle kao, vidi ti sa njom. I ako je odgovor ne, znaci ona je tako rekla. A Nikola je apsolutno u pravu kada kaze da te takvi ljudi prvi otkace, kada tebi nesto zatreba. A ni ja ne volim da pozajmljujem tehnicke stvari, jer mi se vec par puta desilo da nesto ispadne. Tako sam davno, pozajmila super drugarici potpuno nov aparat, jos ga ni ja nisam bila koristila, i ona mrtva hladna kada sam joj trazila da mi vrati(najvise mrzim kada trazim svoje stvari), kao ne moze da ga nadje i donese mi neki razdrndani od njenog zeta, kao pa sta, to je sve isto, aparat. Ma, u sustini sam se iznervirala, jer me nerviraju ljudi kojima i kad kazes da ne volis neke stvari da dajes, oni opet traze, kao da nista nisi ni rekao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Morala sam da postavim ovu temu, jer me bas zanima :besan: Jedan nas rodjak, stalno nesto pozajmljuje. I nikad ne vraca, dok mu ti ne trazis. Sada mu trebaju kofer i digitalni aparat, jer ide u Italiju.Ranije je stalno pozajmljivao sve i svasta, dok mi se nije smucilo, jer mi je bilo totalno bezveze da ga vidjam u stvarima koje sam ja, mom muzu, kupila za rodjendan ili godisnjice. Onda mu je to moj muz nekako objasnio, a sad trazi torbe, aparate...Da ne bude zabune, nije on neki siromasan, ima super platu,samo nista nece da kupi. I kad ga nekad u sali pitamo sto ne kupi to sto je dosao da pozajmi, on kaze da mu ne treba?!!! On putuje sledece nedelje (naravno, nikom nije nista rekao ranije, a morao je da zna, do trenutka dok nije trazio da pozajmi) a ja sam se dogovorila sa drugaricom da idem da vidim njenu bebu i da se slikamo(nasim aparatom). Meni je nekako glupo da neko ko ide u Italiju, nema slike. A, da, jos ga je moj muz pitao, ako nam treba aparat, da li ce on sebi kupiti za put, a on je rekao da nece???!!! I tako, ja se na kraju, osecam neprijatno zato sto meni treba neka moja stvar.Ne razumem da covek koji ima 35 godina, super posao i platu, ne moze sebi da kupi sta mu treba.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... da je bas moj rodjak, mislim da bih to lakse resila. Ovako se osecas glupo, kao sve si ti vestica. A i ti rodjaci su lukavi, kada si u braku, uvek se obracaju samo njihovoj strani, pa posle kao, vidi ti sa njom. I ako je odgovor ne, znaci ona je tako rekla. ...

Ovo je najgora situacija, ali u tom slucaju tebi je savest cista, zar ne?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka