kristinabl

Hotel Sun&Sea, Hurgada iskustva

375 poruka u ovoj temi

Da li neko zna dali u hotelu Sun&SEa ima prostorija za odlaganje kofera?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koferi se predaju u jedan deo na recepciji i tamo ih čuvaju. U toku dana možete iz njih vaditi stvari.

Mi smo bili u hotelu Sun&Sea 2008 godine preko Kontikija. Bio je to aranžman Kairo-Hurgada.

Hotelska zgrada sa ulice je staro zdanje, a iza nje desno i pravo su nove zgrade hotela. Uglavnom sve sobe gledaju na bazene, a samo neke i na more. Treba izbegavati sobe u starom delu koje gledaju na ulicu, zbog buke.

Mi smo imali sobu (apartman od dve ogromne sobe i sa kuhinjom) na prvom spratu stare zgrade. Malo su se osećali mirisi iz kuhinje i čuo se naš klimatizer koji je bio okačen spolja na zid. Medjutim, ništa od toga nam nije previše smetalo, jer smo u sobi malo boravili. Kreveti su standardne veličine za jednu osobu. Dakle imali smo spavaću sobu sa dva kreveta, dnevnu sobu sa trosedom i dve fotelje, kuhinju sa frižiderom, rešoom visećim elementima i posudjem, kupatilo i komotnu terasu.

Naši prijatelji su bili u sobi sa dva (malo šira) kreveta sa terasom u novom delu.

I kod nas i kod njih je bilo buba, pa smo prvi dan sve našpricali i posle bili mirni. Mi uvek (i u hotele sa 5*) nosimo Raid sprej i našpricamo prvo jutro. Komaraca ima.

Bazeni su mali, ali veoma interesantni. U bašti su palme i rascvetane bugenvilije i drugo cveće. Uvek ima slobodnih ležaljki. Konobari donose piće, po porudžbini.

U prizemlju je restoran, delom unutra, delom spolja nadkriveno. Uveče je sa leve strane neki put bila animatorsla zabava i služilo se piće.

Plaža je odmah preko puta hotela, predje se uska, ali prometna ulica. Sama plaža je širine oko 20-25 m a od ulaza u plažu do mora ima oko 50 m. Tu je sa leve strane mali prostor sa stolovima i može se popiti piće, a sa desne strane nekoliko kioska za iznajmljivanje čamaca, opreme i organizaciju nekih izleta. U nastavku su suncobrani i ležaljke. Ulaz u more sa leve strane uz betonski molo je sasvim zgodan pesak sa malo šljunka, a sa desne strane je kamenit. Dubina za plivanje je relativno brzo. Deca sasvim lepo mogu da se igraju na pesku i u plićaku. Plaža, i levo i desno ima veštačku ogradu pa deluje zatvoreno. Desno je hotel Sunrise Holidays Resort, a levo ogromna privatna plaža. Na našoj plaži može se lepo roniti, podvodni svet je divan. Sve je to ISTO crveno more!

Hrana u hotelu je dobra. Morate tražiti da vam daju meso koje se seče, a sve ostalo sami sipate. Hrana je standardno raznovrsna i ima je dovoljno.

Prednost hotela je njegov položaj. On je izmedju novog dela (Memse) i praktično na početku Sakale. U Memsu morate ići taksijem (oko 5 funti), a u Sakalu idete divnim šetalištem uz more peške. Odmah počinju radnjice, apoteka i restorani. Blizu je i čuvena radnja sa fiksnim cenama (Abu Ashara), KFC...

Na 50m je kafanica "Retro" gde je besplatan Wi-Fi.

PS:

Slike koje su postavljene dva posta ispred jeste hotel Sun&Sea ali NIJE PLAŽA. To je, verovatno, neka plaža na koju je išao Pedjolino i na koju se sigurno ulaz plaća.

Izmenjeno (dujaspasa)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PS:

Slike koje su postavljene dva posta ispred jeste hotel Sun&Sea ali NIJE PLAŽA. To je, verovatno, neka plaža na koju je išao Pedjolino i na koju se sigurno ulaz plaća.

To je ostrvo Giftun
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нашу понуду за овај хотел можете погледати ОВДЕ.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za koliko je povecana cena u odnosu na 2009-u godinu?

Ja koliko se sećam za kraj avgusta 2009 preko Spirit Travel je bio aranžman za 15 dana oko 280 ili 290 €,ne secam se više :)

Sad vidim za isto vreme boravka da je 355€..voleo bih da mi neko napiše da nisam u pravu..tada je hotel imao 3* a sada 2*

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jos 2006 godine je preko spirita bilo oko 350 eura za 11 dana za sun i sea i tad je jos bilo kao ili 2 ili 3 zvezdice, kako na kom sajtu, ne znam koja je fora sa tim zvezdicama...ja idem u sun i sea u septembru ponovo pa cu videti da li je propao hotel :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da,ma moguće je i da sam toliko zaboravio pa da je 15 dana bilo 379 €,tako nesto :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li je neko skoro bio u ovom hotelu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obzirom da ima malo fotografija iz ovog hotela ja sam izvadila neke iz arhive...

Soba, tj apartman u starom delu hotela je imao trpezariju,

tmpimg201310030508142349.jpg

spavaću sobu

tmpimg20131003045526-252.jpg

kuhinjicu

tmpimg201310030506505772.jpg

i terasu sa pogledom na bazene.

tmpimg20131003050535-918.jpg

Stari deo hotela, u kom smo mi bili na prvom spratu, u prizemlju ima restoran, a sa ulice recepciju.

tmpimg201310030452222043.jpg

U novom delu su sobe sa kupatilom...

tmpimg201310030453571130.jpg

Sve je u divnom cveću.

tmpimg201310030502221538.jpg

Bazeni su kao neke kaskade i ima ih tri. Okolo su ležaljke i suncobrani. Kelneri donise piće.

tmpimg201310030500321940.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odmah preko puta hotela je ulaz u plažu. Ulica nije mnogo prometna.

Kad udjete na plažu sa desne strane su kiosci u kojima možete iznajmiti opremu za ronjenje, tu je i mala turistička agencija, tu možete dogovoriti izlete...

tmpimg201310030447541321.jpg

Sa leve strane je mali bar gde možete popiti bezalkiholno piće ispod nastrešnice.

tmpimg20131003044951-572.jpg

Na plži su suncobrani i ležaljke.

tmpimg20131003045640-135.jpg

Ulaz u more je šljunkovit ali postoji jedan peščani prolaz u dubinu.

Arapkinje se kupaju obučene baš kao evropljanke pre sto godina.

tmpimg20131003045939-197.jpg

Kad smo išli na izlet na obližnje ostrvce snimili smo našu malu plažu. Pravo, crvene boje, je hotel Sun&Sea, a levo je hotel Sunrise Holidays Resort 5*.

tmpimg201310030450511333.jpg

Eto, toliko o ovom skromnom hotelu. Može se zaključiti da je on sasvim ok za one koji ne traže "dlaku u jajetu" i više vole da daju pare na izlete ili neka druga zadovoljstva ili jednostavno nemaju novca za luksuz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puno hvala Dujo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala sto si me malo podsetila dujaspasa :) ...preporucila bih ovaj hotel svima koji nisu u mogucnosti da letuju u nekom luksuznijem hotelu...bolji je recimo od rome i od hotela u njegovom rangu u hurgadi.U magic lamp agenciji na plazi je radio serif ali kada smo se poslednji put dopisivali,rekao je da je promenio agenciju ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
img-1.jpgimg.jpg Izmenjeno (Serafim)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gornje dve slike slikane pred zoru u oktobru 2009

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da. Plaža je često bila prljava, tj doplivavali su razni sadržaji. Plaža je uska i prilično uvučena i talasići i morske struje tome doprinise. Retko smo vidjali nekog da čisti.

Medjutim, pre dve godine smo bili u Sunrise Holidays Resortu koji je odmah do plaže Sun&Sea hotela (znači isto more i isti talasići) ali oni stalno čiste. Eto to je, izmedju ostalog, razlika izmedju 3* i 5*. Evo kako to tamo izgleda...

tmpp20805461996381467.jpg

a te dve plaže deli samo niska pregrada! Iza onih suncobrana sa leve strane je plaža Sun&Sea hotela.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka