Hanna

Bodrum vs Alanja letovanje

46 poruka u ovoj temi

Dragi moji,

 

citam vec par dana na forumu o Turskoj vasa iskustva, stvarno puno znaci da na ovaj nacin razmenimo iskustva.

Ja imam pitanje - gde je bolje ici na letovanje- u Bodrum ili Alanju?

Volela bih mesto gde je lepa plaza, cisto more a i da ima neki ok nocni zivot.

Idem sa momkom, oboje imamo 26 god, nismo za neka ludovanja i napijanja do rane zore, ali nismo ni za sedenje u hotelu.

Takodje bi mi znacilo da mi je hotel relativno blizu grada i plaze, ne volim neku izolaciju.

U Marmarisu sam vec bila, ako nekome treba savet tu sam.

Takodje, ako nekoga zanima i Malta, slobodno pitajte.

 

HVALA UNAPRED!

ANA

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo prosle godine u Alanji,a pre toga u Kusadasiju i Marmarisu.Alanja je definitivno pravi izbor.Dosta smo upoznali nasih ljudi koji su letovali sa nama u Alanji ,a pre toga su bili u Bodrumu za koji su rekli da im je i Marmaris daleko bolji,a kamoli Alanja.Ja ti mogu pomoci i dati savet za ovo mesto,a po mnogo cemu mislim da je to i najbolje letovaliste u Turskoj koje pruza sve na jednom mestu,znaci prelepe kilometarske pescane plaze sa cistim morem,a opet urbanizovan i prelep grad sa mnostvo trznih centara,restorana,klubova i diskoteka,prodavnica,setalista,2 aqua parka,puno prelepih parkova,fontane,prelepom prirodom,borova suma,drveca fikusa i hibiskusa,reka Dim Caj,vodopadi,pecine,greben koji deli grad,i fenomenalni fakultativni izleti(ne propustiti rafting ako idete).Jednom recju ,mozete doziveti nezaboravno letovanje,a verujem da ce vam Alanja ostati zauvek u secanju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru.

Evo kakav sam ja utisak stekla citajuci komentare ljudi ovde na forumu.

1. Bodrum - imam utisak da svi hvale provod, a retko ko hvali plaze i samo more. Gledajuci slike cini mi se da im nisu nesto plaze. Ako treba da se bira izmedju lepsih plaza i mora i izlazaka, biram prvo. Ipak se na more ide da se isplivamo i provedemo veliki deo dana na toj plazi, zato volim da je lepa.

2. Alanja - tu me jedino muce te STENE o kojima se prica da ih ima u vodi. Volim da plivam, idem u dubinu, ronim i zabrinula sam se kad sam procitala da su opasne kad su talasi.

Zanima me da li ih ima i na Kleopatrinoj plazi ili samo na toj drugoj?

Da li su stene pri ulasku u vodu ili ih ima i u samoj vodi? Ne bih volela da plivam, plivam pa tras u stenu!! To me bas plasi!

Molim sve one koji znaju vise da napisu.

HVALA PUNO

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Kleopatrinoj plazi nemas stena,sve je cist pesak,ona je nesto manja ali dovoljno velika da se ne guzvas na istoj i u samom moru,Alanja plaza na kojoj sam boravio u sklopu hotela Parador je fenomenalna.Kada mislimo na stene na Alanja plazi to su ti pre neke kamene ploce po kojima se hoda,a ne klasicne stene.Ima ih mestimicno ali uopste nisu opasne ,cak sta vise one su u komadu i prilicno su velike,po meni ima ih jedno 30 procenata na celoj plazi koja je duga oko 10 km,sve ostalo je pesak i predivno more,nama je bilo interesantnije na toj plazi,jer ima vise skoljki i ribica,a ako zelis i cistog peska i postepene dubine,tako da je lepo i za plivanje.Uopste se ne moras bojati ako odsednes u hotelu koji je na tom delu obale.Preporucujem hotel Parador ima lep i cist prilaz u more.2 lezaljke i suncobran su 2 e za citav dan.Sto se tice provoda i nocnog zivota tu nigde neces ostati uskracena u Turskoj,Od mesta do mesta u pitanju su nijanse.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na brzom odgovoru! Puno mi je pomoglo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja preporucujem Alanju,bez razmisljanja.Sto se tice nocnog zivota on u Alanji sigurno nije slabiji nego u Bodrumu a sto se tice plaza,mora,izleta tu je Alanja mnooogo bolja.Idite u Alanju,necete pogresiti!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVALA Deki011!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve to stene pominjete? :o Ja mrzim te stene i kamencine u vodi, o travuljini i algama i da ne govorim. :o Sta cu kad se toga stvarno bojim i ne volim da vidim. :( Dajte mi preporuku za bilo koje mesto i hotel samo da nema stena, trave i velikog kamenja. :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja jesam rekla da ima stena u vodi,ali to apsolutno ne znaci da ih ima na Kleopatrinoj plazi,i duz drugih plaza.Ja sam eto ima lose iskustvo sa plazom hotela Gold Safran,jer tamo bas i nisu kamene ploce,ima prilicno nezgodnih stena na koje sam se par puta izgrebala pri izlasku iz vode.Ipak kad smo bili u hotelu Katja bilo je sasvim ok za kupanje.Ima i tu stena,ali sa strane,ne tu gde je plaza,tako da je kupanje opusteno.Mislim da ne treba da te brine toliko,jer verujem da su ostale plaze ok.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u mestu pored Turske, Turgutreis, u hotelu Malama Beach, i moje zapazanje je katastrofalno!!!! Jedino dobro jeste sto je voda cista, ali zato ledena, prema tome nema opravdanja za visoku cenu smestaja u hotelu gde je sve prljavo i skuceno. Moje misljenje, idite na proverena mesta gde ste vec sami bili, ili neko vama bliznji, po mogucjstvu da nije Turska!!!!

Platili smo oko 650 evra po osobi avio prevoz i hotelski smestaj all inclusive, i 10 dana letovanja kukali, srecja dovoljno se volimo da nam nije bilo toliko odvratno!!!!

Pozdrav,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pretpostavljam da je u pitanju zapravo mesto pored Bodruma :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odluka je pala - ide se u Alanju krajem jula! Hvala svima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozz swima , owako malo sam gledala po 4umu vase utiske iz bodruma i alanje , i zelim owo leto da provedem u nekom od ta dwa mesta , e sad da li je bolje da idem u hotel Cesars 4* AL Bodrum tj Gumbet ili neki hotel u Alanji 4* AL a nema ih bash mnogo ,pa ako moze neko da mi preporuci ... hwala unapred

i da jel bio neko u turskoj preko Matico agencije ?

Izmenjeno (x_jana_x)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jana,

nemoj da se dvoumis,idi u Alanju.Bodrum jeste lep,super atmosfera itd ali plaza je slaba a Gumbet je za tri klase slabiji od Bodruma.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozz swima , owako malo sam gledala po 4umu vase utiske iz bodruma i alanje , i zelim owo leto da provedem u nekom od ta dwa mesta , e sad da li je bolje da idem u hotel Cesars 4* AL Bodrum tj Gumbet ili neki hotel u Alanji 4* AL a nema ih bash mnogo ,pa ako moze neko da mi preporuci ... hwala unapred

i da jel bio neko u turskoj preko Matico agencije ?

Ja sam bila preko Matica i apsolutno nemam ni jednu zamerku,pocevsi od dolaska na nas aerodrom,doceka na Antalijskom aerodromu,vodica,obavestenja...Sve u svemu bila sam i vise nego zadovoljna posebno vodicima(te godine su bile Sladja i Ivana),ali mislim da one vise ne rade.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka