tm011

Automom do Atosa

17 poruka u ovoj temi

Koji je najbolji put od centra Soluna do hotela Aristotelis na Athosu? D ali je bolje ići preko Poligyrosa ili Evzonijem pa na Stavros.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako si već u Solunu, bilje je preko Poligirosa.

Ja sam uvek išao preko Stavrosa, alimje put baš dosadan od kad se isključiš sa auto-puta.

Ove godine ću da posetim Cosmos i isključenje za Poligoros je odma iza njega

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Koji je najbolji put od centra Soluna do hotela Aristotelis na Athosu? D ali je bolje ići preko Poligyrosa ili Evzonijem pa na Stavros.

Pre dvo godine smo isli preko Stavrosa...Ove godine idemo opet u isti hotel i mislim da cemo istim putem. Zasto? Navigacija nas tuda vodila i ispostavilo se da je ok :) Ima jedno parce puta da ima krivina i spustanje ka obali ali nije strasno. Pristojan je put. 

Izmenjeno (dstefani)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam već na Atosu ali davne 2013 godine. Put jeste ok ali su mi poslednjih 20km bas presele od silnih krivina. Posle smo se vraćali preko Metagnatsija i Metarmofozisa , pa na  i ako nije bio auto-put bio je mnogo lakši za vožnju. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pre dvo godine smo isli preko Stavrosa...Ove godine idemo opet u isti hotel i mislim da cemo istim putem. Zasto? Navigacija nas tuda vodila i ispostavilo se da je ok :) Ima jedno parce puta da ima krivina i spustanje ka obali ali nije strasno. Pristojan je put. 

Ja uvek idem preko Dojrana, pa preko Soluna za Stavros (putem za Kavalu)! Put od Dojrana do Soluna (ne ulazi se u Solun) dobar,širok i uvek bez gužve! Od Stavrosa preko Olimpijade do Jerisosa i Uranopolisa!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja idem preko Dojran, pitanje je samo da li sa Ring roada ići na Egnatia-Odos (to je ta pravac preko Stvrosa i Olimpijade) ili ići kao na Halkidiki i na petlji kod Meditteran Cosmos-a skrenuti ka Poligirosa i izaći u Jerisos odozgo (tamo kod Lidla i Masutisa).

Ja sam išao sa Kasandre na Atos i poznajem taj put (od Poligirosa do Jerisosa). Razlika bi bila u delu puta od Soluna do Poligirosa, pošto sam se ja peo od Gerakinija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja bih tim putem išao. Krivine mi nisu problem jer sam zadnja dva puta prošao preko i popreko ceo Krf. Ali bih svratio prvo u Cosmos.

Kako stići do Dorijana?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Dojran ideš isto kao za Evzoni, samo što se isključiš pre poslednje naplatne rampe na novom delu autoputa, ba petlji Smokvica, prođeš kroz par sela (Marvinci i ne sećam se imena drugog), dođeš do Valandova i odatle do Dojrana.

Čuo sam se i sa drugarim koji često boravi na Amulikaniju i skoro je išao baš preko ovog outa o kom smo pisali, od Kosmosa ka Jerisosu. Kađe da je taj najbolji i da Amulikanci (od kojih većina zimi živi u Sokunu) koriste tak put.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre tri godine sam isao iz Cosmosa za Jerisos.

Kod Termi sam sišao sa autoputa i jednom delom sam pratio put za Poligiros, ali se nisam spustao skroz do Poligirosa, vec odvojio prema Ag.Prodromos i onda oko Lerigova (Arnee) spustio na put prema Gomatiju i Jerisosu. Oko Lerigova postoji nova obilaznica, tako da se ne mora spustati u selo - gradic.

Put je izvanredan, sirok, pregledan, prolazi kroz predivnu prirodu sa usputnim vidikovcima. Tada je bio skoro pust, neopterecen.

Izmenjeno (Dr.Agan)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, postoji i taj put, ide se kroz borovu šumu, preko Stagire. Lep je ako ne žuriš.

Ovaj prejo Poligirosa je dosta bolji, širi i brži, ali je predeo goletan dobrim delom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Beeblebrox, ne ide se do Stagire. Posle Arnee se spusta na put koji ide od Poligirosa.

Izmenjeno (Dr.Agan)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima još jedna Stagira (ne ona Aristotelova, gde je onaj naučni park), ali bidim da postoji i taj put koji ti pominješ (preko Megali Panahie, ako sam dobro shvatio), ali nisam tuda prošao.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oba puta su OK.
Onaj koji od Soluna vodi autoputem prema Kavali, pa iskljucenje za Asprovaltu/Stavros i onda putem za Uranopolis, koji meni malo lici na nekadasnji od Podgorice za Petrovac.

Onaj drugi preko Poligirosa, je onaj koji ja koristim, jer obicno pre odlaska u sobu ubijemo par sati u Solunu i onda mi je lakse magistralom preko Poligirosa, jer sam vec u Cosmosu kod iskljucenja za Terme.

Uvek idem radnim danom, pa nema nekog saobracaja, a ni put nije naporan.

Na izlazu iz Soluna prema Poligirosu (kod Nea Raidestos - ima semafor i neka skola, ako se dobro secam) sam skoro svaki  put naleteo na policiju sa radarom.
Tako da bar u tom delu obratite paznju na brzinu i ogranicenje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovo je korisna informacija (za radar).

I nemoj plašiti ljude koji će ići preko Asprovalte. Taj put jeste krivudav, ali je širok i nema ni približno visinske razlike kao onaj preko Virpazara pa na Petrovačke strane. Možda okoliš u nekim delovima, mada je meni ovaj grlki mnogo lepši. Ima i dosta borove šume, pa onaj deo u ilijanderima kod Kakova...

U svakom slučaji ja ću ovog puta od Kosmosa ka Poligirosu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Steta sto nema street view po tom delu, bas htedoh da se provozam :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka