gmilic

Putovanje u Istanbul - kovid potvrda za dete

8 poruka u ovoj temi

Išao bih porodično na putovanje autobusom u Instanbul sada u aprilu. Ja i supruga smo vakcinisaniu septebru sa po dve doze vakcine (ja Sinofarm, ona Fajzer), dete ima 13 godina i početkom februara je preležalo Covid. Kada sam zaključivao odsustvo iz škole tražio sam da mi se izda potvrda o preležanom covidu računajući da ćemo putovati. Čini mi se da nisu imali definisan formular koji se izdaje nego su mi izdali neku potvrdu za koju nisam siguran da je validna. Interesuje me da li ste dobijali potvrde o preležanoj bolesti i kako one izgledaju. U prilogu  šaljem od deteta pa mi recite da li je validna.

Potvrda o prelezanom Covidu.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jok...samo zvanična preko euprave. Koliko čujem od maja neće biti potrebno ništa. Za vašu informaciju prošle godine smo dva puta bili u Turskoj, u julu Antalija i septembru u Instanulu i niko nam nije ni pogledao papire.

Izmenjeno (drug_član)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je pozitivni test dobijen u akreditovanoj laboratoriji, podatak o njemu vidi se na sertifikatu euprave. To je to. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne moze dete da dobije sertifikat e-uprave. Imamo samo sa e-ydravlja pcr test koji je pozitivan. Takodje trebamo i kroz Bugarsku proci.

Izmenjeno (gmilic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Misterija rešena. Posle dosta pretraživanja na interneu slučajno sam nabasao na vest da za mlađe od 16 godina (pošto im nije moguće otvoriti nalog na e-upravi) digitalni zeleni sertifikat izdaje Pošta. Živela pošta. Niko živi ni iz agencije ni iz doma zdravlja nije mogao da mi da informaciju. Otišao sam do pošte sa svojom LK i pasošem deteta i za minut dobio dva papira (o testiranju i o preležanoj bolesti).

Dakle da zatvorim temu. Digitalni zeleni sertifikat ukoliko je lice mlađe od 16 godina nakon preležanog Covida dobija se na šalterima Pošte Srbije. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Turska je tu imala super fleksibilno resenje - Uz dva vakcinisana roditelja ,deci ispod 18 ne ttreba nista ?

A sto rekose vec gore, niko nikakve testove nije ni spomenuo ni na Bugarskoj ni na turskoj granici,a Kako vreme prolazi samo ce Jos vise popustati. 

Evo Bugarska danas ukinula sve i zvanicno ne traze  vise nista za ulazak

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ne moze dete da dobije sertifikat e-uprave. Imamo samo sa e-ydravlja pcr test koji je pozitivan. Takodje trebamo i kroz Bugarsku proci.

Dovoljan je taj pozitivan pcr, to ponesite

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka