Nikola S.

Rusi u Egiptu?

90 poruka u ovoj temi

po mogucstvu bi s nekim da se potuku ako moze,...

:)

Veran opis svega, slažem se u potpunosti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo u hotelu sea gull, naravno okruženi brdom rusa, poljaka i ostalih naroda istočnog bloka. Ne mogu da kažem ništa naročito loše što se tiče njihovog ponašanja, hranu su trpali, ali je uvek bilo u izobilju, u hotelu nije (bar za našeg boravka) bilo nekih pijanki ni velike buke. I sama imam dete, pa nisam ni primećivala ni male ruščiće. Na plaži su jedino pomerali ležaljke na sve strane, ali ni to mi nije nešto smetalo.

U poređenju sa prošlogodišnjim letovanjem i obiljem pijanih, bučnih i neotesanih engleza u Marmarisu, ovde nije bilo toliko prostakluka. Na plaži sam imala konflikt sa jednim necivilizovanim dancem i nevaspitanim sinom mu tinejdžerom, koji su mi se utrpali pod suncobran, dok sam bila sama na plaži,kada sam se pobunila bučno su me izvređali, sin me skoro opekao cigaretom i kasnije namerno udario ramenom u prolazu. Sa Rusima takvo iskustvo nisam imala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se... I ja uglavnom imam losa iskustva sa Englezima a imala sam i sa Nemcima, nikada sa Rusima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako ides sa muzem ili deckom, mozda ti veci problem budu Ruskinje nego Rusi ;)

jedine cure (žene) na plaži koje su nosile tange bile su ruskinje...a da se momci ne bi pomamili, one su ujedno i najdeblje žene na plaži...Kraj nas je ležala žena od nekih 150 kg, ok možda pretjerujem 170 kg :D , u tangama koje su se jedva nazirale, progutalo ih guza i salo... još se usudila komentirati da je bezobrazno što svi gledamo u nju.. horor

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jedine cure (žene) na plaži koje su nosile tange bile su ruskinje...a da se momci ne bi pomamili, one su ujedno i najdeblje žene na plaži...Kraj nas je ležala žena od nekih 150 kg, ok možda pretjerujem 170 kg biggrin.jpg , u tangama koje su se jedva nazirale, progutalo ih guza i salo... još se usudila komentirati da je bezobrazno što svi gledamo u nju.. horor

To nesto sto svi nazivamo Rusi su cak tvorevina koja je poreklom iz Poljske!!! pricaju ruski ali su mozda cak i poljaci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
biggrin.jpgHurgada 4.08-15.08 hotel Royal Palas: rusi vise nego mirni mada smo culi da je prethodna smena pravila velike probleme ali zato poljaci i posebno cesi su prica za sebe..Bar na plazi pocinje sa radom u 10h i odmah pocinju sa alkoholom,verujte te kombinacije koje oni prave nikad nisam cula na pr.:pivo sa tonikom i malo votke,viski sa pivom,pepsi sa pivom....Do podne svi su vec osamuceni.Sto se tice ponasanja u restoranu prvi dan smo samo uredno cekali red a kad smo videli njih kako idu preko reda primenili smo istu taktiku i zamislite oni se bunili...O tome koliko su bucni necu ni da pricam samo cu vam reci da smo svi po malo savladali ceski...
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne znam sta ljudima toliko smeta kod Rusa osim sto imaju novca. Poslednjih doina letujem po tzv. ruskim mestima i okruzena sam njima. Jedina bahatost (ako se tako moze nazvati) koju sam kod njih primetila je da trose mnogo vise novca nego ostali turisti. U sustini, ne znam zasto bi meni smetalo ako je neko lose gradjen i u tangama, to je licno njegova stvar.

Meni vise smetaku grozni Nemci i Englezi sa kojima ssam redovno imala konflikte. A inace, druzim se sa nekoliko turistickih vodicama i svi se posebno zale na Engleze koji se ponasaju bahato gde god se nalaze i u svakoj prilici. Sta reci o zemlji koja nece nacionalno da vrati zemlji kojoj i pripada (Egipat). A oni nisu usamljeni slucaj...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To nesto sto svi nazivamo Rusi su cak tvorevina koja je poreklom iz Poljske!!! pricaju ruski ali su mozda cak i poljaci

To nisu Poljaci vec su to Rusi koji zive u Poljskoj. To su oni koji su na granici.

A sto se tice Rusa ja zaista imam samo lose iskustvo. Slazem se sa svima koji su rekli da su bahati, neodgojeni, uvijek pjani i sl. Ne kazem da su Englezi i Njemci zlato ali Ruse niko nadmasiti ne moze.

Jedne godine u Turskoj lijepo sam cekala u redu za lubenicu nekih 10 minuta dok su se svi ispred mene Rusi namirili i ostalo je par losih komada. Uzimam ja hvataljku da uzmem tih par komadica i u tom momentu dolazi kuhar i kaze mi da hoce da zamjeni i stavi novu turu lubenice Ja se zahvalim i sacekam da covjek zamjeni pladanj i normalno i dalje drzeci hvataljku i u momentu kada pokusavam uhvatiti komad lubenice sa moje desne strane ulijece Ruskinja nekih 45 - 50 godina otima mi iz ruke hvataljku i trpa lubenicu. Ja sam od soka samo stajala i nisam uspjela rijec progovoriti. Kada je natrpala ogroman tanjir najboljih komada lubenice samo je bacila hvataljku medju ostatak. MZato Rusi ne hvala ako se mogu izbjeci onda svakako. Tu se desilo da su bili toliko pjani da su puzali po hotelu i liftovima, upadali pijani u bazen pa ih je neko morao spasavati i sl.

Drugo sto se desilo bilo je u Egiptu Hotel Steigenberger Al Dau Beach (5* kao tamo su malo recimo neki imucniji i kao kulturniji i sl.) elem kako hotel ima Lazy River koji se proteze cijelim dijelom gdje su bazeni i lezaljke i sl. dvoje Rusa u svojim 30 - 40 godinama su se hladno u 13:00 popodne u tom Lazy Riveru imali odnos, malo na brzinu valjda im bilo mrsko otici do sobe koja je taaaakoooo daleko, a hotel pun djece i sl. Na kraju krajeva ljudi prolaze pored ali oni brate nista.

Tako da zaista nemam lijepe rijeci za njih, iskreno sve najgore.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stoka je stoka, bez obzira na to da li je u pitanju ruska, nemačka, britanska, francuska, srpska ili eskimska stoka. Količina novca koju neko poseduje i lično vaspitanje nisu uvek u korelaciji. Osim toga, mesto gde se letuje, izbor hotela i propratni sadržaji takođe igraju ulogu u tome kakvi će biti gosti. Ukoliko je u pitanju neko jeftino mesto (ne mora da bude Egipat), gde ima jeftinog alkohola, diskoteka i mnoštvo sadržaja za mlade, lako se mogu očekivati horde pijanih klinaca iz Evrope, koji će se nalivati svim i svačim, ustajati u 15h i za doručak pojesti hamburger i malo piva.

Osim toga, socijalni slučajevi iz Evrope mogu da plate letovanje po mnogim destinacijama, a svoje stočno ponašanje će preneti i tamo. Da se razumemo - Engleska ili Nemačka nisu samo ono što vidimo kada prošetamo centrom nekog grada. I tamo postoji poluurbanizovana bulumenta koja živi po nekim selendrama ili prigradskim naseljima, koja se i kod kuće ponaša kao da živi u svinjcu, ali ne može baš uvek da se iskaže. Na primer - ako praviš preglasnu žurku, lomiš po stanu/lokalu, povraćaš na ulici, pojavi se obezbeđenje koje odmah pokaže vrata ili čika policajac koji u ruci nosi kaznu sa nekoliko nula u čvrstoj valuti i sve je sređeno. Osim toga, ako je cena krigle piva pet evra ili funti, ni "bogati" Evropljani neće popiti baš mnogo. Naprosto, poenta je u tome da tamo stoku umeju da donekle drže pod kontrolom.

S druge strane, Rusija jeste cirkus od države, mada bi trebalo uzeti u obzir i činjenicu da njih ima oko 150 miliona i da su često najbrojniji turisti. Britanaca ima oko 60 miliona, Nemaca osamdesetak, pa ih je čak i zajedno manje od Rusa. Pretpostavimo da samo 10% stanovništva putuje na letnji odmor, i eto nam cifre čijih ćemo turista videti najviše. Upravo zbog te brojnosti nam se čini da najčešće Rusi prave gluposti, jer ukoliko je u hotelu 200 Rusa i npr. 70 Nemaca, veća je verovatnoća da će ruska stoka biti najprimetnija. Ukoliko zamenimo ove cifre bilo kojim drugim narodima, druga vrsta stoke bi bila u prvom planu. Ne verujem da su Rusi bolji i gori od bilo kojih drugih turista, već samo da je zbog brojnosti njihova stoka najupadljivija. Među Rusima svakako ima mnogo dobrih, kulturnih, obrazovanih i poštenih ljudi, ali zbog sopstvene stoke ostaju neprimetni.

Srećom u hotelu gde sam letovao nijedna grupa se nije ponašala kao stoka. Došli ljudi da se odmore i to je to. Naravno, van hotela se mogla videti stoka iz raznih zemalja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NeTom-Fantasticno sadrzajan i lepo napisan post :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja lično nisam imao, tamo gde sam odsedao, neka posebno negativna iskustva sa razularenim stranim turistima. Meni lično se najmanje sviđalo ponašanje Engleza i Rusa i to baš tim redom. Ovo moram da priznam iako sam pomalo rusofil. Naravno da budale možete naći iz svih delova sveta, ali mislim da se Englezi i Rusi baš izdvajaju. Ne Tom je u svom postu to lepo i tačno objasnio, ali po mom mišljenju mislim da to bahato ponašanje Engleza i Rusa između ostalog leži i u tome što su te dve zemlje, tj nekadašnje imperije vladale polovinom Sveta i da su zbog toga puni sebe. Kako drugačije objasniti da svaki drugi Englez ponese na letovanje zastavu svoje zemlje, a o majicama sa nacionalni obeležjima, dresovima i tetovažama da i ne pričamo. Obišao sam celu tursku obalu, bukvalno od Adane do Dardanela i baš o ovome razgovarao sa brojnim turcima i oni kao najbahatije goste na prvo mesto stavljaju Engleze i Ruse. Nekoliko njih mi je za najbolje goste proglasilo Holandjane i Irce. Navodno se i mi dobro kotiramo, ali koliko su to iskrene izjave, ili je u pitanju kurtoazija, nisam siguran. Naravno ne treba sve generalizovati. U Kušadasiju sam upoznao bračni par Britanaca, koji su mi nekoliko puta rekli da se stide kad vide ponašanje svojih zemljaka. Ja uglavnom sam organizujem svoja putovanja, ali sam ranije često išao i preko turističkih agencija i gotovo uvek sam, bio zgrožen ponašanjem dobrog dela naših turista. U startu su kretale svađe oko mesta u busu, a zatim galama i izuvanje cipela, ciganisanje oko svakog mogućeg plaćanja i kursa. Često se nadje i neki moron koji ne zatvara usta sve vreme, jer misli da je duhovit. Žalbe na agenciju krenu još pre početka puta. Obično jedna grupa ljudi krene sa konstantnim kukanjem, a vremenom polako napale pola turista. Ne valja ni ako kasnimo do odredišta, jer je bus krš, ne valja ni ako stignemo ranije, jer ne može da se uđe u sobe. Polovini ljudi se ne sviđaju sobe u hotelu i hoće da ih zamene. Problem je i to što, zamislite ne može da se unosi hrana u hotel i restoran i što se ne dozvoljava da se klopa sa švedskog stola trpa u kese za kasnije itd. Naravučenije nismo ni mi cvećke.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...U Kušadasiju sam upoznao bračni par Britanaca, koji su mi nekoliko puta rekli da se stide kad vide ponašanje svojih zemljaka...

Eh, ja sam ovo čuo dva puta od Britanaca, moja žena od Nemaca, koji su kritikovali neke svoje zemljake, a pročitao sam na nekom ruskom sajtu da i samim Rusima smetaju njihovi primitivci koji ne umeju da se ponašaju. Koliko se sećam, sajt je sadržao opise nekih hotela, gde je više Rusa govorilo da se mnogi njihovi nedolično ponašaju i tako brukaju sve turiste, mada je bilo i onih koji to ne osuđuju.

Sa Britancima sam pričao nedavno, a oni su me podsetili na nekog njihovog ludaka, klinca od 19 godina iz neke selendre koji je prošle godine u Marmarisu skinuo gaće ispred Ataturkovog spomenika i počeo da izvodi šou. Nesrećni kreten je imao debelu sreću što je ekspresno uhapšen i deportovan, jer se po turskom zakonu za uvredu Ataturka može zaglaviti zatvorska kazna, a da i ne pominjem da su lokalci lako mogli i da ga linčuju. Da bi ironija bila veća, nije imao u vidu da je baš zahvaljujući Ataturku prošao sasvim dobro - bez Ataturkovih reformi bi sigurno završio negde iza rešetaka, a možda bi mu i odsekli ono čime je vitlao. I šta je kreten dobio na kraju - ukoliko se u Googleu otkuca Thomas Strong (tako se klipan zove) i Marmaris, prvi pogoci daju linkove na nekoliko novina gde se vidi njegova slika i gde je opisano šta je radio u Turskoj.

Nažalost, kada odemo u bilo koju zemlju ili hotel, najlakše ćemo zapamtiti nekoga ko se gura u redu za hranu, urla na konobare, pijanči ili pravi gluposti. Obične turiste koji mirno odu na plažu, u diskoteku, kafić ili prodavnicu nećemo ni primetiti. Normalan svet se stidi bizgova kao što je opisani Thomas, bez obzira da li je pasoš ruski, britanski, nemački, francuski ili srpski.

Iako uvažavam primedbe iz prethodnog posta, mislim da kod ovih turista (ali i kod turista iz manjih, pre svega istočnoevropskih zemalja) nije prevashodno kriva svest o nekadašnjoj dominaciji i posedovanju kolonija (mada to ne isključujem), jer mnogi Thomasi ovog sveta poznaju istoriju svoje zemlje koliko krava ili ovca poznaju kvantnu fiziku. U pitanju je najčešće društveni sloj koji je najbliži huliganima sa stadiona. Namerno nisam upotrebio reč navijači, jer su navijači za mene ljubitelji nekog sportskog kluba. Kako sam jednom čitao u nekim britanskim novinama na internetu, u pitanju je neki polusvet, koji često živi u nekim selendrama, u poremećenim porodicama, koji je završio tek nešto malo škole da bi mogli da pročitaju brojeve i natpise na ulici, da su u pitanju klasični mangupi-uličari i stvorenja koja samo po izgledu podsećaju na ljudska bića. Ovde bih napomenuo da imam veliko poštovanje prema anglosaksonskom svetu, koji se zaista razlikuje od ovakvih idiota. Međutim, nekoliko nevaspitanih kreatura mogu lako baciti u senku jednog Šekspira, Dikensa, Čajkovskog, Puškina, Getea ili Grima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To nesto sto svi nazivamo Rusi su cak tvorevina koja je poreklom iz Poljske!!! pricaju ruski ali su mozda cak i poljaci

tko će ga znati...ma nemam ja ništa protiv ikog ali što je previše...previše je

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam smesten u hotelu Seagull u centru Hurgade. Naravno, 90% su Rusi i Poljaci. Citam postove i ne verujem kakva su sve iskustva imali ljudi. Mismo odlicno prosli verovatno jer najveci broj gostiju cine roditelji sa decom ili mladi parovi. Poslednjeg dana naseg boravka se jedan Poljak toliko balsamovao od alkohola da je poceo da tone onako pijan u hotelskom bazenu. Srecom tu je bio jedan gotivni cale iz Kragujevca koji ga je izvukao sa dna bazena i sprecio sigurnog davljenja. Pijana svinja je nastavila da spava na suncu sve dok ga hotelsko obezbedjenje nije odnelo u sobu. Osim ovog ''incidenta'' zbilja nije bilo neprijatosti. Rusi i Poljaci su bili ok i veoma prijateljski raspolozeni. Igrali smo par puta beach volleyball i nesto sto je trebalo da predstvalja vaterpolo. :bez-zuba:

Iskreno, atmosfera je bila veoma prijatna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka