koket

Afrika- Zanzibar

112 poruka u ovoj temi

U 7.7.2016. at 9:28, DraganV je rekao/la:

Institut Batut radi od 8 do 13 h

Sve informacije mozete dobiti i na njihovom sajtu.

U institutu kazete gde putujete i oni će vam dati potrebne vakcine i preporuke za lekove za prevenciju malarije, kao i savete o tome šta da jedete i pijete. Vakcina se prima minimum oko mesec dana pred put.

Najbitnija stvar je sama prevencija na terenu

U agenciji su mi rekli da nije potrebno da se vakcinisem pred uplatu putovanja za Zanzibar i sad citam ovo gde vi tvrdite da je neophodno a lepo sam naglasila da ako je neophodna vakcinacija necu uplacivati aranzman,na sta su mi iz agencije rekli da nema potrebe za vakcinacijom,cak i na drugim sajtovima koje rade i druge agencije citam da vakcinacija nije neophodna.Dolazim u situaciju da ne znam sta da radim a treba da letim 12.jula za  Dar es Salam  i ne znam sta ocekivati sad ?Hocu li imati problema zbog toga sto nisam vakcinisana? Ima li neko informaciju svezu od ljudi koji su skoro putovali jesu li im trazili zute kartoncice?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Majchi Zmajchi,

Juce sam zvala Batut i pricala tacnije lepo se ispricala sa zenom koja se zove Olivera koja mi je rekla da meni, koja planiram let BEG-Dubai-Zanzibar, znaci direktno sletanje na Zanzibar ne treba nista tj. taj zuti karton. Ukoliko se ide u duzu posetu, radnu posetu i planira se i boravak u Tanzaniji verujem da su uslovi drugacij od ovih kracih, turistickih tura. Pozovi Batut i sama ih sve pitaj, to je najbolje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 07/07/2016 at 7:23, Dzeli je rekao/la:

Oljice, smao jos ovo konkretno: iz Novog Sada sam i upucuju me u Beg u Batut na vakcinaciju ali i pitaju protiv cega treba da budemo vankcinisani: zuta groznica...? Dobija li je u Batutu neka koktel vakcina protiv tropskih bolesti ili kao to ide - nabrojim protiv cega zelim da se zastitim? Ili treba da se uzdam u to da ce lekar znati gde je Zanzibar i da je u tropskom pojasu i da ce sam prepisati sve sto treba da se primi?

Upravo sam iz Batuta dobila informaciju da ako se putuje samo u Tanzaniju i Zanzibar Svetska zd,organizacija ne podrazumeva da trebaju vakcine protiv zute groznice prilikom ulaska u ove dve zemlje.Jedino ako se putuje u Keniju prvo pa onda nastavlja u druge zemlje smatra se zarazenim podrucjem onda je vakcina potrebna,,ovo je najsvezija informacija. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledajte zvanicne sajtove i raspitajte se u nekom od  instituta za tropske bolesti.

Ja sam izneo svoje misljenje i ono sto znam a i Oljica je potvdila da ukoliko ne posedujete zuti karton, karton o vakcinaciji, mogu da vas zadrze u karantin do 6 dana. Cak i da nije obavezan, na primer za Kambodzu, ja bih se, a i jesam, vakcinisao.

Kako putujete 12. jula a danas je 8 i da zelite da se vakcinisete vakcina ne bi imala pun efekat. Protiv zute groznice se prima minimum 10 dana pre puta 

Vidim da ste proverili. Ocigledno da je nesto promenjeno mada ja i dalje mislim da nije lose primiti vakcine.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 7.7.2016. at 8:23, Dzeli je rekao/la:
Pre 8 sati, Dzeli je rekao/la:

Majchi Zmajchi,

Juce sam zvala Batut i pricala tacnije lepo se ispricala sa zenom koja se zove Olivera koja mi je rekla da meni, koja planiram let BEG-Dubai-Zanzibar, znaci direktno sletanje na Zanzibar ne treba nista tj. taj zuti karton. 

Hvala na brzom odgovoru i ja sam se sa lepo ispricala,bili su odmah na usluzi za sve nedoumice i zaista su mi dali iste informacije kao i vama,tako da je sve ok.Jutros sam ih odmah zvala rano jer me nocas iznenadila informacija koju sam ovde procitala pa sam resila da proverim radi svog mira.

Pre 8 sati, DraganV je rekao/la:

Pogledajte zvanicne sajtove i raspitajte se u nekom od  instituta za tropske bolesti.

Ja sam izneo svoje misljenje i ono sto znam a i Oljica je potvdila da ukoliko ne posedujete zuti karton, karton o vakcinaciji, mogu da vas zadrze u karantin do 6 dana.

Ja se nikad nisam vakcinisala bez obzira gde sam putovala i zaista sam protivnik toga ako ne moram,i naglasila sam pre uplate ako je moranje da cu se odluciti za neku drugu destinaciju.U Kambodzi sam uzivala,ne znam za vas ali ja  ni u jednom trenutku nisam osetila da sam na bilo koji nacin ugrozena,o vakcini niko tad ni slova nije pomenuo,prskali se jesu neki ,ja sam nesto kao na kraju boravka otisla da kupim njihov preparat u marketu koji mi i dan danas stoji skoro pun.

Znam da bi bilo kasno za vakcinisanje pred ovaj put i da su rekli da je neophodno ali to ne bi bila moja greska,vec organizatora putovanja jer sam sve uredno pitala pre odluke gde putujem.

U svakom slucaju hvala na odgovoru i nadam se da cemo se cuti uskoro kad se vratim sa nekim lepsim informacijama i utiscima sa putovanja:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zelim ti srecan put i lep provod. Naravno, ocekujemo izvestaj ali i fotke.

Samo da kazem, mnogi prodju bez ikakvih posledica ali na primer nas

clan ljubce je u Kambodzi "zaradio" malariju. Naravno za tu  zemlju nije potrebna vakcina kao ni za Nepal ali ono sto sam video u Nepalu takodje nije za igranje. Ja sam pristalica, bolje spreciti nego leciti.

Od svega je najvaznija preventiva na samom terenu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To se nikad ne zna,treba biti oprezan i odgovoran,to se slazem i brinuti o sebi ali valjda kako koga zadesi neko prodje ovako neko onako,bitno je da sve protekne dobro i da se vratimo sa osmesima:)Trudicu se da uslikam sve lepote Afrike a pre toga da lepo stignem ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U ‎8‎.‎7‎.‎2016 at 9:43, Majchi Zmajchi je rekao/la:

Upravo sam iz Batuta dobila informaciju da ako se putuje samo u Tanzaniju i Zanzibar Svetska zd,organizacija ne podrazumeva da trebaju vakcine protiv zute groznice prilikom ulaska u ove dve zemlje.Jedino ako se putuje u Keniju prvo pa onda nastavlja u druge zemlje smatra se zarazenim podrucjem onda je vakcina potrebna,,ovo je najsvezija informacija. Pozdrav

Ponovo čitam ovu informaciju koja je došla iz Batuta ...i vraća mi se sećanje i morala bih na osnovu toga da kažem da nemaju pojma .

Info da treba vakcina samo ako u Tanzaniju ili Zanzibar dokaziš iz Kenije ...moram da prokomentarišem.

Ja sam u Tanzaniju ušla iz Kenije i na granici kada sam  uzimala vizi nisu mi tražili žuti karton ( a po Batutovoj informaciji bi trebalo) . A na Zanzibar sam ušla u Stone Townu i to iz pravca Dar el Salama tj. iz Tanzanije.

Eto pa sad prosudite sami . I dalje ostajem kod svog prethodnog posta .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja potvrdjujem da za ulazak trajektom iz Tanzanije na Zanzibar je obavezan zuti karton za sve bez obzira iz koje drzave su predhodno dosli.

Toga se dobro secam jer u redu za proveru posedovanja zutog kartona  svi su ga imali sem mene.

E sad na dolazak avionom i proveru na aerodromu nisam siguran,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Krajem oktobra putujemo na Zanzibar sa Globe Trackerima. U brosuri koju smo dobili od njih pise da vakcinacija nije potrebna ukoliko se slece direktno na Z.

Sto se malarije tice,za nju koliko sam shvatila ni ne postoji vakcina vec se piju antimalarici koji opet imaju puno nezeljenih dejstava pa se svakom ostavlja na volju dali ce ih uzimati.

Molim sve one koji su bili u skorije vreme da napisu svoja iskustva.Pozdrav!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da se zna da je u Angoli epidemija žute groznice ...i nije bitno koliko je Angola udaljena od Zanzibara ( jedan let avionom) bitno je da žuta groznica i dalje postoji i da nije iskorenjena zarazna  bolest i da je putnicima koji putuju ekvatorijalnim pojasom Zemlje potrebna vakcinacija protiv žute groznice.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/epidemija-zute-groznice-prijeti-africi-i-svijetu

I najnoviji info  kako je neko prošao prilikom ulaska i izlaska iz zemlje nije bitan zato što je  zbog svačije lične bezbednosti potrebno da imate primljenu vakcinu i žuti karton sa sobom. Da li ste se zapitali šta ćete da radite ako vam traže žuti karton a vi ga nemate? Pogledajte compulsori deo i treatmant.

https://en.wikipedia.org/wiki/Yellow_fever

na ovom linku ima i lepa mapa koja su krizna područja odn. zemlje. Na mapi nema ubeležene Tanzanije kao rizične zemlje , ali nije ni Angola ubeležena a trenutno je u njoj epidemija žute groznice . A komaraca ima svuda ..

https://www.cdc.gov/yellowfever/vaccine/index.html

Moje mišljenje je da nebi niko trebao da rizikuje sa svojim životom sa ovim vriusom kod koga postoji 100% do 95% zaštita putem vakcine.

Izmenjeno (oljica70)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni su pre par godina trazili zuti karton prilikom ulaska na Zanzibar po silasku sa trajekta na liniji Dar es Salam-Zanzibar. Iako je prema svim informacijama pre putovanja u Keniju i Tanzaniju zuti karton bio uslov za ulazak u Keniju meni su na tom putovanju zuti karton trazili samo za Zanzibar tako da se slazem sa Oljicinim komentarim da ne treba rizikivati nikako. Pozdrav i srecan put!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakvo je vreme u januaru, temperatura, kakve su noci i sta da nosimo od garderobe??? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav drugari :)

Vidim da mnogi imaju nedoumice i da je putnicima nejasna situacija oko vakcinacije protiv zute groznice, pa cu se potruditi da dam konkretan odgovor koji nije zasnovan na misljenju i pretpostavkama, nego na cinjenicama, informacijama koje dolaze iz validnih zdravstvenih ustanova i iz prakse direktno sa terena posto sam na Zanzibaru bio dvadesetak puta od 2009 do danas, ulazio trajektom, avionom iz Kenije, Etiopije, Sejsela, Evrope... 

NAPOMENA-Sve sto budem naveo se poklapa sa prakticnom primenom pri dolasku na Zanzibar. 

NIJE POTREBNO VAKCINISATI SE PROTIV ZUTE GROZNICE ZA POSETU ZANZIBARU

-Ukolko dolazite avionom iz Evrope sto je naravno vrlo logicno jer zute groznice nema u Evropi, a ni na Zanzibaru, pa cak ni u kopnenom delu Tanzanije decenijama nije registrovan nijedan slucaj.

-Sta u ovom slucaju kaze institit za javno zdravlje "Batut"-NIJE POTREBNA "YF" VAKCINA

Pa znaju svi koji su trazili savet od njih, da su u nasem institutu za javno zdravlje  vrlo oprezni i da ce uvek zastiti svoju odgovornost, cak se desavalo da su i putnicima koji idu na letovanje na Tajland preporucivali tablete za zastitu od malarije... ako oni kazu da vakcina nije potrebna za slucaj da idete samo na Zanzibar , nisu to rekli na osnovu misljenja nego na osnovu informacija i preporuka svetske zdravstvene organizacije i situacijom na terenu.

Evo broja telefona, pa mozete potraziti savet i misljenje strucnjaka-"Institut za javno zdravlje Batut  +381 11 2684 566 "

-Sta u ovom slucaju kaze Imigraciono na Zanzibaru-NIJE POTREBNA POTVRDA O VAKCINACIJI !!

-Sta u ovom slucaju kaze svetska zdravstvena organizacija-NEMA RIZIKA OD ZUTE GROZNICE 

Da li i dalje mislite da je potrebno traziti misljenje putnika na forumima ???

Slazem se da je zdravlje najbitnije, ali po ovoj logici mozda nije lose primiti vakcinu  i ako idete u u Finsku ili Tursku, jer ko zna, mozda sleti neko iz Angole ili Konga !?

Iz zemalja koje su rizicne ne moze se uci na teritoriju Zanzibara bez potvrde o vakcinaciji i zastiti od zute groznice jer je kontrola rigorozna i ne moze se bez toga uci na ostrvo

Jeste taj region blizi rizicnim podrucjima, i da je izvesnije da ce se mozda ne daj Boze "jednog dana" pre tamo pojaviti, ali ljudi pa koja je to potreba i prevencija da se primi vakcina, a nijedan stanovnik tog ostrva nije zarazen, niti su oznaceni kao rizicno podrucje !?  

Pri dolasku avionom postoji kontrola i provera, ALI samo za putnike koji dolaze sa rizicnih podrucja. Putnici koji su dosli avionom iz Evrope se NE KONTROLISU !!

POTREBAN JE DOKAZ O VAKCINACIJI

-Ukoliko dolazite feriem sa kopna, ili letom iz neke od rizicnih zemalja.

PRAKTICNO

-2009 godine mi dokaz o vakcinaciji nisu trazili ni na kopnenom granicnom prelazu izmedju Kenije i Tanzanije, a i kada sam dolazio trajektom  nisu mi takodje trazili "zutu knjizicu".

-Vec narednih godina je poostrena kontrola i  pri dolasku ferijem je pre pasoske bila kontrola i provera zutih knjizica, ali i dalje smo ulazili u Tanzaniju iz Kenije bez kontrole.

-DANAS na kopnenom granicnom prelazu izmedju ovih zemalja za ulazak u Tanzaniju iz pravca Kenije obavezan je dokaz o "Y.F." vakcinaciji, a u slucaju da ga nemate pored je ambulanta i placate OBAVEZNO vakcinisanje ako zelite uci u zemlju.

-Zapadni delovi Kenije se smatraju rizicnim i Tanzanija je poostrila kontrolu za putnike koji dolaze iz komsiluka..

-Dolazio sam i avionom dosta puta, takodje je sada situacija ista, pri sletanju iz Najrobija kontrola i provera, pri dolasku iz Beograda, ili sa Sejsela samo kazu "dobar dan i dobrodosli, sve sto vam treba je pasos i 50$ :) "

Nadam se da sam ovim "izvestajem" koji opet ponavljam NIJE MOJE MISLJENJE, nego samo skup informacija iz strucnih zdravstvenih ustanova i prakticna primena istih, da ne bi dovodili u sumnju ulazak na Zanzibar letom iz Beograda bez primljene vakcine :)

Ajd "u`zdravlje", i ako neko ima jos neko pitanje ili mu treba neka posebna "friska" informacija sa samog terena nevezano za ovu "polemiku" oko vakcine neka javi posto u utorak opet krecem put Zanzibara :smajl:

Izmenjeno (ljubce)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo, mene zanima po vasem misljenju kada je najpogodnije otici na Zanzibar tj. Koji mesec? Ja bih isla na leto, ali me brinu plime i oseke jer sam cula da su tamo vrlo izrazene.. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26026
    Ukupno tema
    868420
    Ukupno poruka