koket

Afrika- Zanzibar

121 poruka u ovoj temi

I mi smo trebali ici preko te agencije, ali nasli smo karte za 440e a taj hotel za 14dana  su nam racunali 580e vise nego na bookingu, tako da smo ipak odlucili da idemo sami, mislim da ti izleti ne vrede bas toliko.. a i za tu plazu ie bilo dosta  komentara da se voda povuce, tako da smo uplatili na kendwa plazi pa valjda cemo se snaci  :), vama zelim srecu i pisite komentare, i mene interesuje za neke osnovne troskove koliko treba, isto imamo uracunat samo dorucak u cijenu..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Bili smo u Zanzibaru 30 dana. 

Zanzibar mnogi prikazuju netačno pogotovu ako su ih vodale agencije za velike pare. 

Поздрав! Хвала на пренесеним утисцима, разрешио си ми неке недоумице око ове дестинације коју дефинитивно прескачем. Хвала!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago forumaši, 

sestra ide za 10-ak dana na Zanzibar i zamolila me je da pitam šta se preporučuje od hrane (ima samo doručak u hotelu) da se jede, a da nije preskupo.

Koje su cene hrane? Šta obevazno da proba i šta da izbegava?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Afrika je to. Najesti se neće a pitanje i šta će jesti i gde. Mi smo mesec dana sami spremali ako nađemo namirnice. Restorana je malo a kvalitet je -jedva jestivo. Ribe ima u Stone ali ako imate frižider struja nestaje često. Jaja ima i nekih mini pilića ali .. 

Ananasa ima i odličan je. Naši prijatelji su ceo mesec jeli ananas i jaja a mi smo sami spremali ribu i sataraš. Čak i hleb smo teže nalazili već nekad kupovali ćapati koji je loš. Nikako ne jedite zanzibarsku picu-odvratno je. U Stone ima više restorana i hrane na pijaci ali izbor jela je loš i uglavnom nejestiv.. Ovo je bila naša situacija na Nungwi-Kendwa-Jambiani-Paje-Stone . Mesare uglavnom nema i meso stoji na suncu sa muvama. Marketi su nešto neviđeno?!

Ukoliko u hotelu nema restorana sa ponudom svih obroka želim vam sreću.

A cene nisu bitne ako nađete šta jesti( u prevodu-skupo je).

To je Afrika i beda i oni jedu kad imaju šta -ćapati-kukuruznu palentu-ribu i povrće ako mogu da ga kupe. Oni koji nemaju jedu divlji mango . Put od Stone ka severu zasađen je tim mangom da bi robovi koje su tu provodili do luke imali šta da jedu. Ako su u skupom hotelu neće ostati gladni . Za više informacija nema potrebe-pričaće kad se vrate i uvere. Od 50- tak zemalja samo na Kubi smo se teže snalazili za hranu od Zanzibara.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao svima, evo da se javim sa Zanzibara direktno a kada se vratim pisem opsitnije :). Mi smo sleteli proslu sredu i dosli u Kendwa Rock Beach hotel za koji imam samo reci pohvale, stvarno  je plaza prelepa i usluga je super. Malo nam je losije vreme al svaki dan sve manje pada kisa i sve je lepse. Mi imamo dorucak u hotelu i super je, a posle uzmemo rucak u hotelu koji nas izadje sa baksisem oko 25$, nekada izadjemo ispred i ima extra Libanski restoran gde smo evo na prim danas jeli dva tuna steka koja su preukusna i 2cole smo platili 15$.. Sto se ticr marketa toga nema, sve je krs, i ulica lici na neko cigansko naselje pa i je izlazimo cesto. Meni je Zanzibar savrsen, jedino mi se ne svidja sto svako vece sedimo u hotelu, ne moze se nigde prosetati jer nema rasvete i nije sigurno..

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako putujete na Zanzibar nemojte pakovati kofere na aerodromu, mi smo zapakovali pa smo skidali pre cekiranja jer su plasticne kese zabranjene tamo i mogu vam napisati kaznu..

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao, planiram da idem krajem marta na Zanzibar. Da li mi neko može nešto više reći kako je najbolje otići. Preko agenicije ili sam sve organizovati. Našao sam neku agenciju Globetracker preko koje bi me izašlo oko 950 eura. Smeštaj bi bio na samoj plaži. Da napomenem da bih išao sam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ljubce ti je jedan od njih.

Moja skolska je isla sa njima, prezadovoljna je

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, koliko je bezbedno da devojka sama ide na Zanzibar? Cula sam par preporuka da je ipak bolje ici sa muskom pratnjom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MilicaBg Ako ideš sama ne znam, nije strašno, izbegavati noć i zabačene delove, a ako ideš preko agencije uvek ćeš biti u grupi... sa nama je bila devojka u grupu koja je išla i cunjala sama, mada joj je to bio drugi puta na Zanzibaru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, srećna Nova 2021 :)

Da je iskoristimo bolje od tventin karantino godine.

Adapter za struju na Zanzibaru je kao za UK?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozz... ima li neko iskustva solo letovanja na Zanzibaru... gledam preko agencija ali idem sam na odmor ,pa ako neko ima neki savet ...hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da ovde nema zaljubljenika u Zanzibar:rolleyes:. Idemo u avgustu preko Globetracker-a pa ako neko ima neki savet i iskustva za podeliti, bila bih mu zahvalna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislio sam da se vise moze ustedeti u sopstvenoj reziji nego, na primer, preko D.Drugara ali nakon gomile pretrage po netu, shvatio sam da je usteda minimalna...

Da li je zaista tako ili sam samo retardiran za te stvari, s obzirom da nikada do sada nisam isao u svojoj reziji? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka