koket

Afrika- Zanzibar

121 poruka u ovoj temi

uzivaj,

ocekujemo jos neki post

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da kazemo nesto o plimi, oseci i bojama mora...

Neke odbija cinjenica da na istocnoj obali Afrike su velike plime i oseke. More pobegne skoro 2km. Matematicki, ima 2 plime i 2 oseke na svakih 6,5 sati. Medjutim, nije uvek 6,5 sati. Nekada je interval izmedju maks.plime i maks.oseke i manji od 6 sati, a nekada je i veci od 7 sati. Pogledate tide table Zanzibar i vidite kako se krece voda. 2 sata do sat i po pre maksimuma oseke je moguce kupanje, voda se vrati 2,5 do 3 sata posle maks.oseke dovoljno za kupanje. Iz tabele se lako vidi da se svaki dan pomeraju termini, tako da uvek u nekom delu dana se moze kupati. O bojama mora ovde,a to ima veze i sa plimom i osekom pisemo sl.put. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi sanjaju nestvarne boje mora. Indijski okean na istocnoj obali Zanzibara ih zaista ima. No, treba imati na umu da boje zavise od ugla padanja suncevih zraka, jacine osuncanosti, pojave olujnih oblaka na delu neba i dubine vode. Primetili smo da najlepse boje dolaze do izrazaja kada se okean povlaci. Plica voda daje odlican spektar na zracima. Najlepsi spektar boja je kada sa jedne strane bije jako sunce a nad pucinom se nadviju olujni oblaci. To je ekstra. Licno sam bio u Keniji i na Filipinima, u Paje,na Zanzibaru, videsmo najlepsi spektar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neko je pisao da je voda zamucena kada okean nadolazi. To je tacno. Okean ima jaku struju. Kada nadolazi, voda se zamuti i puna je trave, sto je normalan prirodni proces. Talasi u Paje su prilikom nadolazenja okeana bas veliki i jaki. Vrlo je vetrovito, pogotovo nocu. Zbog toga je ovde hit vodeno skijanje na water bordu uz zmaja kojeg pokrece jak vetar. Voda je najcistija i najmirnija kada nastupa oseka. Negde od 3,5 do 2 sata pred maks.oseke. Tada nema talasa i voda se izbistri. Bude plitka, ali ugodjaj kupanja je tada potpun.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago mi je da uživate , svako iskustvo je priča za sebe.

Samo nastavite sa opisima ....... jer mi se ovde smrzosmo na -12.

Tačno je, da vetar zna na Paje plaži a i na drugim plazama na Zanzibaru da bude neprijatan , ali čim se povučete u baštu hotela i ako vam je hotel u drugom redu onda je milina, jer se ne osećaju udari.

Bilo bi super da nam pošaljete i neku sliku ako ste u prilici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mir Boziji Hristos se rodi! Vratismo se iz tropske bajke. Bice lepih slika,samo da se sredimo. Malo o smestaju i cenama.

Bili smo smesteni u Ndame beach lodge u Pajeu, prvi red hotela, na obali. Uzmedju zapadnog Bozica i Nove je peak sezona. Tada je najveci pritisak turista i sve je krcato. Jedva smo nasli smestaj. Tako, ako u ovom periodu putujete, obavezno radite rezervaciju smestaja ranije, mi smo to radili u poslednjem trenutku i bilo je gusto. Normalan hotelski smestaj srednje klase sa doruckom je 50-70$ za dvokr.sobu, a u peak sez.se to skoro udvostrucuje. Ndame beach je grupa slatkih zidanih kucica sa krovom od palminog lisca u prelepoj tropskoj basti,prepunoj zelenila. Krevet je zasticen mrezom, kupatilo jednostavno,a hladite se ventilatorom. Naravno, to su tropi. Gustercici i neke bubice su prosto uobicajena pojava u sobi :) Imajte u vidu da kod rezervacije, obicno je potrebno da se bank transferom posalje 30% kao potvrda rezervacije, a provizija banke za to je oko 1500 din.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U kojim mesecima je najbolje ici u Zanzibar? Gde je plaza sa sitnim peskom i postepenim ulaskom u vodu, da nema velikih oscilacija u plimi i oseki, preporuka za neki povoljan smestaj (sa kojom uslugom all ili...?). Preporuka za neko mesto gde bi dete imalo neku zanimaciju, gde je moguca neka setnja...Ima li puno komaraca, da li je potrebna neka vakcina, kakve su cene?

Prvobitno smo planirali Tajland, ali zbog trenutne situacije na Tajlandu,razmisljamo o Zanzibaru.Isli bi porodicno sa detetom

Sve sto mislite da je bitno,a nisam pitala, napisite

Qatar airways ima let za Zanzibar iz Dohe

Hvala,

Izmenjeno (seagull)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Seagull, sve informacije su ti na prethodnoj strain. A sto se tice zanimacije za dete mogu ti reci da je Zanzibar sasvim jedan drugi svet daleko od onoga sto mi zovemo savremena civilizacija I savremeni turizam pa nemoj da ocekujes neku razonodu za dete . Sam ce morati da se zabavi . Ono sto ocekujes za dete se nalazi jedino u rezort hotelima na severnom delu Zanzibara.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za OLJICA70:

Da li mozda znas da li je jos uvek potrebna zuta knjizica? Razmisljam o vodjenju deteta od 10 god i ne bih da me "boli glava" cim sletimo, da bude da mi "fali jedan papir"

 

Hvala unapred,

Jelena  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo odgovoricu umesto Oljice.

Da, potrebna je i obavezna.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Dragane, na brzom odgovoru.

Sad imam jos jedno pitanje: gde se ista dobija, placa, uzima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve se radi na istom mestu.

Mi smo vakcinisani u Gradskom zavodu za zdravlje, ul Despota Stefana 54 (bivsa 29. Novembar) Mozes i u Klinici za infektivne bolesti,  Bulevar oslobođenja 16

 

PS

Molim te, sledeci put kada spominjes "zuti karton" budi malo preciznija na sta mislis jer taj naziv se obicno koristi i za drugu vrstu kartona, evidencije. (Vidi kod Tolstoja) :D 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema ,,da li jos uvek treba?,, nikada nije prestalo I verovatno nece. Mozes se vakcinisati I u dr. Subotica br.5. I ta vakcina traje 10 g. prilikom vakcinacije dobije se potvrda u vidu zutog kartona . Karton je medjunarodna potvrda o vakcinaciji. I potrebno je da ga nosite sa sobom , ne samo sada kad putujete na Zanzibar , vec bilo gde u tropskom pojasu na celom svetu. Kada se vakcinises lekarka ti odn. trebalo bhi , da ti to kaze I da ti na mapi sveta pokaze koji je to pojas...za svaki slucaj da osoba koja je vakcinisana nepoznaje  koji je to deo sveta.. Meni do sad nikada nisu trazili osim u Zanzibaru gde bukvalno nece da te puste ako ga nemas , ali je bolje nositi ga. Nikad se nezna kad ce nekom pasti na pamet da vam ga trazi . Ako ga nemate imaju pravo da vas zadrze u karantinu...to nam stavrno netreba na putu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oljice, smao jos ovo konkretno: iz Novog Sada sam i upucuju me u Beg u Batut na vakcinaciju ali i pitaju protiv cega treba da budemo vankcinisani: zuta groznica...? Dobija li je u Batutu neka koktel vakcina protiv tropskih bolesti ili kao to ide - nabrojim protiv cega zelim da se zastitim? Ili treba da se uzdam u to da ce lekar znati gde je Zanzibar i da je u tropskom pojasu i da ce sam prepisati sve sto treba da se primi?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opet ja umesto Oljice ali znam da se ona nece ljutiti.

 

Institut Batut radi od 8 do 13 h

Sve informacije mozete dobiti i na njihovom sajtu.

U institutu kazete gde putujete i oni će vam dati potrebne vakcine i preporuke za lekove za prevenciju malarije, kao i savete o tome šta da jedete i pijete. Vakcina se prima minimum oko mesec dana pred put. Vakcine se placaju i nisu bas jeftine ali ako se uzme u obzir da je zdravlje u pitanju onda to i nije bitno.

Vakcina traje 10 godina pa nije lose poslusati savet jedne blogerke: "iskopirajte zuti karton. U slucaju da ga za tih 10 godina izgubite institut ce vam po kopiji izdati novi". 

Mi smo  vakcinisani protiv zute groznice, hepatitisa i tetanusa.

Vakcina protiv malarije ne postoji ali u savetu sa lekarima iz instituta mozete odluciti da koristite neki od lekova za prevenciju.

Najbitnija stvar je sama prevencija na terenu

.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka