aleksandar.v

Yasmine Hammamet

47 poruka u ovoj temi

Da li neko ide ove godine u Tunis? Kakva je bezbednosna situacija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 4/6/2015 at 23:21, dujaspasa je rekao/la:

Iz Hamameta u Jasmin Hamamet možete otići taksijem, gradskim prevozom, kočijama i malim vozićem.

Mali voz staje baš ispred tvrdjave-Medine u Hamametu.

 

img20150312143656.jpg

 

Vozića ima raznih...Njima se vozite polagacko kroz ceo Hamamet, a zatim kroz Jasmin Hamamet. Staje gde god hoćete da izadjete ili ako ga neko zaustavi usput ispred nekog hotela i sl.

 

img20150312143631.jpg

 

Skinula sam sliku sa neta, pogled na Jasmin iz aviona, da biste lakše sagledali grad. Praktično su to samo hoteli duž cele plaže, a neki su i malo uvučeni u drugom redu zgrada. To su sve veoma luksuzni hoteli. Sve potseća na francusku rivijeru. Nije ni čudo, pošto je Tunis donedavno bila francuska kolonija i njihiv uticaj je vidan svuda.

 

img20150312143530.jpg

 

Evo morska obala ovako izgleda, sa zemlje. Sve su to relativno novi hoteli sa uglavnom 5* i poneki 4*.

 

img20150309141424.jpg

 

Plaža je celom dužinom, sve do Hamameta, pa zatim do Nabela i dalje, ista. Ponegde su lepo uredjena šetališta uz more.

 

img20150309141232.jpg

 

Pošto svuda ima puno mesta, suncobrani su na priličnom rastojanju. Ležaljke i suncobrani, kao i dušeci i peškiri su besplatni.

 

img20150309141527.jpg

 

Dostupne su vam raznorazne sportske aktivnosti na kopnu i na vodi.

 

img20150309141455.jpg

 

Ovo je naša omiljena plaża, orange.

 

img20150312140622.jpg

 

Za decu ima puno zabave. Jedan deo grada je "zemlja čuda" za decu. Slonovi su u pravoj veličini.

 

img20150313104625.jpg

 

Neobičan, pomalo bezobrazan kaktus!

 

img20150313104523.jpg

 

U velikoj luci su brojne jahte i "gusarski brodovi" za krstarenje.

 

img20150313104051.jpg

 

Koliko je ovo mesto omiljeno kod ljudi sa dubokim džepom, govori činjenica da smo videli veliku jahtu sa oznakama engleske kraljevske porodice ( nije bilo dozvoljeni slikanje).

 

img20150309141204.jpg

 

Kod naših turista Jasmin Hamamet je, ja mislim, najomiljenije letovalište u Tunisu. Medjutim, nas dvoje ga baš mnogo ne volimo, jer "nema dušu".

 

To je pravi, mali moderan grad. Uveče je prepun turista koji šetaju, kupuju ili sede po kafanicama i restoranima do kasno u noć. Tada deo ode na spavanje, a deo nastavi noćni život.

Medjutim, tako je u skoro u svim tuniskim gradovima na moru. U pravim gradovima turisti su pomešani sa lokalnim stanovništvom koje ni malo ne zaostaje u zabavi i kupovini. U Port El-Kantaui i Jasmin Hamametu veliku većinu čine turusti, jer ta dva grada čine uglavnom hoteli i vile.

 

img20150313172623.jpg

 

Svuda je neka zabava za turiste. I danju u noću.

 

img20150313172549.jpg

 

 

Obzirom da mi nismo letovali u ovom mestu, ovo su samo površne informacije, pa bi baš bilo lepo da me neko dopuni slikama i pričom!

:klanja:  ALI SVAKA TI CAST NA OVOM OPISU.. bez sale.. :aplauz:

Sve lepo jasno i u slikama objasnjeno, veliki deo da se odlucimo za Tunis i Yasmin Hammamet ste doprineli Ti i Seagull i nadam se da nismo pogresili.

Mnogo ste nam pomogli i hvala vam puno..!!! :thankyou2:

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Hodač, hvala na lepim rečima!

E, zato evo još neka sličica iz Jasmin Hamameta ...

HPIM5044.thumb.JPG.a99d1e148823f1cb4fecd

 

HPIM5036.thumb.JPG.88e152769af91a3eafc34

Izmenjeno (dujaspasa)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se sprema neko za leto u Tunisu ?? Interesuje me bezbednosna situacija tamo i hotel El Menzah ? :) Da li je neko bio tamo prethodne godine i da li ima novih informacija o Tunisu ? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li se sprema neko za leto u Tunisu ?? Interesuje me bezbednosna situacija tamo i hotel El Menzah ? :) Da li je neko bio tamo prethodne godine i da li ima novih informacija o Tunisu ? 

Mi idemo u El Menzah pocetkom jula :weee:Bezbedonosna situacija koliko mi imamo informacije je ok i nadamo se da ce tako i ostati.. :cool: A ove godine su duplirane rezervacije za Tunis u odnosu na proslu godinu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, na nekim letovima više ni nema mesta!

Samo kad pomislim na divno, toplo more!:kapetan:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Očekujem detaljne izvještaje od svih koji idu prije sredine avgusta. :D

Mi idemo u YH 25.08.2017. :kapetan::suncase:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko od vas ko je skoro bio ili od vas sto skoro putujete u prelepi Tunis planirate izlet u pustinju?Pitam to bezbednosti radi ne znam koliko je to sada bezbedno u ovom trenutku,mi smo bili davne 2009 i kad bi ponovo isli u Tunis nekako mi nije to to a da ne ponovimo izlet u pustinju koji je nezaboravan,a ne znam koliko pametan ovih godina?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li neko od vas ko je skoro bio ili od vas sto skoro putujete u prelepi Tunis planirate izlet u pustinju?Pitam to bezbednosti radi ne znam koliko je to sada bezbedno u ovom trenutku,mi smo bili davne 2009 i kad bi ponovo isli u Tunis nekako mi nije to to a da ne ponovimo izlet u pustinju koji je nezaboravan,a ne znam koliko pametan ovih godina?

Mi planiramo na ovaj izlet.

A što se tiče bezbijednosti o tome ne razmišljamo pretjerano, to više nema veze sa lokacijom, možeš biti na koncertu u Londonu ili šetalištu u Minhenu i da se nešto desi....

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To jeste,da je gospod Bog uz sve nas pa gde god da smo.Mi ove godine u Hurgadu...

Svima vama koji putujete u Tunis zelim srecan put i lep odmor,i pisite vase utiske kad se vratite jedva cekamo da cujemo novosti iz Tunisa pogotovo mi koji dugo nismo bili a pozeleli smo ga se.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

MI bi isli na izlet ali idemo sa malom decom pa nam je to malo neizvodljivo :naspavanje: A sto se tice bezbednosti u potpunost se slazem sa Fili-jem 555 ili ti Betmenom :) 

Fili_55

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
  1. Gomila stvari koje nećeš nositi dva puta u životu, jedino peškire da kupiš i to je to.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka