jelena.rakic

Kumburgaz i letovanje

11 poruka u ovoj temi

Pozdrav, 

Da li neko ima iskustva sa ovim mestom što se letovanja tiče s obzirom da je aktuelna destinacija od skoro? Zanima me šta sve ima u gradu i da li je odlazak u Istambul moguć i lak, jer sam videla sa je udaljen oko 50km 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dve nedelje vratila sam se sa letovanja u Kumburgazu preko agencije Euroturs.Nalazi se nekih 60 km od Istanbula. Ako bi ga uporedjivali sa nasim gradovima, grad je prilicno veliki, ali nema mnogo mesta za zabavu, gotovo nikakvih, slabo je snabdeven. Ima malih marketa za osnovne potrebstine, i uz glavnu magistralu setaliste sa dosta restorancica. Sam hotel BlueWorld je ok, cisto, ljubazno osoblje, na samoj plazi, hrana odlicna i raznovrsna - svedski sto, jedino je plaza, obzirom da je privatna od hotela dosta skuceno, lezaljke sabijene i ako se ne dodje ranije ujutro tesko da ce se naci mesto. Lezaljke se ne placaju. Sto se tice odlaska u Istanbul ima nekoliko izleta. Po mom misljenju moglo je biti i raznovrsnije ali od izleta preporucujem da se pogledaju znamenitosti kao sto su Aja Sofija, Plava dzamija itd, da se ode na krstarenje Bosforom, tursko vece na brodu. U shoping u Marmara Park ne preporucujem, to je gubljenje vremena, nema neki izbor stvari, uglavnom su za muskarce i to po meni kic, nista kvalitetno, a cene kao kod nas. Boljih turskih stvari se nadje na nasim pijacama nego tamo, ali ako neko zeli imaju svaki dan organizovano za 5 evra odlazak u Marmara Park od 11-15h. Ima izlet u Bursu, nisam bila na srecu ali svi koji su isli su se zalili da nista nisu tamo videli sem jedne dzamije a putovali su do tamo i nazad po 5 sati i dosli nezadovoljni a izlet je 45 evra. Ako imate mogucnosti da se sami organizujete vise se isplati otici u Istanbul i tamo obaviti shoping. U Kumburgazu nema prodavnice suvenira. Ako idete agencijom oni ce vam u busu reci da nema menjacnice u Kumburgazu vec samo u hotelu, i to po losijem kursu. Ja sam tokom setnje naisla na 3-4 male menjacnice na 1,5 km od hotela (15-20 minuta setnje setalistem ).  Sve u svemu letovanje i nije tako lose u Kumburgazu ako idete sa malom decom plicak je mogu slobodno da se kupaju, mirno mesto, dobra hrana ali nista vise.

Izmenjeno (duca336)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postovanje,koliko je trajalo putovanje do odredista i zanima me kvalitet plaze ( cistoca mora pre svega) Hvala na odgovoru

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Djokaputnik :klap::klap:

Sto  li bacise ljudi 45 evra kad su ih mogli potrositi na neku krpicu, a i navozase se onoliko, bas mi ih nesto zao. Mozda im je vodic bio neki tutumrak.

Sta ima u Bursi ako koga interesuje moze da baci oko na

Malo o Bursi 

pa da prosudi vredi li cemu para i vremena.

Pricica o Bursi pocinje skoro na dnu strane  datog linka, a ima nesto  i na strani br. 3

Izmenjeno (Teogonija)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi se takodje vratismo iz Kumburgaza pre nedelju dana i mogu da se pridružim @Duci336 sa istim mišljenjem. Nije vredno pomena. Jedina prednost je blizina Istanbula (nekih 45km) pa je moguće samostalno otići ali uz menjanje tri vrste prevoza. Što se tiče samog mesta jedna zapuštena selendra sa 5 hotela. Dva sa 4* (Blue World i Mercia resort koji je smešten sa druge strane ulice pa teško ima pristup plaži) i tri sa 3* ( Ranax, Diamond sity i Grand gold koji su jedan pored drugog). Mi smo bili smešteni u Diamond sity koji ne bih ni u ludilu preporučio ni neprijatelju. Spoljni izgled fantastičan a čim udjete u sobu, pakao. Mi smo zamenili tri sobe i to već prvi dan. Jedna bez klima uredjaja, druga toliko mala da se jedva prolazi a u toaletu wc šolja se klati i kada pustite vodu razliva se po celom kupatilu. Treća i hajde pomozi, velika ali toliko prljava....Jedina pozitivna strana ditektan izlaz na plažu. Hrana očajna, što dobijete prvi dan to isto vas čeka svih dana koliko boravite u ovom hotelu. Večera ista ali umesto viršli dobićete pileće belo meso na tri načina, pohovano, prženo ili ono što preostane od prethodnog dana samelju i naprave ćuftice uz prilog pirinač ili testenina a ostalo sve isto. Postaviću slike. Što se tiče plaže neopisivo, za 12 god. koliko letujem u Turskoj prvi put videh ovako nešto, prljavštine, pikavaca, djubreta koje niko ne čisti. Malo bolja situacija je u obližnjem Grandu. Voda je čista ali puna meduza, slanoća je kao u Bugarskoj, znači osrednja. Na ležaljkama nema dušeka dok u Blue worldu ima. Turisti koji su bili u njemu kažu da su zadovoljni ???. U samom mestu ima dosta restorančića gde se može pristojno jesti za male pare. Mi smo na pr. za dvoje po 5 jagnjećih šica, dva efes piva, salate, razni umaci, krompirići, prinač itd platili 200tl ili 20€.

O agenciji preko koje smo išli po meni treba zaobilaziti u širokom luku "Lavly travel". Prvo su slagali ( piše na sajtu "turistički autobus" ) umesto njega došao je neki mini kombi od nekog privatnika iz Vreoca. Možete samo zamisliti put u njemu od 900km. Nema vremena za odbijanje, ili putuj ili se vrati kući. Povrat novca nema jer smo mi odbili iako su oni prekršili ugovor. Za sudjenje nisam raspoložen, tako da smo otišli. S obzirom da su sve pobunili dobili smo kao utešnu nagradu od jednog dana više o njihovom trošku da bi se vratili autobusom koji polazi iz Istanbula dan kasnije. Drugo znaju da "nahvataju" ljude u ranu zoru dok su svi izmučeni, neispavani da pokupe pare za izlete, vodič Leora je to učinila rekavši da posle to nije moguće što je vrlo upitno jer tako nešto niko ne radi. Dobismo neke papiriće kao priznanice bez pečata , tačno da je novac predat vodiču Nikoli koji je na destinaciji o kojem jednu jedinu lošu reč ne mogu reći a moglo je i suprotno da se desi. Toliko se trudio da pomogne svakome, čovek toliko umeren i dobar da sam ja zahvalan za sve što je učinio. posle svih tih dešavanja. Naravno da Leoru nismo više nikada videli. Dragi moji čuvajte se ovakvih agencija. Fotografije slede.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hoteli

IMG_20210917_190238.jpg

IMG_20210917_190648.jpg

IMG_20210918_154344.jpg

IMG_20210918_154348.jpg

IMG_20210918_154412.jpg

IMG_20210920_191915.jpg

Gold sity restoran ( doručak ) što vidite sada to i zadnji dan. Za večeru se menja samo posuda gde su viršle i jaja.

IMG_20210921_093626.jpg

IMG_20210921_093633.jpg

IMG_20210921_093637.jpg

IMG_20210921_093642.jpg

Plaže od sva tri hotela; prva je od Diamond sity, druga Grand gold, treća Blue world.

IMG_20210918_090526.jpg

IMG_20210920_105103.jpg

IMG_20210920_105328.jpg

IMG_20210920_105443.jpg

IMG_20210920_105656.jpg

IMG_20210920_105725.jpg

Izmenjeno (drug_član)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ulica kojom jedino možete šetati

IMG_20210917_191133.jpg

IMG_20210917_191147.jpg

IMG_20210917_191155.jpg

IMG_20210917_190257.jpg

IMG_20210917_190836.jpg

IMG_20210917_191417.jpg

IMG_20210921_111029.jpg

IMG_20210921_111052.jpg

IMG_20210921_111114.jpg

Hotel Diamond sity ( lepo izgleda ali ne održavano)

IMG_20210916_163605.jpg

IMG_20210916_163642.jpg

IMG_20210917_190104.jpg

IMG_20210919_171813.jpg

IMG_20210919_171821.jpg

IMG_20210919_171827.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A ovo je divota, fen na koji morate paziti, brava od kupatila ne radi i vrata se ne mogu zatvoriti ( papir smo zaglavljivali ), prozori koji ko zna kada su oprani, klima kako je vidite ( morao sam oprati filtere jer su totalno bili zalepljeni ) a poklopac se ne spušta jer je polomljen. Što se spremanja sobe tiče to ne rade i ne menjaju peškire i posteljinu. SAMO na zahtev i ako ostavite ključ na recepciji učiniće što tražite.

IMG_20210920_143905.jpg

IMG_20210920_215652.jpg

IMG_20210923_090448.jpg

IMG_20210923_133520.jpg

Istanbul je neka druga priča u aranžmanu vodiča Nikole. O tome drugi put.

Izmenjeno (drug_član)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko ima novije informacije od ove godine? Da li se nešto promenilo u odnosu na prošlu godinu: čistoća, usluga, ponuda u mestu...?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko ima novije informacije od ove godine? Da li se nešto promenilo u odnosu na prošlu godinu: čistoća, usluga, ponuda u mestu...?

Čisto sumnjam, to mesto jedino posećuju turci iz Istambula i okoline i to za vikend. Mi kada smo bili prošle godine bili su samo oni, bosanci, makedonci i niko drugi. Nijednog drugog stranca nisam video. Ako već hoćete da idete tamo samo dva hotela dolaze u obzir, Gold (ima i svoj bazen), primetili smo da redovno čiste plažu. Većinom bosanci tu odsedaju i Blue world jer kažu da odlično se održava higijena u sobama dok je plaža ista kao i gde smo mi bili. Inače Kumburgaz ima samo pet hotela. Prednost vreme putovanja, uveče u 19h krenuli busom i ujutru u 7h bili ispred hotela. Inače niko ama baš niko ne govori neki strani jezik. Toliko od mene.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka