skituljko1979

Egipat 2021- uslovi za ulazak PCR testovi i vakcine

282 poruke u ovoj temi

Trebalo je da priznaju potvrdu o vakcinaciji od 15.maja, tako su mi rekli u agenciji, ali je izgleda negde zapelo. Nadam se da ce od 20. maja to stupiti na snagu jer tada putujem

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je pametnije odštampati i poneti, za svaki slučaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Kada se ulazi u Egipat sa našim PCR testom, jel ga treba imati u papirnoj formi ili može da se pokaže na telefonu?

Da li skeniraju kodove kao npr Madjari potvrdu o vakcinaciji ili samo gledaju šta piše?

Da li se testovi bez koda (ko je dobio u bolnici itd) mogu iskoristiti?

Ja bih svakako imao i u papirnoj formi.

Sto se tice QR koda, ja sam proveravao na digitalnom zelenom sertifiakatu koji sam dobio preko eUprave sta se dobije njegovim skenirajem. Dobija se url tekst koji vodi do eUprave i stranice za validaciju na kojoj pise da li je dokument validan. Isto je i kod QR koda za vakcinisanje.

Tako da je moja preporuka da se ljudi koji putuju prijave na portal eUprave i zatraze sertifikat. Na tom setifikatu postoji QR kod i spisak svih vasih vakcina i testova (PCR, Antigen i IgG).

Mozete zatraziti sertifikat koliko puta hocete, stize za 2 sekunde na e-mail.

Ja sam uzeo za racunar i za mobilni, tako da cu prvi odstampati ,a drugi imam vec na mobilnom.

Mislim da ovo resava problem testa koji je radjen u bolnici, a da je bez QR koda.

Izmenjeno (lalex)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potrebno je da imate odstampan PCR test. Takodje, treba da imate i odstampanu potvrdu o revakcinaciji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Napravila sam zeleni sertifikat. 

Gde ste vi radili PCR test? Da li će se rezultat videti na sertifikatu? 

Izmenjeno (dujaspasa)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako ste uspeli? Vec danima pokusavam da ga skinem sa sajta e-uprave, a ne uspevam ni da se ulogujem koliko je konfuzan sajt

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ako ste se registrovali ranije, bez skeniranja dokumenta, nece vam uspeti logovanje, onda mora potpuno nova registracija, ta sa skeniranjem pasosa ili licne karte.. posle toga ide jednostavno..

Izmenjeno (Pegi-peg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se registrovala sa korisničkim imenom i lozinkom. Upišite sve svoje lične podatke. 

Screenshot_20210516-193216_Chrome.thumb. 

Zatim kad se budete prijavljivali za zeleni sertifikat birate treću po redu. 

Izaberite jezik i vrstu uredjaja ( ja sam izabrala mobilni tel) i popunite šta traže i odobrite korišćenje vaših podataka. 

Odmah dobijate mail. 

Screenshot_20210516-193305_Chrome.thumb.

Svako mora za sebe da se registruje, prijavi i da nalog za izdavanje zelenog sertifikata. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. Da li mozete da mi razresite nedoumicu, da li PCR za ulazak u Egipat vazi 72 ili 48h? Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala najlepse. Peobacu ponovo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi, šta je zeleni sertifikat, ja kao s Marsa pala? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zeleni sertifikat ili Covid pasos dokument u kojem stoji da li ste vakcinisani protiv kovida i vrsta vakcine, da li ste prelezali kovid i da li vam je PCR test negativan.

Ako neko zna strucnije da objasni moye slobodno.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sad shvatam, nisam pojma imala da je ovaj dokument dobio to ime. Hvala:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa mislim da mu zvanicno ime nije Zeleni sertifikt i mislim da to jos uvek nije definisano na globalnom nivou.

Ovaj sertifik je dokument koji je Srbija napravila na osnovu onoga sto planiraju da naprave u EU zbog lakseg putovanja i procedura na granici. Ja sam to tako shvatio.

Ono sto znam jeste da je Srbija trenutno u pregovorima sa Egitom da oni prihvate taj nas sertifikat kao validan dokument za ulazak u zemlju sto je svakako jednostavnije i jeftinije od PCR testa

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, u pravu ste. 

Ali, niko od vas mi nije rekao gde ste uradili PCR test koji se priznaje na granici i ulazi u zeleni sertifikat? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895476
    Ukupno poruka