skituljko1979

Egipat 2021- uslovi za ulazak PCR testovi i vakcine

296 poruka u ovoj temi

@Kristinka@Kristinka, verujem da u agenciji to moraju znati... 

Ne verujem da bi tu iko išta kontrolisao, ali vredi svakako zmati te stvari... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u Egiptu prihvataju antigenski test sa QR kodom iz privatnih labaratorija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li pomoc? 

Ja sam boosterovan (3. doza) i meni je sertifikat ok. Supruga ima dvije doze, i nije validan sertifikat. Da li to znaci da ona mora raditi pcr test ili se njoj priznaju dvije doze Astra Zeneca?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Moze li pomoc? 

Ja sam boosterovan (3. doza) i meni je sertifikat ok. Supruga ima dvije doze, i nije validan sertifikat. Da li to znaci da ona mora raditi pcr test ili se njoj priznaju dvije doze Astra Zeneca?

 

Koliko razumem ljudi kazu da se ponese onaj originalni papir koji smo dobili prilikom druge doze, njegov QR kod je ok za raliku od sertifikata.

Inace oni traze 2 doze i nisam cuo da su nekom skenirali QR kod.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@alanford ovo sam sad kopirala sa sajta naših inostranih poslova:

"EGIPAT
Državljani Srbije mogu da uđu u Egipat. Za lica koja nisu vakcinisana potreban je negativan PCR test sa QR kodom, ili antigenski PCR test ne stariji od 72 sata pre dolaska u egipatske luke ulaska, sa izuzetkom dece mlađe od 12 godina.
Lica koja su potpuno vakcinisana mogu ući u Egipat sa sertifikatom o potpunoj vakcinaciji protiv COVID 19."

_______________________________________________________

A ovo sam kopirala sa Egipatskog sajta:

 

" Изузеће од тестирања на ЦОВИД-19 за вакцинисане путнике

Потпуно вакцинисани путници не морају да полажу тест пре поласка за Египат.

Путници морају да имају сертификат о вакцини који наводи пуну вакцинацију против ЦОВИД-19 најмање 14 дана пре доласка.

Одобрене вакцине су:

  • АстраЗенека (Вакзеврија)
  • Јанссен
  • Модерна (Спикевак)
  • Пфизер-БиоНТецх
  • Синопхарм
  • Синовац
  • Спутњик В

Цертификат о вакцини мора имати КР код или га мора одобрити египатска амбасада у земљи поласка. Путници млађи од 12 година такође су изузети од тестирања пре поласка.

Тест на ЦОВИД-19 за путовање у Египат

Сви остали путници који долазе из иностранства, укључујући држављане Египта, морају да покажу штампано лекарско уверење које показује негативан резултат теста на ЦОВИД-19.

Прихватају се ЦОВИД-19 ПЦР и брзи тестови на антиген. Тест се мора урадити не више од 72 сата пре доласка.

Тест мора бити издат од стране одобрене лабораторије и бити заснован на назалном или оралном брису.

Тест на ЦОВИД-19 који се користи за одлазак из Египта постаје неважећи за поновни улазак.

Путници из неких земаља тестирали су се на ЦОВИД-19 по доласку у Египат

Путници који долазе из земаља у којима су идентификоване варијанте ЦОВИД-19 које изазивају забринутост можда ће морати да ураде брзи тест по доласку у Египат.

Која су правила карантина за путнике који долазе у Египат?

Путници који имају негативан ПЦР тест на ЦОВИД-19 или важећи сертификат о вакцинацији не морају да буду у карантину по доласку у Египат.

Свако ко развије симптоме треба одмах да се самоизолује на 14 дана или остатак свог боравка.

Јавна здравствена картица за Египат

Путници авио-компаније морају да попуне Јавну здравствену картицу и покажу је званичницима по доласку у Египат. Захтевају се информације о лету и контакт детаљи како би власти могле да обавесте појединце ако су путовали са неким ко је касније био позитиван.

Путницима се тада може наложити да буду у карантину на две недеље као превентивна мера.

Могу ли да путујем у Египат без теста на ЦОВИД-19?

Странци се могу укрцати на директне летове до доле наведених аеродрома у покрајини Црвеног мора без лекарског уверења, међутим, они ће бити подвргнути ПЦР тесту по доласку.

Путници треба да провере да ли је услуга теста по доласку доступна у њиховој луци уласка.

Путници покривају трошкове теста и морају остати у својој хотелској соби док не добију резултате теста, обично у року од 12 до 24 сата. Свако ко буде позитиван на ЦОВИД-19 мораће да се самоизолује у хотелској соби 14 дана.

Путницима са важећим сертификатом о вакцини није потребан тест по доласку у покрајину Црвеног мора."

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oni kao da zele i ova sezona da im pukne.. 

Izmenjeno (Djilas.M)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cudo, Mada mislim da je sve to na papiru, cisto da ispostuju sve procedure. A u praksi je - "dobro je to" :-)

Svakako bi bilo dobro da cujemo neki komentar najsvjeziji cim prve ekipe podju/vrate se iz Hurgade...

 

Oni kao da zele i ova sezona da im pukne.. 

Iskreno se nadam da ce dodatno popustiti sa kriterijumima i zbog nedostajucih Rusa ove godine :-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo krajem marta išli u Egipat i u odlasku smo jedino u Beogradu na šalteru aerodroma pokazali potvrde o vakcinaciji, dok u Egiptu niko nije ni pitao ni za kakve vakcine, testove i sl. U povratku ni u Hurgadi ni u Beogradu niko nije tražio ništa od navedenog.

Jedini uslov smo imali prilikom izlaska iz Egipta, a to je bilo obavezno izuvanje obuće. Da neko pogrešno ne shvati, nije ni meni ni supruzi teško se izuti pa ako treba i 100 puta, ali tražiti od djece od 4 i 6 godina da se izuvaju, to mi se nikako nije dopalo. Ipak, pored te mislim jedine neprijatnosti Egipat je ostavio sjajan utisak i sigurno ćemo se ponovo vratiti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

21,.05.22. na aerodromu u Beogradu tražili su nam EU zeleni karton i potvrdu o osiguranju sa osiguranjem protiv Covida.

Onu "deklaraciju" smo popunili, neki u avionu a neki su je dobili od agencije, ali nam je niko nije tražio.

Na recepciji pri dodeli sobe tražili su EU zeleni karton i osiguranje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

21,.05.22. na aerodromu u Beogradu tražili su nam EU zeleni karton i potvrdu o osiguranju sa osiguranjem protiv Covida.

Onu "deklaraciju" smo popunili, neki u avionu a neki su je dobili od agencije, ali nam je niko nije tražio.

Na recepciji pri dodeli sobe tražili su EU zeleni karton i osiguranje.

Ja sam iz CG, nadam se da nam nece traziti nikakve potvrde na aerodromu kada budemo isli za Egipat...? Vakcinisian sam, al supruga je samo sa 2 doze :-) :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Egipat je to dovoljno, treba da prodje 14 dana od druge doze, treca se ne pominje. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka