skituljko1979

Egipat 2021- uslovi za ulazak PCR testovi i vakcine

296 poruka u ovoj temi

Ok, vas je realno usralo. Ja se ne bih rukovodio ovim slučajem. Sačekajte zvaničnu odluku o tome da li treba test, da li priznaju vakcine i šta je sa decom... onda će sve biti jasnije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I sada zvanicno na sajtu ...

Screenshot_20210625-111036_Opera Touch.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I zvanicno na sajtu ministarstva

Screenshot_20210625-111036_Opera Touch.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno, nema problema rukovodite se sa čime hoćete. Ja sam samo lično preneo svoj slučaj i ljudi koji su putovali 9 tog. i vratili se 20.06. Srećno

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno. Moglo je da se desi suprotno, da vas testiraju i da ne čuje zlo, budete nekim slučajem +.

Samo kažem da ljudi spreme sve papire i ako reše da se testiraju u Egiptu, da ne misle da će ih preskočiti kao vas. 

Mi smo inače odabrali za sada drugu lokaciju, Egipat ostaje kao opcija iduće godine, jer ne znam iskreno kakva je procedura za decu od 7 i 5 godina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za ulazak u Egipat detetu od 7 godina 09.06 je trebao pcr test, dok za povratak isti nije trebao. Detetu od 4 god. ništa nije traženo niti trebalo.

 

Samo kažem da ljudi spreme sve papire i ako reše da se testiraju u Egiptu.

Druže nema nikakvih “sve papira za spremanje”, znači sletiš i platiš 30 zelembaća u papiru, testiraš se i to je sve od papira što vam treba.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je rizik na koji nisam spreman, niti želim da maltretiram decu sa testovima. Nas dvoje smo primili obe doze vakcine. Ali u slučaju da ti dete bude asimptomatski pozitivno, možeš samo da se slikaš. 

Kada olabave malo za decu, možemo da pričamo. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cek, cek, da vidis cirkus kad se budes vracao... samo analni bris sto ne rade... :D bacise nam alkohol za dezinfekciju... pitali lepo lika koji izdaje karte jel moze da se unese i gde se uzimaju one kesice... kaze moze da se unese, a za kese nas izgleda nije razumeo, samo yes yes, no problem... poslednji baja koji kontrolise sve iz torbica (i ako si pre toga prosao dva skenera sa izuvanjima, pretresom kofera i jedan te lik pretrese) uze i baci zenin alkohol za dezinfekciju, ja poceo da psujem ispod one maske... dodjem na red i pokazujem mu moju bocicu, reko druze to je alkohol za dezinfekciju... a on mrtav ladan okrene bocicu i pokaze mi onu sliku "zapaljivo" hahahahaha pa brate mili, samo za vas je zapaljivo, svi drugi su ludi, ni na jedonom drugom aerodromu nisu pravili problem... to sto mozes da kupis alkoloh i parfeme koju takodje imaju alkohol, to nije zapaljivo... da ne psujem, nece mi proci komentar :D

E da, to sto ste dobili kartu na salteru, to nije dovoljno, mora jedna zamotana pored gore pomenutog mustafe da vam lupi pecat a pri tom ne znate sta hoce, jel pasos, jel kartu ili nesto trece... a ne ume da kaze... jos sva bitna ondako drsko uzima kartu i cokce...

I onda mislis sve si ih prosao, konacno ukrcavanje i cika na ulazu cepne kartu, kad ono stooooop, oce neki novi baja da proveri nesto u pasosu, verovatno vizu...

Egipat, nikad vise.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@buki.bu i ja isto idem samostalno. Let mi je 25.7 Tako da cete imati info iz prve ruke.. naravno ako ne idete prije mene. Mislim da je manje vise sve kao i prije.. Ja cu za svaki slucaj doci 3h ranije na aerodrom. Sto se tice skenera i postova ostalih putnika.. mozda je nekome to sok, ali svako ko je vec bio u Egiptu zna sta da ocekuje (tako je godinama unazad). Plus, ja putujem sa BiH pasosem.. e tu ce da nastane cirkus u povratku, treba im objasniti da nam nije potreban pcr test jer samo tranzitiram kroz Srbiju, kako ce to biti, ne znam, ali dobro…

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Astorcic vodite računa t.j. dobro se raspitajte u vezi PCR testa za povratak.

Kada smo se u maju vraćali naglasili su da je za povratak avionom Air Serbia PCR neophodan ukoliko nemate srpski pasoš! 

 

Pošto ćemo mi ići u sopstvenoj organizaciji treba mi pomoć, čini mi se iz izloženog da je zaista potrebno doći 3 sata ranije na aerodrom u Hurgadi, ne znsm da li sam u pravu, stari putnici će mislim bolje znati da kažu da li je sada komplikovanija procedura ili ista kao pre... 

@buki.buprocedura je ista kao ranije samo su nasumicni pretresi prtljaga malo cesci nego ranije. Osim toga, tacno je da bacaju sve sto ima oznaku zapaljivo, bilo da je alkohol, gel za dezinfekciju ruku ili mini dezodorans u pitanju... 

Treba ranije doci na aerodrom (nas su 3 sata pre leta odvezli na aerodrom) jer ovoga puta dele i rezultate PCR testa kod saltera za poletanje. Takodje, kartoncici za upisivanje koje predajete na pasoskoj kontroli moraju imati pecat koji oznacava broj leta, a koji vam stavljaju prilikom cekiranja. Desilo nam se da smo na jednom kartoncicu pogrešili tokom pisanja i nisu hteli da nam izdaju dodatni kartoncic dok nismo pokazali avio kartu. Eto, to su razlike u odnosu na ranije... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mimi28 hvala. Ja sam prelezao covid i imam potvrdu (na engleskom), drugi putnik je vakcinisan. Letim sa AirCairo-om. Nama ne treba nista za ulazak u Srbiju, ali ako bas budu zezali, imam skrinsotovano sa sajta ministarstva spoljnih poslova Srbije da su drzavljani BiH izuzeti od svih ogranicenja i da slobodno mogu da ulaze u Srbiju, ako im dokaz o vakcinaciji i prelezanom covid-u ne bude dovoljan. 
Zna li neko sta se moze desiti ako nemam test a oni na osnovu ovoga sto imam ne zele da me puste na let za Beograd? Da li je to moguce? Ne mogu da vjerujem da neko svojevoljno trazi PCR test a ne trazi ni drzava u kojoj tranzitiram ni BiH ciji sam drzavljanim

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zašto bi oni uopšte gledali ko ima čiji pasoš i da li ima test za izlazak iz Egipta? Ja sam se vratila pre 2 dana, ništa nas nisu pitali povodom testova. Jeste da nemam BiH pasoš ali ne vidim zaista razliku u odnosu na državljane Srbije i zašto bi njh tangiralo tako nešto. Ulazak u državu je jedna stvar ali izlazak sasvim druga.

Izmenjeno (Drina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije ni meni jasno.. ali eto. Cuo sam da znaju da zezaju putnike sa BiH pasosem na izlasku iz Egipta, ali izgleda da sve zavisi od sluzbenika do sluzbenika… 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. @AstorcicMi putujemo 03.07., dakle postavljam info o samostalnoj organizaciji i situacijama. Mi letimo Air Cairom, muž će u hotelu raditi PCR (u Fortu organizuju testiranje za 55 eur) , a ja neću ništa pa Vam javljam kako sam prošla na ulazu u avion, sem ako kojim srećnim slučajem ne ukinu sve kao što ukidoše i neke evropske zemlje. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka