skituljko1979

Egipat 2021- uslovi za ulazak PCR testovi i vakcine

296 poruka u ovoj temi

@jaksa Nama su u Zavodu za biocide uzimali bris iz grla, i iz nosa.

Vama srecan put zelim. Uzivajte!

Izmenjeno (mimi28)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ;)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro veče svima

Pročirah nekoliko poslednjih stranica foruma,ali mi se čini da se uglavnom pominje testiranje za povratak u Srbiju.To mi nije problem jer smo suprug i ja revakcinisani.Ono što me interesuje je da li  se neko testirao po sletanju u Hurgadu? Putujemo u sredu i nesto mi se baš i ne plaća 18.000,a vakcinisani smo i još je i pitanje trenutka kada će biti ukinut Pcr za Egipat.Dakle kakva suniskustva sa testiranjem po sletanju u Egipat?

Hvala unapred

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam identicnu situaciju, samo sto ja putujem u subotu. Iz agencije me savetuju da pricekam dva dana pred putovanje i ako do tada ne bude ukinut pcr test da ga radim u Srbiji. S druge strane, prijatelji koji su se nedavno vratili iz Hurgade mi kazu da ga obavezno tamo radim jer je triput jeftiniji nego ovde i da ne postoji nikakav karantin dok se cekaju rezultati. Test se radi na granici, ti najnormalnije odes u hotel i rezultat ti sutradan stigne na mejl (dok cekas rezultat najnormalnije se kreces po hotelu i koristis sve sadrzaje)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Našim prijateljima koji su skoro bili u Egiptu su po sletanju uradili pcr test na aerodromu bilo je 30 $ ili 25€. Oboje su bili vakc.i revakc. i u povratku nisu im radili pcr test zbog toga. Srećno svima koji putuju uskoro, očekujemo da nam se jave sa utiscima. :-)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo letovali u Hurgadu 5.5 i tamo smo radili PCR test, isli smo u hotel SeaGull, rezultate nikad nismo ni dobili, karantina u tom hotelu nije bilo, od prvog dana sve normalno smo koristili kao i ostali, plazu, restoran... Velika je usteda u novcu a eto za taj Hotel konkretno ne vredi raditi PCR u Srbiji, samo cisto bacanje para.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hvala @PopyArty

Mislila sam da možda može i još negde. 

moze na vise lokacija u Bgu- Torlak, Batut, zavod za biocide... vidite na e upravi moze online da se zakaze i to je najbolje

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel se skoro neko testirao u Hurgadi na aerodromu? Da li se dok se čeka rezultat testa u hotelu i na plaži normalno kreće? 

Ipak je ušteda testirati se tamo. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pisalo se o tome dosta, to zavisi od politike samog hotela... u vecini hotela se nista ne ceka, ali ima i onih koji su striktni da morate biti u sobi do dobijanja rezultata, tj 24 sata..

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Jel se skoro neko testirao u Hurgadi na aerodromu? Da li se dok se čeka rezultat testa u hotelu i na plaži normalno kreće? 

Ipak je ušteda testirati se tamo. 

Cao svima

Suprug i ja smo sa prijateljima stigli u CWR u sredu uvece Air Serbia letom.Prijatelji su sa sobom nosili PCR iz Srbije,a mi smo odlucili da se testiramo u Egiptu jer nam se nije”bacalo”18000 rsd(prelazala covid i oboje vakcinisani).Cela procedura traje 5 min.Stigli smo do kofera kada i ostali putnici.U hotelu smo se najnormalnije kretali od momenta kada smo usli.Rezultat nam nike stigaoU prvih 24h-znaci negativni smo.Za povratak u Srbiju imamo sertifikate o vakcinaciji.

 

Jel se skoro neko testirao u Hurgadi na aerodromu? Da li se dok se čeka rezultat testa u hotelu i na plaži normalno kreće? 

Ipak je ušteda testirati se tamo. 

Cao svima

Suprug i ja smo sa prijateljima stigli u CWR u sredu uvece Air Serbia letom.Prijatelji su sa sobom nosili PCR iz Srbije,a mi smo odlucili da se testiramo u Egiptu jer nam se nije”bacalo”18000 rsd(prelazala covid i oboje vakcinisani).Cela procedura traje 5 min.Stigli smo do kofera kada i ostali putnici.U hotelu smo se najnormalnije kretali od momenta kada smo usli.Rezultat nam nike stigaoU prvih 24h-znaci negativni smo.Za povratak u Srbiju imamo sertifikate o vakcinaciji.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala @nenka@nenka na informacijama. Da li su Vaši prijatelji išli negde u Hurgadu da se testiraju ili su to u hotelu obavili, mislim na opciju za povratak? Postoji li pri odlasku na aerodromu punkt za PCR? Razmišljam da bi to bilo najjednostavnije, taman kod kuće da odspavam dok ne stigne rezultat. Inače moj plan je sledeći: pošto pcr nema veze ni sa čim (pa tako ni vakcinisanim ni od korone odbolovanim nije garant da neće dobiti pozitivan nalaz), mi ćemo uraditi test u odlasku u Hurgadi osim u slučaju da kod kuće pred polazak zašmrcamo ili slično, tada ćemo uraditi ovde pošto ovde svi koji putuju dobiju negativan test,, a tamo nisam sigurna da li sve puštaju ili ponekog i osude na propast letovanja (iz Nenkinog zapažanja se čini da uglavnom sve puštaju,, ali ipak treba pratiti). Za povratak ću još razmisliti da li da glumim karantin ili tamo da se testiram i ostanem kratka za lepu torbu pa puta 2. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda je predstavnica agencije vrsila pritisak da se testirate u Srbiji da ne bi opterecivala osiguranje sa kojim Wayout saradjuje, ako test bude pozitivan, jer se reklamiraju kako njihovo osiguranje i to pokriva

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedino treba gledati da li hotel trazi karantin ako se tamo testirate, jer čitam da je toga bilo da se nije smjelo iz sobe izaci.

I mi bismo isli na tu opciju testiranja tamo, ali vidim da nasi smatraju kako im nesto nisu pouzdani testovi, pa me toga strah, da ne bi bili pozitivni kod njih. :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

buki.bu,

testiranje se u Hurgadi obavlja u odlasku tako što na aerodromu razdvoje putnike testirane i netestirane, ovi drugi idu u drugi bus i tamo ih odmah na licu mesta uzrokuju, posle voze u hotele. Kako i kome uslugu  plaćaju i slične detalje  ne znam jer tome nisam prisustvovala zato što smo mi imali test odavde. A u povratku, predstavnica agencije, kojoj tokom boravka najavite u nekom trenutku pred kraj  da želite da se testirate u Hurgadi, (i ne podležete njenim pritiscima da od toga odustanete) pošalje vam termin kad krećete iz hotela, transfer do klinike se inače posebno plaća po osobi i košta 8 evra (ali je i tako jeftiniji nego kod nas), dodju po vas u zakazano vreme, vode vas u kliniku ili za to  određenu laboratoriju, testiraju i toliko. Naši prijatelji kažu da je bilo više autobusa i onih kombija sa turistima ispred i da je sve dobro organizovano. To je obično nekih 24 sata, odnosno dan pred polazak i rezultate su podelili pred ulazak u autobus za aerodrom. Na aerodromu Nikola Tesla su nekima tražili da te rezultate pokažu, a nekima ne.   Ne znam od čega to zavisi. Zatim na našem aerodromu nisu davali nikakva pisana obaveštenja (usmena poneko jeste) o tome kako dalje postupati ako nemaš test na ulasku u Srbiju iako na zvaničnom sajtu ministarstva  piše da "pasoški službenik izdaje pisano obaveštenje o daljem postupanju vezano za karantin od 10 dana ili testiranje u Srbiji".

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka