sanjulina

KIPAR 2021

16 poruka u ovoj temi

Hajde da se fokusiramo na ovu godinu, posle duzeg perioda mozemo da putujemo. Svako ko ima neke sveze inormacije neka pise u ovoj temi.  Ideja je da se pise o aktuelnim  dogadjajima, cenama pica, lezaljki, prevoza, zaniljivim mestima koje treba posetiti, preporukama restorana, lokalne klope, sopingu, smestaju (dobra i losa iskustva) i tako dalje.

larnaca.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kojim busom se moze otici od Larnake do Nissi place u Aja Napi? Koja je stanica u pitanju?

Neki restorancic sa lokalnom hranom za preporuku?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pisala sam o prevozu pre 2 godine, pa sad samo kopiram. Pisano je na drugim temama, pa malo čitajte :D

Info nisu sveže, ali okvirno da znate cene prevoza. U ino ništa ne ode 100%, već samo neki centić.

Imate Intercity bus, povratna karta je 7 e, a od 5. maja je letnji red vožnje, pa pogledajte na internetu, ako želite u Larnaku ili prestonicu.

Od aerodroma do centra Larnake saobraća na 30 min. 425, a ako izađete na stanici Stara bolnica, imate jeftiniju varijantu bus Osea 711 do Aje, meni je odgovarao baš zbog Konosa, jedan smer je 1.5 e, a dnevna karta 5 e. 

U Aji imate 101 i 102, samo proučite rutu.

Od Konosa do Kava šetnja, a može i bus. Do svetionika stop ili pešaka.

Bus iz Larnake staje kod Akva parka, blizu je Makronisos.

Izmenjeno (Eowyn)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakve su noci na Kipru? Vidim prognoza je oko 20c, a mnogi pricaju da je jako vruce u Julu. I da li ima komaraca?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putujem u cetvrtak BG-Larnaka, ako sam razumeo dobro, trebalo bi da podnesem onaj zahtev za cyprussflightpass izmedju utorka i cetvrtka?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putujem u cetvrtak BG-Larnaka, ako sam razumeo dobro, trebalo bi da podnesem onaj zahtev za cyprussflightpass izmedju utorka i cetvrtka?

Da, otvara se mogucnost prijave za Cyprus flight pass tacno 48h pre poletanja aviona.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanje za taxi prevoz od aerodroma do Larnaca, koja je okvirna cena i da li ima divljaka kao kod nas ili svi rade legalno?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko  zna gde se moze odraditi rapid test?

Posto sad po novim pravilima ko nije vakcinisam mora da odradi to ili pcr nakon 8 dana boravka.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li neko da mi potvrdi da li sam dobro razumela sledece dve stvari:

1) iako je Srbija na crvenoj listi, vakcinisani ljudi mogu manje-vise nesmetano da putuju na Kipar (uz mogucnost nasumicnog testiranja na aerodromu i obavezu radjenja Rapid testa nakon 7. dana boravka, na svaka 3 dana);

2) koliko vidim, na Kipru su organizovana mesta gde je moguce besplatno raditi te brze testove:

https://cyprus-mail.com/2021/08/22/coronavirus-rapid-testing-sites-for-monday-7/ ?

Razmisljam da li da kupim karte za Kipar za oktobar, ako ostane ovako, nije strasno, osim ako ne rese da zatvore granice do oktobra, sto se, nadam se, nece desiti....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super, hvala!

Onda samo ostaje da se nadam da nece u potpunosti zatvoriti granicu... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi se polako pakujemo, flight pass popunjen, karte cekirane i sutra pravaaaac Kipar ?❤️❤️❤️❤️

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo @gagagaga, mozete li reci koje covid mere su trenutno na snazi u Kipru, kakva je trenutno situacija tamo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav! Mi smo vakcinisani tako da smo na aerodromu opusteno prosli bez ikakvog cimanja. 
maske su obavezne navodno svuda sem na plazi ili kad sedite za stolom ali to niko ne postuje, u smislu na ulici niko ne nosi maske. Na ulazu u restorane i bilo koju prodavnicu ili cak prevoz trebalo bi da vam traze potvrdu o vakcinaciji ili negativan test. To se takodje ne postuje odnosno sporadicno. U prevozu do sada niko nikad trazio nije, u lidlu da, ostale prodavnice ne. Sto se restorana tice pola-pola. Tamo gde nisu trazili pitali su jel imamo i kad krenemo da vadimo kao okej okej. 
razmak izmedju lezaljki i stolova je recimo veci nego ranijih godina. 

pozdrav! Nadam se da sam pomogla i da nije kasno :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26852
    Ukupno tema
    901748
    Ukupno poruka