Smith

Solymar Soma Beach 4*

154 poruke u ovoj temi

Vodu nemojte piti,cak i zube perite flasiranom vodom,izbegavajte sveze salate i voce neljusteno,neki izbegavaju cak i led,mi nismo...pili smo nas probiotik pred put,suprug je popio jedan antinal i odmah bio kao nov...

Udata sam za Egipćanina i iz tih razloga često odlazim u Egipat. Ostajem uglavnom mesec dana.. nikad nisam imala stomačnih problema.. u Kairu pijem vodu iz česme.. u letovalištima to ne radim ali jedem voće i povrće oprano tom vodom, perem zube.. kad mi je dete bilo manje davala sam mu prokuvanu vodu (njihovu) i nije bilo problema..o

To sve zavisi od osobe do osobe.. pa i u CG dok smo letovali bilo je problema.. onaj ko je osetljivijeg stomaka nek pred put pije probiotike i nek se pripazi jer sastav vode nije isti kao i na našim prostorima. 

Svidja mi se hotel solymar ali me zanima da li ga još neka agencija radi sem WO ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Egyptian woman Solymar Soma Beach radi dosta agencija. Imate ponude na internetu. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, 

Za 10 dana putujemo u ovaj hotel.

Suprug i ja smo vakcinisani, kcerka treba da radi PCR test. Planiramo da test uradi na aerodromu kada sletimo. 

Kakva je procedura u hotelu kada se dodje i dok se cekaju rezultati testa? Da li moze slobodno da se krece po hotelu?

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko mozda zna,moze li se u standard room smestiti dvoje odraslih i dvoje dece (9,12),jer u cenovnicima pise samo 2+1 ili se mora uzeti family room,koja je dosta skuplja...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav! Zanima me da li ima nekih zanimacija za odrasle,tipa odbojka na plazi,zurke... ? Dolazimo 20.avgusta sa prijateljima i jednim detetom pa nas zanima da li ima nesto od toga. Prethodnih godina smo takodje letovali u Egiptu i sve je to bilo u drugim hotelima, ali s obzirom da je nov hotel ne zna se jos mnogo toga o njemu. Takodje me zanima informacija vezana za ronjenje, koja je cena u okviru hotela u njihovom diving centru i da li je neko bio da bi podelio iskustva. Ne bi bilo lose ako bi neko podelio i cene ostalih izleta ,jer se cene verovatno razlikuju zbog udaljenosti hotela. :D Inace, ako neko letuje prvi put ili nije upucen,ima agencija za izlete u Egiptu koju drzi egipcanin sa zenom srpkinjom i iskreno vam mogu reci da su mnogo,mnogo povoljni i jako su divni,ali kao sto rekoh jedini problem ovog hotela je udaljenost od centra Hurgade,tako da ce vrv i izleti biti za nijansu skuplji. Za one koji ne znaju ,izleti preko egipatske agencije znaju da budu i do 50% jeftiniji od izleta koje vam nudi agencija preko koje ste dosli. Agencija zeli da zaradi na bilo koji nacin i koriste se raznim glupostima,kao npr. ako idete preko egipatske agencije na izlete i nesto vam se desi na tom izletu kazu da osiguranje to ne pokriva,ali to je cista glupost! Osigurani ste na prostoru cele teritorije Republike Egipta,tako da slobodno mozete bez ikakvih strahova ici preko egipatskih agncija,osim ako ne zelite da dajete vise para za izlet. :D

Cene izleta su za 5 evra skuplje zbog dolaska po Vas u Soma Bay. Idite bas preko te spomenute i nema greske :)  Pored plaze je diving centar hotela Karibijen, odlicni su momci, ne secam se cene, ali nisu bili skupi. Tu mozete i snorkling organizovati do ostrvceta koje je blizu, da ne idete cak u Hrg. Isto i za voznju kvadova. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko mozda zna,moze li se u standard room smestiti dvoje odraslih i dvoje dece (9,12),jer u cenovnicima pise samo 2+1 ili se mora uzeti family room,koja je dosta skuplja...

Ne može, mi smo morali da doplatimo za dvoje dece (3 i 6) family room. Moglo je van sezone, medjutim hotel više ne dozvoljava.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne može, mi smo morali da doplatimo za dvoje dece (3 i 6) family room. Moglo je van sezone, medjutim hotel više ne dozvoljava.

Mi smo uplatili standard room sa dvoje dece 6 i 2,5 god

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim da je par vas pisalo da je klima bucna. Da li su i ostali imali ovaj problem? Kapiram da jesu, nov je hotel, pa bi trebalo da svuda isto radi... To je jedino sto me moze odvratiti od ovog hotela ? 

I da li na svedskom stolu bude ribe, morske hrane (posebno kozica / shrimps)? Kakva je raznovrsnost ishrane za nas koji ne jedemo meso? I da li ima manga u hotelu? ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postovani,

molim Vas za odgovor,

da li more kod hotela Solymar uopste ima zivog sveta, tj. da li ima uslova za snorkeling ili je more prazno?-:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Niko ne pise da li ima animacije tipa vezbe u vodi, vecernje predstave, joga, trbusni ples... jel ima?

Idemo 14.07.2021 a omladinci smo pa nas interesuje i odbojka i ostale igre na plazi da li ima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E pa ne znam, mozda sto vam ovo drugo dete nema 3 pune godine...nama nisu dali, jer deca ipak imaju punih 3 i punih 6 godina

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postovani,

molim Vas za odgovor,

da li more kod hotela Solymar uopste ima zivog sveta, tj. da li ima uslova za snorkeling ili je more prazno?-:)

Prazno,  nema nista. Ima dva manja siromasna grebencica na plazi CWR (hotel pored). Za ronjenje vidite neki izlet tu sa plaze jedno ostrvce blizu. Fino je.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Niko ne pise da li ima animacije tipa vezbe u vodi, vecernje predstave, joga, trbusni ples... jel ima?

Idemo 14.07.2021 a omladinci smo pa nas interesuje i odbojka i ostale igre na plazi da li ima

Ima naravno. Dva momka vode animacije preljubazni su i baš prave dobru interakciju sa gostima.

Imate tokom celog dana neke igre sa njima po plaži a za uveče imate veliki amfiteatar u kome se održavaju predstave svako veče druga grupa, takodje su animatori tu sa vama.

Retko gde sam video ovako dobar, pazljiv i uigran tim. Momci se zovu Mo i Cola a danas im se priključio i treći. Uzivajte 

Vidim da je par vas pisalo da je klima bucna. Da li su i ostali imali ovaj problem? Kapiram da jesu, nov je hotel, pa bi trebalo da svuda isto radi... To je jedino sto me moze odvratiti od ovog hotela ? 

I da li na svedskom stolu bude ribe, morske hrane (posebno kozica / shrimps)? Kakva je raznovrsnost ishrane za nas koji ne jedemo meso? I da li ima manga u hotelu? ?

Klima je bučna zaista i smeta za spavanje ali smo mi našli foru 

Ostavimo klimu da radi tokom dana dok smo na plaži, momci koji sređuju sobe ne gase klime i ne diraju kako ste vi podesili.

Onda uveče dok smo napolju opet ostavimo da drnda dok ne dodjemo da spavamo. Soba se super ohladi tako da smo je mi gasili pred spavanje i soba je bila sveža do ujutru. Napominjem da je jedan dan bilo 42C i zaista nije bilo potrebe da ako se prethodno soba rashladi uključuje i noću (naravno pod uslovom da držite zatvorena vrata od terase). Hotel je tako pozicioniran da ni jedna soba nije izložena suncu ni u jednom delu dana.

Ribe ima na meniju svakoga dana kao i povrća i razne healthy food.

Mango nikad nisam video ni u jednom hotelu a boravio sam u preko 20 hotela sa 4 i 5 lux. Mislim da je za 580e za 12 dana malo too much da se očekuje mango na meniju. Možda u Steingerbergeru imaju...

Eto, to vam je rešeno ??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, 

Za 10 dana putujemo u ovaj hotel.

Suprug i ja smo vakcinisani, kcerka treba da radi PCR test. Planiramo da test uradi na aerodromu kada sletimo. 

Kakva je procedura u hotelu kada se dodje i dok se cekaju rezultati testa? Da li moze slobodno da se krece po hotelu?

Hvala

Nema nikakve procedure dolazite najnormalnije kao i svi ostali u hotel i radite šta god želite. Niko vas u hotelu ne pita da li ste vakcinisani ili imate PCR ili ste imali koronu 

To se sve završava na aerodromu i rezultati nikad ne stižu do vas. I to uzimanje brisa na aerodromu je takva farsa da je presmešno. Dakle samo opušteno.

Jedini problem ako neko nije vakcinisan je taj što sada iz aviona prvo izlaze vakcinisani sa potvrdom a potom oni koji treba da urade PCR.

Srećno  

Pozdrav svima :)

Momak i ja putujemo 02.08. Izabrali smo ovaj hotel poslije par dana potrage. Dvoumili smo se između par hotela. Neki od njih koji su meni zapali za oko su Swiss in, Marina beach, Sunrise garden beach..  Pratila sam Jovanu Kvržić na instagramu i bila oduševljena sa prva dva. Jako detaljno i lijepo opisuje oba. Momak je više bio za veće hotele ( više bazena i parkova). On je bio 2019.u Long beach-u i bio je oduševljen. Drugari idu tamo 04.08.  Meni je bila bitna plaža, (morsko dijete) ne volim bazene. Izgledao mi je poprilično nov. Na kraju nam je dosta pomogao Vesnin detaljan opis. Hvala puno na tome. Potrudiću se i ja da ostavim lijep opis i moje viđenje svega. 

Ako je neko voljan da predloži lijepe izlete i okvirne cijene. Nisam prije boravila u Egiptu. Hvala svima. ?

Svakako Mohamed Mido Hatem i njegova agencija Nur Travel.. imate ih i na FB.

Mida znam od 2007 godine i potpisujem ti da je najodgovorniji i najobrazovaniji vodič u Hurgadi i šire sa savršenim poznavanjem srpskog jezika i diplomom arheološkog fakulteta i zna šta vam priča.

Dečko je pouzdan i neobično odgovoran za Egipćanima i da, zna i da čita hijeroglife hahahaha ?

Predlažem vam Kairo, Luksor, pustinja i beduin village i naravno obavezno Rajsko ostrvo ili Orange Bay zavisi šta rade trenutno.

Pozz.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav! Prvi put putujemo u Egipat i čitala sam na par mesta o "otimanju" ležaljki(ne konkretno za ovaj hotel nego uopšte u hotelima) pa me malo to buni. Da li to znači da nema dovoljno ležaljki ili se to odnosi na "fensi" red do mora ?? Da dodam samo da mi uopšte nije bitno u kojem sam redu,nego čisto informativno pitam. Hvala! :)

Nema nikakve otimačine hotel ima dovoljno ležaljki za sve, verovatno misle na prvi red ali i to je budalaština veruj mi ...svašta se piše. 

Opušteno samo uzivaćete 

INTERNET UPDATE

Pošto ima mnogo pitanja oko neta čisto info sa lica mesta, net je ok samo u glavnoj zgradi u lobby i restoranu.

Ostatak hotela nije pokriven.

Što se tiče kartica čim uzmete kofere i krenete ka izlazu imate 4 pulta gde se prodaju kartice sva 4 provajdera 

Vodafon, Orange, WE i Mobi Nil.

Ukratko najpovoljnije je Vodafon samo data saobraćaj 19 evra 48 GB. Nemate minute za pozivanje itd ali imate gomilu GB.

Druga opcija kod Vodafona je 30eur sa 30 GB, 200 min lokalnog saobraćaja i 20 min internacionalni.

Fotokopiraju vam pasoš na licu mesta i potpišete ugovor. Sve traje manje od 3 min. Sim card ubacite i za nekih 30 min je aktivna.

Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26676
    Ukupno tema
    895541
    Ukupno poruka