seagull

Uslovi za ulazak u Grcku, leto 2021.g.

552 poruke u ovoj temi

Radi kontinuiteta informacija, da napisem da sam juce usao u GR preko gran.prelaza Evzoni. Nije bilo velike guzve i formalnosti na oba prelaza sam zavrsio za oko pola sata. Grcka policajka je pogledala pasose, proverila PLF i samo letimicno pogledala potvrde koje smo predali. Nikoga nisu testirali u koloni u kojoj sam ja bio (ne mogu da tvrdim 100% za ostale dve).

Inace, u utorak popodne i vece, prelaz Bogorodica je bio zatvoren (time i Evzoni) zbog velikog pozara. Oko prelaza je sve izgorelo od rastinja.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da u PLF-u mora da se popuni na kojem granicnom prelazu ulazim u zemlju
Sta se desava ukoliko umesto na Evzoni resim da predjem na Dojran prelazu da li prave problem ili mogu da se popune dva PLF-a

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To bi bila neka vrsta "kockanja".... 

U PLF-u se daje izjava da se popunjava samo jedan primerak (za istu porodicu).

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko skoro prelazio na Niki? Idem na Lefkadu pa mi se cini kao logican izbor, mada sam do sad procitao samo jedan komentar o ovom gr prelazu i to negativan...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja se vratio pre neki dan. 

Pisao sam na temi kolima u Grcku.

Nema zive duse. Ni na ulazu ni na izlazu. Ima losijih deonica na magistrali u Makedoniji. Ali posto smo prosli za minut obe granice nije me mnogo potreslo.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko skoro prelazio na Niki? Idem na Lefkadu pa mi se cini kao logican izbor, mada sam do sad procitao samo jedan komentar o ovom gr prelazu i to negativan...

Na manjim prelazima (Niki, Dojran) dodatno testiranje je skoro pa zagarantovano.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li testiraju i bebe (moja ima nepunih godinu dana) ili su bar one postedjene? 

Hvala na odgovorima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Njih svakako neće... obično vozaču ili suvozaču brknu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi ljudi, bio bih vam zahvalan ako bi ste mi pomogli u tumačenju vezano za protokol za ulazak u grcku.

naime, slijecem na Atinski aerodrom u ponedeljak u 16 h iz Bosne.

Obzirom da na stranici grcke ambasade u Bosni stoji sljedece " Туристи морају попунити електронски формулар (Passenger Locator Form - PLF), не касније од 23:59 EEST(Greek time) дан пред улазак у Грчку. i " 2. Сваки посетилац мора имати попуњен електронски формулар PLF, 24 сата пре путовања. "...

Da li ovo znaci da mogu popuniti obrazac u subotu?? ili moram popuniti obrazac u nedelju do 16 h?? Molim vas za pomoc?? Zbunjuje me ovo "ne kasnije od "??

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da morate  da popunite PLF najkasnije do 23 sata po našem vremenu, u nedelju. Ali to vam je knap, zašto biste čekali toliko?Da biste izbegli finese u tumačenjima, popunite PLF što pre. Možete i sad, ako znate sve podatke koji se traže.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li se neko vraćao sa grčkih ostrva trajektom do Pireja? Pošto ću na ulasku u Grčku raditi antigenski test u Makedoniji, sa njim mogu da uđem na trajekt (jer važi 48h), ali za povratak sa letovanja (drugi ulazak na trajekt) moraću da pokažem negativan self test koji nije stariji od 24h. Pošto se self test kupuje u apoteci i sprovodi u "samostalnoj izvedbi" (pritom Grci nisu bili kadri da izbace video clip na engleskom, nego demonstracija ide na čistom grčkom jeziku...alal vera na maloga batu), interesuje me kako znaju da nije stariji od 24h?! Planiram da ga kupim u apoteci u nekom većem mestu, pošto poslednjih sedam dana letovanja provodim u selu u kome čisto sumnjam da mogu da kupim u apoteci i da se istestiram u smeštaju ujutru, pre nego što izađem odatle (jer mora da se steriliše zona u kojoj se vrši testiranje), a na trajekt se ukrcavam uveče. Ako se samo testiranje sprovodi samostalno, bez ikakvog nadzora, bukvalno je ostavljeno svakome na dobru volju da li će zaista da uzme bris iz nosa ili ne. Sve je ovo žešće neozbiljno, a nigde nema detaljnih instrukcija, pa bi mi značilo ako je neko već imao iskustva prilikom povratka na trajekt. Hvala najlepše.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre par dana se vratila sa Skijatosa. Procedura ulaska na trajekt pri povratku sa ostrva je sledeća:

Prva opcija je da se u luci zakaže testiranje koje je besplatno. Nama nije odgovaralo jer je potrebno jednom doći radi zakazivanja (u periodu od 9-16 sati) pa onda još jednom radi samog testiranja.

Druga varijanta je self test koji se kupuje u apoteci i košta 6 evra. Pri kupovini nas je apotekarka pitala da li je za brod i posle potvrdnog odgovora dala test koji se radi iz pljuvačke. Uradili ga to jutro pre izlaska iz smeštaja. Jednostavna procedura, sve nacrtano. Posle par minuta se pojavila crtica na C. Bilo je i onih koji su u busu do luke radili test iz nosa, toliko o sterilnim uslovima :D.

Onda nam je rečeno da će nam test tražiti (pod tim ne mislim na pločicu sa rezultatom već na Self-test declaration koja se dobija uz paket za testiranje) samo ako brod sa Skopelosa bude bio tačan. U slučaju kašnjenja niko i ne pita za test, što se i desilo.

Neozbiljno zaista jeste, oni nama kao veruju na reč :D. Može jedna osoba da uradi za sve ostale, ko će znati?

Ja sam prvo mislila da će ta crtica da se izgubi posle 24 sata pa da postoji mogućnost provere kada je test rađen ali ne, evo još uvek nije izbledela.

20210815_095202.jpg.954542181558b1dbd2ba

20210815_095234.jpg.e21f333340901d917c9d

20210815_095306.thumb.jpg.8edd34bce68466

20210815_095330.thumb.jpg.2de3e4ab052804

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cirkus, kao i obično što se tiče pravila oko Korone kod Grka. Čisto foliranje. Oni su bar aljkavi i površni što se generalno svega tiče, bar njih dobro znamo.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lila, hvala veliko na detaljnim objašnjenima, puno si pomogla u razjašnjavanju nedoumica. Ovo je stvarno krajnje neozbiljno, da se čak ne prilaže ni pločica sa rezultatom testa, već deklaracija u koju može da se upisuje šta god. S jedne strane mi je drago što ne maltretiraju turiste (i nama je lakše ovako, pod manjim smo stresom kad možemo sve da izlažiramo :D i naravno da mi neće pasti na pamet da zabijam štapiće u mozak), ali sa druge strane uopšte ne vidim svrhu ovog samotestiranja....ali ajde, neka forma mora da im se zadovolji, pa neka bude. A i da uzmu kintu, broj turista x (6-8) evrića, neće da se baci.

Napredak je što su makar na poleđini kutije instrukcije na engleskom :)

Verovatno će nas trakeljati na AnekLines trajektima, ono što sam viđala na website-u Ekathimerini, u Pireju prilikom ukrcavanja, zaista je delovalo ozbiljno.

U međuvremenu se javio i gazda Grk iz Hore Sfakion (Krit), potvrdio je da i u apotekama u zabitima imaju regularno u ponudi self testove (što je i logično, jer odatle isplovljava trajekt za Gavdos) i da datum i sat testiranja upisuje sam korisnik testa :)

Hvala puno još jednom :srce: Ti si baš lepo iskoristila ovo leto :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Juče sam rezevisala usputno prenoćište u Gevgeliji...razgovaram sa gazdaricom i dajem joj očekivano vreme dolaska uz napomenu da ću prvo otići do graničnog prelaza Bogorodica, kako bih u laboratoriji odradila antigenski test, pa dok sačekam rezultate, eto mene tad i tad....Kaže žena, i mi sarađujemo sa laboratorijom ovde u Gevgeliji, ista je cena antigenskog testa (=1000 denara), rezultat se dobija za 20 minuta i uručuju odštampano papirče, nema maltretiranja sa slanjem na mobilni. Tako da ko planira prenoćište u Gevgeliji, može tu i da se testira, ne mora da gubi vreme na graničnim prelazima, samo se raspitajte kod domaćina.
Nikob laboratorija od sutra podiže cene PCR testa na 1400 denara, a antigenski bi trebalo da ostanu na 1000 denara.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26694
    Ukupno tema
    896013
    Ukupno poruka