seagull

Uslovi za ulazak u Grcku, leto 2021.g.

555 poruka u ovoj temi

 

Људи нисам испратио, зна ли неко да ли се брзи антигенски тест уписује у дигитални зелени сертификат или се одштампа па се предаје на аеродрому или се покаже на телефону резултат добијен на е-mail? 

Za ovo nisam siguran. Mi smo se vakcinisali, u međuvremenu supruga imala upalu sinusa. Naravno, slali su je u kovid ambulantu gde su joj uradili onaj brzi test, bila je negativna. Ali te informacije uopšte nema u digitalnom sertifikatu, ima samo informaciju o obe primljene doze vakcine. Nebitno za nas, jer smo vakcinisani, ali te informacije da je ona u jednom trenutku testirana uopšte nema evidentirane.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да ли уопште постоји поље у сертификату у којем се уписује резултат брзог антигенског теста? Интересује ме да знам шта треба да покажем на аеродрому да ли да направим дигитални сертификат и да њега скенирају па виде да ли је антигенски резултат уписан или ћу носити штампану потврду лабораторије са резултатом... Овде чујем да на копненим границама уопште ни не скенирају QR код, претпостављам да маса људи носи само одштампану потврду са резултатима брзог теста, али занима ме како је на аеродрому...

Значи питање је да ли да правим дигитални сертификат или у њему уопште ни нема поље за резултат брзог антигенског теста? Хвала на помоћи.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Да ли уопште постоји поље у сертификату у којем се уписује резултат брзог антигенског теста? Интересује ме да знам шта треба да покажем на аеродрому да ли да направим дигитални сертификат и да њега скенирају па виде да ли је антигенски резултат уписан или ћу носити штампану потврду лабораторије са резултатом... Овде чујем да на копненим границама уопште ни не скенирају QR код, претпостављам да маса људи носи само одштампану потврду са резултатима брзог теста, али занима ме како је на аеродрому...

Значи питање је да ли да правим дигитални сертификат или у њему уопште ни нема поље за резултат брзог антигенског теста? Хвала на помоћи.

Ovako izgleda dig.sertif. Ima i opcija, prilikom popunjavanja, da se rezultati NE prikazuju.

 

 

dig.sert..png

2.png

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Ne znam da li neko i ulazi u ugostiteljske objekte u smislu zatvorenog prostora, svi sede u baštama i na terasama taverni, restorana i kafića u kojima nošenje maski nije obavezno. U Grčkoj je svejedno sve napolju, svaka suvernirinica ima izloženo više robe ispred radnje nego unutra tako da opušteno samo, preguraćemo i ovo. 

To znaci da ne mozes da udjes u toalet ako nisi vakcinisan ili ako nisi prelezao k.?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Inače, ta relaksacija mera samo aminuje ono što se na terenu uveliko dogadja... S vakcinom ili bez. Bar u turističkim mestima. 

Sta se desava tamo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

To znaci da ne mozes da udjes u toalet ako nisi vakcinisan ili ako nisi prelezao k.?

 

Ne znam šta će to značiti na terenu nakon 15. jula jer tada Grci donose pravila 'čista' i 'mešana' mesta i kako će kotrolisati ljude, mada se to sve odnosi na zatvorene objekte (mislim da su te mere samo za ostrva). Ono što znam sa terena iz Grčke od par dana je da svi zaposleni u zatvorenom tj. u kafićima, restoranima i prodavnicama nose maske. Čak i kada vas uslužuju u baštama kafića i na terasama konobari nose maske, maske u zatvorenom su obavezne za sve kao i ovde, ne ulazimo u tržni centar i prodavnicu bez maske ni u Srbiji bez obzira da li ste vakcinisani ili niste jer to nikome ne piše na čelu (za sada) :). Ako ulazite u pekaru ili u toalet restorana u Grčkoj stavite masku, poručite ili obavite šta treba i kada izađete napolje SEDNETE ZA SVOJ STO U BAŠTI I skinete masku. U suštini se stvarno ne oseća nikakva presija, zavisi kako ste navikli da se ponašate ovde. U Grčkoj sam potpuno zaboravila na koronu jer smo svega 4-5 puta išli u nabavke u prodavnice, kafu i pecivo ujutro kad kupimo i ne obraćam pažnju kad stavim tu masku - poručim i izađem, sve osim toga maska nam nigde nije ni trebala u Grčkoj jer si 98% vremena na otvorenom, odnosno na plaži, terasi neke tavrene, šetaš, uživaš napolju ili svom smeštaju ili autu gde ne nosiš masku, nismo je nosili ni na malom lokalnom trajektu. 

 

Izmenjeno (nina_bgd)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да ли Грци детаљно прегледају документа приликом преласка границе.

Разумем да је потребно показати ПЛФ и зелени сертификат или потврду о ПСР тесту или антигенски.

Да ли је овај антигенски непоходно да буде двојезичан?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Od 05. jula nove mere za putovanja na ostrva....

https://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2021&mm=07&dd=02&nav_id=1884688

 

Šta je ovde novo, ovo je inače važilo? Tekst nije najjasnije napisan, da li ovo znači da će pored potvrde o vakcinaciji ili negativnog PCR testa biti neophodan i ova antigenski ne stariji od 48 sati ili je negitavn antigenski samo jedna od mogućnosti?

Izmenjeno (nina_bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Šta je ovde novo, ovo je inače važilo? Tekst nije najjasnije napisan, da li ovo znači da će pored potvrde o vakcinaciji ili negativnog PCR testa biti neophodan i ova antigenski ne stariji od 48 sati ili je negitavn antigenski samo jedna od mogućnosti?

 

Novo je da antigenski test ne sme da bude stariji od 48h, do sada je bilo 24h za trajekte (ako sam dobro pratio na času...).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@McNulty

Da bi se bilo šta videlo u "zelenom" sertifikatu mora da se radi u drzavnim ustanovama odredjenim za testiranje. PCR i ne može nigde sem u državanim, a antigen test može i iz privatnih ustanova i verovatno šalju i na mail, ali možda je bolje imati i odštampano. Brzo rezultati budu gotovi.

Što se tiče aviona, naravno da ima nelogičnosti u puno stvari, ali ako je tako propisano ne vredi se mnogo nervirati, tako je kako je. Nekad i aviokompanije zahtevaju da putnici imaju PCR ;)

Ovde je najveći problem što su kod nas opalili cenu PCR testa, da je recimo 2-3000 ne bi se ni pisalo toliko o tome.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Niste me razumeli povodom mog komentara. Supruga je radila test u kovid ambulatni i na sertifikatu nema nikakve informacije o tome.

Vakcine su tu, to je ok, ali ovaj test se nije pojavio u izveštaju uopšte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Vidiš momče, mi smo oboje primili Astru, obe doze.

Na nogama, živi, zdravi.

I ja sam primila Astru...ziva,zdrava...nikakve jace nuspojave nisam imala.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tema nije ko se želi ili ne želi vakcinisati već šta se trenutno traži da bi se u GR ušlo i ako neko zna ili čuje šta će se sledeće tražiti ili ublažiti.
Meni se čini da će nastaviti sa laganim popuštanjem mera, mada nama lično i ovo sada sasvim odgovara jer su deca ispod 12, a mi "čipovani".

Očekujem i da sledeće mere budu relaksirane za decu do 18 i da se tu staje sa relaksacijom, ali naravno, to ćemo videti šta će biti.

Ono što je bitna vest je da i Evzoni počinje 24h rad.

To je važno jer će umanjiti gužve na granicama.

Ako neko ima informaciju kad će MK da ukine zeleni karton, neka objavi, e to bi bila Vest ;)

Izmenjeno (Nancy-uvek za put!)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka