seagull

Uslovi za ulazak u Grcku, leto 2021.g.

555 poruka u ovoj temi

A što je toliki problem to testiranje na granici!?! Čega se plašite?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Poštovani WOB,

 

Osim što je krajnje neprijatna metoda, makar za deo moje porodice, ti testovi su često nepouzdani, bez obzira na to da li pokazuju pozitivan ili negativan rezultat.

 

Ne želim da dođem u situaciju da uplatimo hotel, u džepu već imam urađen test, a onda gledam u pasulj da li će me neko vratiti s granice.

 

Zato nam je važno da čujemo što više  iskustava naših putnika, jer bolje je da znamo unapred i ako treba promenimo destinaciju.

 

Nažalost, medijski izveštaji o ovoj temi su nepostojeći, a ono malo što je objavljeno je potpuno nejasno.

 

Srdačan pozdrav

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam putovao,ali sam uživo a ne na internetu čuo od ljudi koji su sada bili u avgustu da im niko nije gledao papire,ni plf niti test i da su slobodno prošli.To je idealna varijanta,ali sada se menjaju stvari,navodno je taj novi propis na snazi od 3. septembra,tako sam negde pročitao.Možda budem išao krajem meseca pa zato i mene zanima ista tema.Poznajem nevakcinisane ljude koji su išli i kopneno i avionom i svi su u sezoni idealno prošli.U Severnoj Makedoniji je antigenski test jeftiniji i čovek mi je pričao da je to fiktivno i da su mu ovlaš uzeli bris sa početna nosa umesto da dublje zagrebu i već posle 15 minuta su im dali rezultate.Tako je to bilo sada nedavno u avgustu.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nisam putovao,ali sam uživo a ne na internetu čuo od ljudi koji su sada bili u avgustu da im niko nije gledao papire,ni plf niti test i da su slobodno prošli.To je idealna varijanta,ali sada se menjaju stvari,navodno je taj novi propis na snazi od 3. septembra,tako sam negde pročitao.Možda budem išao krajem meseca pa zato i mene zanima ista tema.Poznajem nevakcinisane ljude koji su išli i kopneno i avionom i svi su u sezoni idealno prošli.U Severnoj Makedoniji je antigenski test jeftiniji i čovek mi je pričao da je to fiktivno i da su mu ovlaš uzeli bris sa početna nosa umesto da dublje zagrebu i već posle 15 minuta su im dali rezultate.Tako je to bilo sada nedavno u avgustu.

 

Hvala na informaciji, znači nam svako iskustvo.

Srdačan pozdrav

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Metoda je ista kao i ona kojom ste dobili "test iz džepa", osim ako ga niste nabavili tamo gde su "spremni na dogovor". 

Što se pouzdanosti tiče, da li znate ikoga ko je regularno uradio test pre puta, negativan, a na granici bio pozitivan? To vam je valjda bitniji podatak, nego da li testiraju ili ne.

Vidite, za pojedine članove moje porodice  je mnogo "neprijatnija metoda" da na moru, u restoranu, prodavnici dođu u kontakt sa nekim ko se "povoljno" testirao kod kuće i izbegao testiranje na granici.

Ja bih ipak radije da znam da li sam zaražen ili ne, a ne da se krijem i tražim rupe, zbog uplaćenog hotela.

Želim vam lep provod i mnogo zdravlja na moru.

Plašim se da ne odemo u off topic sa pričom o koroni.

Možda nekome ovakav način "probijanja granice" ne predstavlja problem, to nije slučaj s nama. Makar kada je reč o letovanju.

Zato bih ponovo zamolio forumaše da ako su u prilici prenesu iskustva, naročito sa Evzonija.

 

U svakom slučaju hvala na lepim željama, puno zdravlja i sve najbolje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

18. avgusta sam ušla u Grčku preko Evzonija. Antigenski test urađen dan ranije, Dia lab laboratorija u Valjevu.

Nisam primetila neku razliku uzimanja brisa iz nosa u ovoj laboratoriji i testiranja u Kovid ambulanti. Bili su profesionalni, stručni i ljubazni u oba slučaja. 

Putovala sam preko agencije, autobus dabldeker, oko 80 putnika. Većina putnika vakcinisana ili preležala kovid, samo par nas sa negativnim antigenskim testom. Na Evzoniju su samo pogledali pasoš, potvrdu nisu ni tražili da pokažem (imala sam je uz pasoš).

Nasumično su odvojili par putnika za testiranje, a mi ostali smo čekali u kafiću na granici da stignu rezultati. Svi su bili negativni, tako da smo nastavili dalje posle kraće pauze od 15-20 minuta. :cvetic:

Lepo se odmorite i uživajte!

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na iscrpnom izveštaju, mislim da ste razgovorom sa grčkim carinikom uspeli da potpuno razjasnite situaciju oko ulaska u Grčku, što nažalost nisu uradili "mediji".

 

Naravno, uvek je dobro čuti i dodatna iskustva putnika ovih dana sa grčke granice.

 

Srdačan pozdrav i uživajte na Kritu!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ono što negde zvanično ne piše i ne važi. AG test ako hoću mogu da uradim i u Mađarskoj, pa da idem u GR, to je moja stvar. Ako nigde nije navedeno da test mora da se uradi u matičnoj zemlji, a nije, šta on kaže nema nikakvog značaja. Mogao sam da idem u Albaniju ili na Ohrid nedelju dana, pa posle za GR, tada se sigurno ne uklapam u starost testa od 48h, i hoću li onda prvo iz Ksamila nazad do Vranja u laboratoriju, pa dalje u MK i put Grčke? Glupost...  Hajde da svaki Grk na Evzoniju ima neku svoju verziju šta i kako može, a šta ne. Pustio vas je jer je tako bio raspoložen, ma nije valjda. Pita vas odakle ste, a pritom u rukama drži srpski pasoš. Nego ste možda naišli na nekog baksuza. :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam ja razumeo, situacija je sledeća:

 

Grčka je za nevakcinisane putnike nedavno uvela obavezno testiranje ako dolazite iz grupe zemalja među kojima su i Makedonija i Bugarska.

 

Dakle, nije važno državljanstvo, već da li ste boravili i da li posle boravka ulazite u Grčku iz tih zemalja.

 

Srbija (bar za sada) nije na spisku zemalja iz koje se na ulazu u Grčku radi obavezan test. 

 

To znači da bi sa urađenim PCR ili antigenskim testom u Srbiji i sa tranzitom kroz Makedoniju, trebalo da u Grčku uđete bez dodatnog obaveznog testa (osim ako nije nasumični), odnosno pod istim uslovima koji su važili cele ove sezone.

 

Opet, ponavljam, najdragocenija su sveža iskustva sa granice, jer su ona najmerodavnija.

 

Srdačan pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

 

 

Osim što je krajnje neprijatna metoda, makar za deo moje porodice, ti testovi su često nepouzdani, bez obzira na to da li pokazuju pozitivan ili negativan rezultat.

Ne želim da dođem u situaciju da uplatimo hotel, u džepu već imam urađen test, a onda gledam u pasulj da li će me neko vratiti s granice.

Zato nam je važno da čujemo što više  iskustava naših putnika, jer bolje je da znamo unapred i ako treba promenimo destinaciju.

 

 

 

Sasvim se slazem! Mi smo zato odustali od Grcke, pa pre nekoliko dana od Albanije. Taj stres mi ne treba.

Idemo u CG, valjda nece i oni nesto smisliti u narednih nekoliko dana.

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U jednom opširnom postu na ovoj stranici ima netačnih informacija.Može i antigenski test star do 48 sati,nije tačno da mora isključivo pcr test.Imamo zvaničan sajt da se informišemo.

https://www.mfa.gov.rs/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/covid-19-uslovi-za-putovanje

Tu jedino ne piše ništa o ovim dodatnim testiranjima od strane Grka,to bi od danas trebalo da startuje.Sada bi ljudi trebalo da se javljaju uživo i da napišu da li je zaživelo to neugodno pravilo.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za sve koje putuju iz srbije (iako putuju preko bugarske ili makedonije) NE rade obavezan test na granici ...

moze da se desi da vas nasumicno testiraju, ali se to vise praktikuje na manjim granicnim prelazima ...

kao i do sad potreban je brzi antigenski 48h ili pcr 72h ili vakcinacija ...

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka