seagull

Uslovi za ulazak u Grcku, leto 2021.g.

555 poruka u ovoj temi

Treba da popunim PLF obrazac pa me interesuje da li se tašta računa kao family  ili non-family? Verujem da nije bitno šta označim ali ne bih da mi neki baksuz pravi problem oko toga

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljivo, ne bih znao tačan odgovor, ali moje razmišljanje ide u pravcu prezimena i adrese prebivališta koja je upisana u pasošu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo juce stigli na Peloponez. Na granicama nije bilo guzve, plf i potvrde niko nije trazio iako smo nudili na uvid. Jedan je nosilac plf- a za sve u autu...adrese nisu vazne jer smo nas dvoje koji smo putovali sa razlicitim adresama prebivalista i prezimenima u pasosu... Plf popunjen na family member...

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Treba da popunim PLF obrazac pa me interesuje da li se tašta računa kao family  ili non-family? Verujem da nije bitno šta označim ali ne bih da mi neki baksuz pravi problem oko toga

ako živite u istom domaćinstvu - da.

 

Niko ne piše, novi uslovi od danas?

Svakog će testirati? Oni stvarno nisu normalni?
 

https://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2021&mm=08&dd=27&nav_id=1913240

 

nisam uspela nigde na grčkim website-ovima da nađem ovakvu informaciju. objavili su samo za avio putnike, ali to stupa na snagu 3.septembra:

https://www.schengenvisainfo.com/news/greece-imposes-testing-requirement-for-unvaccinated-travellers-from-bulgaria-north-macedonia-pakistan-russia/

ne verujem da će testirati svakog...puštaju na Evzoniju bez ikakvog pregleda papira/testova.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako neko prelazi na Evzoniju ovih dana, zamolila bih da javi da li se sprovodi ova mera testiranja svakog putnika.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

ako neko prelazi na Evzoniju ovih dana, zamolila bih da javi da li se sprovodi ova mera testiranja svakog putnika.

 

prosli smo pre sat vremena i nisu nas testirali a nit sam video da nekoga testiraju a ljudi u skafanderu bili su tu

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

ako živite u istom domaćinstvu - da.

Nije u pitanju isto domaćinstvo. Ali sam pročitao negde da ako se nalazite u kolima sa nekim ko nije član porodice po propisu je obavezno da svi nosite maske. Prvenstveno sam je zbog toga stavio kao člana porodice. Mada adrese nam se razlikuju pa je pitanje kako će da reaguju ako budu detaljno gledali PLF

Izmenjeno (nesap21)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

prosli smo pre sat vremena i nisu nas testirali a nit sam video da nekoga testiraju a ljudi u skafanderu bili su tu

 

Hvala ti puno, živ bio i lepo se provedi na odmoru :) Tačno sam znala da je neki genijalac pogrešno preveo, a ostali odmah udarili u c/p. Vest koju su juče objavili srpski mediji ne postoji nigde kod Grka u objavama.

Skafanderi su normalna pojava, jer testiraju po random sistemu ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nije u pitanju isto domaćinstvo. Ali sam pročitao negde da ako se nalazite u kolima sa nekim ko nije član porodice po propisu je obavezno da svi nosite maske. Prvenstveno sam je zbog toga stavio kao člana porodice. Mada adrese nam se razlikuju pa je pitanje kako će da reaguju ako budu detaljno gledali PLF

 

Ubeđena sam da je na travel.gov.gr website-u stajalo definisano "members of the same household", a potvrda za to bi morala da bude ista adresa za sve putnike u vozilu. Nije nikakav problem ni da ponovo popuniš PLF, to se uradi za pet minuta. Odmah po podnošenju može da se download-uje popunjeni PLF, a stiže i na email u roku od minut-dva. Ne čeka se više kao ranije, sad su to uredili da ne može biti bolje.

Što se tiče prevoza kolima, kod nas važi to da ukoliko u vozilu nisu svi članovi iste porodice - obavezna je maska, a pošto mi prepisujemo sve od drugih, pretpostavljam da formalno važi i kod drugih, pitanje je samo koliko kontrolišu u praksi. Još jedna nebuloza bitisanja u eri covida....virus neće da prelazi samo u slučaju da se u prostoru sa njim zateknu članovi iste porodice :)

Evo kod Britanaca lepo piše:
https://www.tui.co.uk/destinations/info/passenger-locator-forms-greece
 

WHO NEEDS TO COMPLETE THE FORM? 

All travellers including children.  
Families, or people from the same household, can be included on a single form.  
Anyone from a different household must have a separate form. The exception is if you’re a grandparent travelling with grandchildren – in this case, you can all be on the same form.  

 

A pošto tašta ne vodi sama unuke na more, onda bi trebalo da ima svoj PLF.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Hvala ti puno, živ bio i lepo se provedi na odmoru :) Tačno sam znala da je neki genijalac pogrešno preveo, a ostali odmah udarili u c/p. Vest koju su juče objavili srpski mediji ne postoji nigde kod Grka u objavama.

Skafanderi su normalna pojava, jer testiraju po random sistemu ;)

hvala i tebi

i ja sam procitao nesta kao svako bice testiran ko udje sa pcr ili antigen ali mislim nista ni od toga bukvalno svi su prolazili odmah 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Na keeptalkinggreece piše da propis o obaveznom testiranju nevakcinisanih putnika koji stižu u Grčku vazdušnim putem iz odr. zemalja stupa na snagu u petak, 3.septembra u 6 ujutru. https://www.keeptalkinggreece.com/2021/08/27/greece-mandatory-covid-test-unvaccinated-passengers-16-countries/

 

Upravo tu vest sam i ja našla i okačila link u jučerašnjem postu, ali su ovde u Srbiji preneli desete informacije...da je novi propis stupio na snagu 27.08. u 06:00 AM, da se odnosi na granične prelaze sa Sev.Mak, Bugarskom itd...tako da nema veze sa ovim linkovima do kojih smo obe došle.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ušli danas oko 11h u Grčku, srećom ne videh ekipu u belom za čačkanje. Na obe granice 45 min vremena potrošeno (od toga na MK delu pola sata).

Nisam hteo na Dojran ili Niki jer bi tamo jedva čekali da se neko pojavi pa da ih zaskoče sa sve štapićima... Da su ovde bili i da su hteli da testiraju plan B je bio polukružno okretanje i pravac Turska.

Imao sam spremne  sve papire, pogledao ih Grk tek ovlaš. Preporuka da se ausvajs za ulazak u GR nabavi kod naših južnih suseda, Košta 10E i skroz je praktičnije, ljudi su daleko više raspoloženi za saradnju, da tako kažem.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, zamolio bih da ko je u prilici prenese iskustva ovih dana sa grčke granice, vezano za dodatno testiranje nevakcinisanih putnika sa testom.

Vidim da je nekoliko članova javilo da dodatnog testiranja nije bilo, ali je zato na temi o putovanju kolima u Grčku, jedan korisnik napisao da su na Evzoniju sve testirali.

 

Hvala i srećan put svima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka