seagull

Uslovi za ulazak u Grcku, leto 2021.g.

555 poruka u ovoj temi

 

Verovatno će nas trakeljati na AnekLines trajektima, ono što sam viđala na website-u Ekathimerini, u Pireju prilikom ukrcavanja, zaista je delovalo ozbiljno.

U međuvremenu se javio i gazda Grk iz Hore Sfakion (Krit), potvrdio je da i u apotekama u zabitima imaju regularno u ponudi self testove (što je i logično, jer odatle isplovljava trajekt za Gavdos) i da datum i sat testiranja upisuje sam korisnik testa :)

Hvala puno još jednom :srce: Ti si baš lepo iskoristila ovo leto :)

 

 

 

Prilikom ukrcavanja na trajekt pri odlasku na ostrvo jeste ozbiljnija procedura. Mi smo u Volosu po grupama puštani da uđemo u red za proveru dokumentacije. Na telefonu smo imale rezultate rapida pa su kontrolorke zumirale test, gledaju datum i vreme. Potrebno je da se ima i onaj drugi obrazac za ukrcavanje na brod. Ne znam kako se zove to su nam podelili vodiči već popunjeno (deo koji se odnosi na liniju, prevoznika, vreme...) a mi smo dodali ime i prezime, ime oca, podatak o vakcini odnosno vrsti testa kao i broj telefona na kome ćemo biti dostupni narednih 14 dana. Taj obrazac se popunjava i pri ukrcavanju na brodiće kojima se ide na izlete :shokiran:.

Ma jel si ti to odlučila da overiš Gavdos ili ćeš u obilazak Sfakije? Jedva čekam utiske.

A meni baš lepo krenulo ove godine. Čeka me još Parga krajem septembra ako se nešto drastično ne promeni :yesss:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Prilikom ukrcavanja na trajekt pri odlasku na ostrvo jeste ozbiljnija procedura. Mi smo u Volosu po grupama puštani da uđemo u red za proveru dokumentacije. Na telefonu smo imale rezultate rapida pa su kontrolorke zumirale test, gledaju datum i vreme. Potrebno je da se ima i onaj drugi obrazac za ukrcavanje na brod. Ne znam kako se zove to su nam podelili vodiči već popunjeno (deo koji se odnosi na liniju, prevoznika, vreme...) a mi smo dodali ime i prezime, ime oca, podatak o vakcini odnosno vrsti testa kao i broj telefona na kome ćemo biti dostupni narednih 14 dana. Taj obrazac se popunjava i pri ukrcavanju na brodiće kojima se ide na izlete :shokiran:.

 

Jeste vala, sad imamo brdo papira o kojima treba da vodimo računa...zeleni karton, međunarodna vozačka dozvola, međunarodno zdravstveno osiguranje, PLF obrazac, rezultat antigenskog testa, pa formular za ulazak na trajekt, a onda u povratku isti taj formular + rezultat self testa. Treba neprekidno da razmišljam da nešto od toga ne ispustim. Kreneš na odmor i ne možeš da se oslobodiš stresa.

 

 

Ma jel si ti to odlučila da overiš Gavdos ili ćeš u obilazak Sfakije? Jedva čekam utiske.

 

Nisam planirala Gavdos, on mi je nekako rizičan za povratak....sad kad je krenulo ovo loodovanje sa klimatskim promenama, vrlo lako možeš da ostaneš odsečen i da čekaš na povratak na Krit, još plus kad dodaš iznenadne odluke vezane za koronu, sve ti bude neizvesno. Idem 8 dana u Sitiju, tu sam totalno odomaćena, prvi deo odmora je baš odmor, a onda narednih 7 dana u Horu Sfakion. Tu sam planirala da pešačim, pa ćemo videti da li će vremenske prilike ići na ruku....peške od crkve Sv.Ekatarine (kod Anopolija) do Loutra i natrag, kroz klanac Aradena do Marmara plaže (ako ne bude brodića za povratak do Loutra, onda odatle peške do Loutra) i spust od sela Agios Ioannis do crkve Agios Pavlos...kažu stranci da su prizori prilikom spuštanja na nivo mora fenomenalni :)

 

A meni baš lepo krenulo ove godine. Čeka me još Parga krajem septembra ako se nešto drastično ne promeni :yesss:

 

Svaka čast, samo guraj...da ima neko ko može da uživa u ovo nenormalno vreme ;)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve je to od situacije do situacije nemojte da pravite tenziju, na trajekt za Kefu niti jedan papir sem karata nisu tražili. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isto i za Tasos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda  su kontrole ozbiljnije na onim grdosijama koje plove do Krita. 

 

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ukrcavanju na brodove za Krit se traže svi papiri i pregledaju ih osoblje lučke kapetanije, a ne zaposleni na brodu. Na kraćim destinacijama nisu rigorozne kontrole.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledali su sve i ka Krfu, na povratku samo onaj Pre-boarding health declaration i naravno karte za trajekt.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama su u Heraklionu pri ukrcavanju na trajekt tražili self test.Nije bilo nasumične kontrole,svako je morao da ga ima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Gledali su sve i ka Krfu, na povratku samo onaj Pre-boarding health declaration i naravno karte za trajekt.

A zeleni karton? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Brine me da Grci ne zabrane ulazak za nevakcinisane sad kad raste broj obolelih i opet postajemo crvena zona.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma nek zatvore, mi ćemo se svakako vratiti:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Brine me da Grci ne zabrane ulazak za nevakcinisane sad kad raste broj obolelih i opet postajemo crvena zona.

Meni su danas ukućani preneli da je neko iz jedne domaće turističke agencije rekao kako neće biti promene uslova za ulazak u Grčku do kraja sezone. Grcima je novac potreban i ne verujem da će zatvarati. S druge strane ne znam kako iko može tako neodgovorno da daje izjave, kad sami Grci objavljuju nove mere/ostanak starih na svake dve nedelje.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Brine me da Grci ne zabrane ulazak za nevakcinisane sad kad raste broj obolelih i opet postajemo crvena zona.

Kipar nas od 19.8 stavlja u crveno

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ovo je stvarno krajnje neozbiljno, da se čak ne prilaže ni pločica sa rezultatom testa, već deklaracija u koju može da se upisuje šta god. S jedne strane mi je drago što ne maltretiraju turiste (i nama je lakše ovako, pod manjim smo stresom kad možemo sve da izlažiramo :D i naravno da mi neće pasti na pamet da zabijam štapiće u mozak), ali sa druge strane uopšte ne vidim svrhu ovog samotestiranja....ali ajde, neka forma mora da im se zadovolji, pa neka bude.

 

Tako je, drugim rečima svodi se na "Samotestirao sam se i negativan sam, majke mi" :rolleyes: :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim vas, da li neko zna da li Grci na granici zaista gledaju da li je proslo 14 dana od revakcine??

I da li je potrebna medjunarodna vozacka dozvola za Grcku?  Na relevenatnim sajtovima sam nasla da se preporucuje samo, pa su mi potrebne konkretne informacije. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka