seagull

Uslovi za ulazak u Grcku, leto 2021.g.

555 poruka u ovoj temi

 

 

netacno ....

ako se vracate kopnom preko Makedonije ili Bugarske nije vam potreban nikakav test ...

 

Izvinjavam se, imate pravo, ovo što sam napisao se odnosi na avio prevoz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram da zamolim da mi neko pojasni ako zna ...antigenski test važi 48h to znam ..ali ne kapiram ako se uradi u petak da li vazi subotu i nedelju ili se i petak racuna onda bi vazio petak i subotu?Test u mom mestu ne rade za vikend pa bi morala da radim bas u petak a u nedelju ujutru bi trebali da predjemo Grčku granicu...Hvala unapred?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

48h od vremena koje pise na izvestaju.

Ako pise u rezultatima analize u petak npr u 16h, vazi do nedelje do 16h.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno tako sam i ja nesto odprilike razmišljala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idemo na Kefaloniju avionom.Supruga i ja smo vakcinisani a dete (13 god) nije.Da li treba da radimo PCR za nju pre puta ili ce oni testirati pri dolasku na Kefaloniju.Hvala na odogvoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hvala puno tako sam i ja nesto odprilike razmišljala

 

Odradite na makedonskoj granici, imate FB stranicu za zakazivanje. Rezultati se brzo dobijaju:

https://www.facebook.com/NikobMedical/

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima,

kakva je situacija ovih dana na prelazima Evzoni i Doirani u vezi nasumičnog testiranja?

Da li su ih Grci primenjivali?

Hvala i pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zdravo svima,

kakva je situacija ovih dana na prelazima Evzoni i Doirani u vezi nasumičnog testiranja?

Da li su ih Grci primenjivali?

Hvala i pozdrav!

A što vas to toliko zanima? Testiraju nasumično, naš prijatelj vraćen sa granice. Primio dve doze vakcine, apsolutno zdrav, test na granici pokazao prisustvo covid 19 virusa. Apsolutno nikakve simptome nema. Vratili ga, naravno uz ponudu da uđe u Grčku i ide u izlolaciju. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo Srbi misle da ako su primili da su nedodirljivi. A pogotovo da ne mogu se zaraze ili da sire.

Zato i ima smisla testirati na granici. Ostali donose dokaz da su u tom trenutku zdravi.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bas 16.jula prelazili sa jednog ostrva na drugo, prilikom kupovine karte su nam dali da popunimo nekakav formular, ali kada smo rekli da smo vakcinisani, zena sa saltera je sama izudarala te kvadratice i urucila nam iste. Prilikom ukrcavanja na brod, niko nam nije trazio pomenuti obrazac. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

A što vas to toliko zanima? 

 

Radoznao sam po prirodi i volim da znam što više o uslovima na putu koji me čekaju.

Ali, svakako da sam pri tom i odgovoran i ponašam u skladu sa trenutnim uslovima.

Hvala na odgovoru.

 

 

Izmenjeno (damal)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje na mestu, i mene ovo interesuje.

 

Za Evzoni znamo da postoji mogućnost da vas testiraju. Za Dojran i Niki ima male šanse da vas NE testiraju.

 

Ono što me sada zanima da li neko zna kakva je situacija što se toga tiče na ulasku u GR iz BUL, odnosno na prelazu Kulata-Promahonas, kako je tamo?

Izmenjeno (brainiac)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na graničnom prelazu Dojran bili smo jutros oko 7h, 2-3 auta ispred nas, od dokumenata grci su skenirali plf obrazac, potvrde o vakcinaciji samo su ovlas pogledali i mene kao suvozača testirali. Koliko smo videli testiraju sve suvozače. Rezultat gotov za manje od 5 munuta i tu na licu mesta vam kažu rezultat. Nikakve pisane potvrde ne dobijate. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi imamo savim drugačija iskustva, mada smo ušli u Grčku ranije (početkom jula).

Niti su ikoga testirali, niti nešto posebno gledali PLF obrasce. Mada je na Evzoni-ju bila takva gužva da bi došlo do "pobune" zbog čekanja.

Što se trajekta tiče (išli na Kythiru), popunite obrasce (za decu na istom papiru gde i za roditelje) i nema problema.

Putnici unutra su uglavnom imali maske, na open deck-u retko ko.

Opušteno...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li treba da radimo PCR za nju pre puta ili ce oni testirati pri dolasku na Kefaloniju.Hvala na odogvoru.

 

Morate da imate kod sebe već spremne negativne rezultate testa za ulazak u Grčku. 

Izmenjeno (nina_bgd)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka