seagull

Uslovi za ulazak u Grcku, leto 2021.g.

555 poruka u ovoj temi

 

Isto kao i za osobu stariju od 16 godina...

Na sajtu euprava nije moguće registrovati tj. otvoriti nalog za osobe mlađe od 16 godina.

 

 

Isto kao i za osobu stariju od 16 godina...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi se razmišljamo... Testirati decu nećemo. 7 godina i 6 godina. 

Oboje primili Astru, obe doze... 

Ako ne nađu rešenje da nam ne opterećuju budžet, maltretiraju na granici sa nasumičnim testiranjem i slično, verovatno ćemo Grčku preskočiti za narednih XYZ godina. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je ovo tacno sto nam se servira kao brojka testiranih i obelelih , kod 10.000 testiranih sa simptomima (znaci oni za koje postoji osnovana sumnja da su bolesni ) pozitivno je oko 250 . Znaci 2.5% 

Gotovo sam siguran da neko posteno izbaci statistiku zdravih testiranih osoba da bi to bilo ispod 0.0025 % , pritom sam test radjen u Alberti Canada pokazao je netacnost testa 0.02 % sto pravi upitnu svrhu istog u ovim uslovima . Ovih 0.02 % je zvanicna brojka, u praksi se govori o ciframa tipa 10-20% usled neadekvatnog uzimanja uzorka itd. 

Pritom , da se testiraju oni koji su primili vakcinu , pitam se koji bio bio procenat onih koji su pozitivni .

I sada dolazimo do promesane teme, poltronstva, uzbunjivanja javnosti ...a pritom se gusi sloboda misljenja i pisane reci sto je zagarntovano ustavom R.S. .

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo sam stavila na generalnu temu o putovanjima, umesto ovde :D

 

https://nova.rs/magazin/putovanja/dva-problema-sa-srpskim-zelenim-sertifikatima/

Izmedju ostalog : '' 

„Prvi problem sa digitalnim zelenim sertifikatima je što starija populacija nema načina da popuni prijavu i skine dokument, nisu obučeni za taj način rada, jednostavno, ne snalaze se. Agencije pokušavaju da im izađu u susret i pomognu im oko toga, kao i sa PLF obrascem koji traže za Grčku, ali dosta je nezgodno“, objašnjava Seničić.

Ipak, drugi problem koji se ispostavio u vezi s ovim dokumentom nezgodan je i za one koji nemaju problema s digitalnom pismenošću i koji ispunjavaju uslov za ulazak u Grčku.

„Podaci o vakcinaciji i negativnom PCR testu automatski se učitavaju, ali pozitivni PCR testovi, koji su rađeni samo u državnim laboratorijama, čuvaju se u bazama koje su koncipirane tako da se podaci brišu posle šest meseci. Ne znam nikog ko je uspeo da povuče podatke da je preležao kovid“, otkriva nam Seničić. ''

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mlađi od 16 godina ne mogu da se registruju na sajtu eUprava i zatim preuzmu digitalni zeleni sertifikat iako su preležali covid. Još jedan problem.

Izmenjeno (arandjele)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да ли је маска и даље обавезна на отвореном простору ?

И да ли Грци признају кинеску вакцину ?

Хвала.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Да ли је маска и даље обавезна на отвореном простору ?

И да ли Грци признају кинеску вакцину ?

Хвала.

Da!

Da!

Nema na čemu.  :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Да ли је маска и даље обавезна на отвореном простору ?

И да ли Грци признају кинеску вакцину ?

Хвала.

Ne, maska se nosi samo u prodavnicama i na brodu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumasi,

Da li je neko uspeo da udje u Grcku samo sa pozitivnim PCR testom iz perioda kada je prelezao covid (u periodu 2-9 meseci pre putovanja)? Cula sam da se o toj mogucnosti prica, ali ne znam nikoga ko je presao granicu na taj nacin. Interesuje me prelazak u Grcku avionom.

Hvala unapred na odgovoru :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze i sa prelezanom koronom, ali mislim da nema ta opcija na plf formularu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ne, maska se nosi samo u prodavnicama i na 

Tako reče Sandra u svom javljanju iz Nidrija. Hvala joj, zvuči ohrabrujuće. Ali, zvanično, maske su još uvek obavezne svuda unutra i napolju, sem dok se leži na plaži ili pored bazena, dok se u moru ili bazenu kupa, i dok se u kafiću/ restoranu jede i pije, kao i dok se vežba, džogira. Ako samo šetate, morate da nosite masku. Kazna za nepoštovanje mere je 300 evra. Verovatno mnogi izvrdavaju, nose maske na bradi, zakačene za uho i sl. Grcima je svega dosta, ali su i zaplašeni. Može se videti na web kamerama kako to izgleda u praksi. Ima baš jedna kamera u Platamonu (na skylinewebcams), baš sam preko vikenda dosta gledala... I bogami, šetaju ljudi  uz more većinom sa maskama:-(

Izmenjeno (rakel)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Moze i sa prelezanom koronom, ali mislim da nema ta opcija na plf formularu. 

ima tu opciju vec dve nedelje

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam napisala ono sto je clanica sandraivlada napisala u svom izvestaju sa Lefkade, sa lica mesta znaci nije rekla-kazala.

Koga zanima, neka pita na Grcka info ili Live from Greece.

Proletos sam se tako raspitivala za Bosnu i Cg, na sajtu pise maske moraju napolju, ljudi odande kazu ne moraju, ipak nismo otisli.

Ni za dzabe ne bih otisla na more da moram u setnji da nosim masku, najpre zbog ugodjaja, a zatim i zbog toga sto ne mislim da se tako zarazava, inace bi vecina stanovnista bila zarazena odavno.

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka